Forum dyskusyjne

Wakacje w Toskanii vs Covid-19

kategoria zdrowie w podróży

kraj Włochy

Piter Pit dołączył
29.06.2020

Piter Pit 07:42 | 29.06.2020

Cześć
Od roku planuję wyprawę na 2-3 tyg do Toskanii. Z uwagi na "zarazę" mam duże wątpliwości czy warto teraz tam jechać.
Czy ktoś jest / był w ostatnich 2 tygodniach we Włoszech w ramach turystyki (korzystając z plaż, basenów oraz zwiedzając)
Jak to wygląda w praktyce ?

Pozdrawiam,
Piotr

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 17:27 | 29.06.2020

Piter Pit napisał:
>Od roku planuję wyprawę na 2-3 tyg do Toskanii.

To bardzo interesujące.

"Wyprawa" w wyszukiwarce google.pl listuje takie skojarzenia:
wyprawa Magellana
wyprawa Robinsona
wyprawa kijowska
wyprawa krzyżowa
wyprawa kon-tiki
wyprawa do dżungli
wyprawa po złote runo

Mnie osobiście termin "wyprawa" kojarzy się z dłuższą podróżą w trudny logistycznie region świata. Ogólnie - z wyzwaniem.

Ponieważ już od roku nie byłem we Włoszech i mogło coś tam się zmienić, byłbym wdzięczny za podzielenie się planami dotyczącymi tej wyprawy do Toskanii. Oczami wyobraźni widzę różne, mrożące krew w żyłach, sytuacje plażowe i barowe.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 22:31 | 29.06.2020

Masz rację. Nadużywanie słowa "wyprawa" jest powszechne w przypadku wyjazdów zagranicznych, a to jest zwykła impreza jak wyjazd do Zakopca lub nad morze tylko trochę dalej, szczególnie UE gdzie jesteśmy traktowani jak miejscowi.

Piter Pit dołączył
29.06.2020

Piter Pit 08:50 | 30.06.2020

Dziękuję za wiele wnoszące i jakże merytoryczne odpowiedzi.
Widać że nie macie nic sensownego do powiedzenia poza łapaniem za słówka.
Ale jak ktoś do niedawna jadł tylko kaszę z kartoflami i nagle przybyło trochę pieniążków to ego puchnie jak balon. Szkoda tylko że intelekt nie.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 19:31 | 30.06.2020

Piter Pit napisał: >Dziękuję za wiele wnoszące i jakże merytoryczne odpowiedzi. Widać że nie macie nic sensownego do powiedzenia poza łapaniem za słówka. Ale jak ktoś do niedawna jadł tylko kaszę z kartoflami i nagle przybyło trochę pieniążków to ego puchnie jak balon. Szkoda tylko że intelekt nie.

Ojojoj, niezły debiut na portalu :)

Jestem przekonany, że z namysłem używasz słów i określenie "wyprawa" nie mogło być przypadkiem; nie ma więc mowy o łapaniu za słówka.

Wróćmy zatem do meritum, czyli toskańskiej wyprawy. Ponieważ nie oglądam świata poprzez pryzmat plaż i basenów, niewiele będę mógł pomóc w zakresie wczasowania się. Bo, jak rozumiem, od roku planujesz wyprawę do jakiegoś hotelu ślicznie położonego w nadmorskim kurorcie.

Mmmmm... rozmarzyłem się,
Po pełnej trudów drodze do Toskanii, w upalne popołudnie docieram do chłodnego holu w zaplanowanym rok wcześniej hotelu. Rozpiera mnie duma i radość: udało się! Pokonałem wszystkie logistyczne meandry transportu z lotniska i biurokratyczne zapory antycovidowe...
Śmiało zajmuję upatrzony pokój a następnie atakuję bar. Czas uczcić sukces! Jednak wiem, że to nie koniec włoskiej przygody. Jutro czeka mnie trudna decyzja: z której strony basenu zająć miejsce na leżaku, by zoptymalizować drogę między barem a wodą. A potem już z górki: basen - knajpka - wyrko. Czasem urozmaicę sobie życie: knajpka - basen - knajpka - wyrko. Nie należę do leniuchów, lubię aktywne życie!

Myślę jednak, że przepuściłeś okazję na prawdziwą wyprawę. Trzeba było jechać w kwietniu. Czyż wyprawa nie nabrałaby rumieńców, gdyby trzeba było przemykać się między zamkniętymi miastami - unikając posterunków Arma dei Carabinieri? Wkradać się na zamknięte plaże i korzystać z nocnej kąpieli? To by była ekstrema! Cejrowski mógłby się schować.

Tak czy owak - wyprawa przed tobą.

Wróć cały i zdrowy. Z Włochami nie ma żartów.