Forum dyskusyjne

aktualne informacje

kategoria podróże po świecie

kraj Meksyk

kama123 dołączył
29.10.2018

kama123 09:16 | 22.06.2021

Dzień dobry. Czy ktoś mógłby sie podzielić aktualnymi informacjami z Meksyku - Gwatemali, ew Belize - czego nie wolno ominąć, transport, bezpieczeństwo. Wybieram sie w te rejony na ok 3 tygodnie.

Klim dołączył
26.10.2019

Klim 07:55 | 23.06.2021

Samej bym nie radzil.Moze tylko Belize w miare bezpiecznie, bo to inna kultura i jako jedyny kraj w Am Lacinskiej ma angielski urzedowo.W Mexyku i Gwatemali Cie zgwalca i zabija i na koniec okradna.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 07:07 | 24.06.2021

Klim: "Belize w miare bezpiecznie, bo to inna kultura i jako jedyny kraj w Am Lacinskiej ma angielski urzedowo.

Belize nie jest w Ameryce Łacińskiej.

W Ameryce Środkowej język angielski jest urzędowym w wielu krajach: m.in. na Jamajce, w Trynidadzie i Tobago, na Dominice, na St. Lucii.

W Ameryce Południowej język angielski jest urzędowym w Gujanie.

Południe Meksyku (w tym Jukatan) i Gwatemala są względnie bezpieczne. Samotna turystka nie zginie. W Meksyku znaczne zagrożenie przestępczością jest w stanach: Colima, Guerrero, Michoacan, Sinaloa i Tamaulipas.

Klim dołączył
26.10.2019

Klim 06:01 | 25.06.2021

Dla mnie wszystko co jest po poludniowej stronie rzeki Rio Grande jest Am Lacinska, wysp Karaibskich nie licze, tylko kontynent....Poza tym slyszalem ze Gwatemala jest gorsza od Meksyku.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 06:30 | 25.06.2021

>Dla mnie [...]

Aha. Dla starożytnych za Słupami Herkulesa był koniec świata. Potem Ptolemeusz, który nie godzien jest być twoim podnóżkiem, uznał, że na południe od równika jest Terra Australis Incognita.

To, co kto sądzi o świecie, jest ważne, ale ważniejsze, co sądzi ogół współczesnych ;-)

> Poza tym slyszalem [...]

Aha. Starożytni słyszeli od powracających karawan o jednonogich krwiożerczych stworach zamieszkujących odległe ziemie a marynarze opowiadali o górze magnetycznej.

Czego to ludzie nie mówią ;-)

Klim dołączył
26.10.2019

Klim 15:26 | 25.06.2021

Slyszalem od Samych Latynosow z ktorymi mam czesty kontakt.Jeszzcze zaden z nich mi nie polecil zadnego kraju Am Lacinskiej, ktora uchodzi za wzglednie bezpieczna.

Klim dołączył
26.10.2019

Klim 15:27 | 25.06.2021

Mialo byc dodane:nawet Kostaryki, ktora uchodzi za wzglednie bezpieczna.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 09:54 | 26.06.2021

Meksyk jest duży.

Ten banalny fakt powinien siedzieć Ci w głowie cały czas. Meksyk jest nie tylko duży ale i zróżnicowany. Ruch turystyczny z Europy koncentruje się zaledwie w kilku regionach (głównie na Jukatanie) i Ty prawdopodobnie ograniczysz się do tych regionów.
1. Atrakcje turystyczne są listowane w każdym przewodniku, w krótkim czasie wszystkich nie poznasz a pytając o to, co kto poleca, narażasz się na oceny osób, które - przykładowo - widziały 6 miejsc w Meksyku, z których polecają 5. A to, że poza tymi 6 miejscami są dziesiątki innych, ciekawszych miejsc - umyka uwadze.
Jadąc po raz pierwszy do Meksyku (+Gwatemali) wybierz kilka-kilkanaście miejsc tak, by się różniły charakterem. Niech to nie będą same ruiny! Prócz resztek majańskich, zobacz pamiątki po Aztekach i innych ludach prekolumbijskich, wybierz 2-3 barokowe miasta (np. Merida), dodaj do tego kilka małych uroczych miasteczek (typu Chiapa de Corzo) , poznaj wioskowe życie odwiedzając miejsca takie jak Chamula, okraś swą wycieczkę kilkoma parkami narodowymi (choćby Parque Nacional Cañón del Sumidero) i wizytami w cenotach, zrób sobie trek pod Iztaccíhuatl lub Popocatépetlem...

2. Transport lokalny bezproblemowy. Wybierasz tańsze autobusy dla miejscowych albo - jeśli się boisz i jesteś wygodna) wypasione dla turystów. Zważ, że bilety mogą nie być dostępne na każdy kurs w przypadku typowych turystycznych destynacji. Prócz autobusów pełno jest musów, o nie pytaj miejscowych. Rozważ podróżowanie samolotem między stanami. Szybciej i taniej niż semi/cama. Oczywiście, możesz należeć do osób, które wolą wynajmować samochód z kierowcą lub korzystać z autokarów turystycznych (podwożą pod atrakcję turystyczną i odwożą, co prawda 3 razy drożej ale jaka wygoda,LOL).

3. Ocena bezpieczeństwa jest często subiektywna, lecz tym bardziej prawdziwa, im ktoś dłużej był w danym miejscu ORAZ im więcej podróżował
(wówczas ma lepsze porównanie).
Dla mnie Meksyk nie wyróżnia się negatywnie pod względem bezpieczeństwa. Byłem w Chiapas, Campeche, Jukatan, Tabasco, Quintana Roo oraz w Mexico FD Nie odczuwałem ani nie doświadczałem zagrożeń ani w dzień ani w nocy (z tym, że po mieście Meksyk w nocy nie chodziłem).
Zachęcam do zapoznania się z artykułem
indianajo.com/is-mexico-safe.html 
Autorka jest solową podróżniczką, spędziła w w Meksyku prawie rok i myślę, że wie, o czym pisze :)

Pozostałe konsultacje u Klima.

kama123 dołączył
29.10.2018

kama123 14:28 | 28.06.2021

Na pewno oprócz Jukatanu chciałabym odwiedzić stany Chiapas, Oaxaca i miasto Meksyk.
Byłam już samodzielnie w Ameryce południowej i środkowej i w kwestii bezpieczeństwa wiem że trzeba zachować rozsądek ale nie ma co słuchać tych co to od kogoś coś słyszeli. Bardziej chodziło mi o to czy czas pandemii jakoś wpłynął na bezpieczeństwo.
Dziękuję bardzo za sugestie, na pewno skorzystam :)

Klim dołączył
26.10.2019

Klim 04:05 | 02.07.2021

Jesli sami tybulcy lub emigranci mi to mowiom, tzn, ze jest cos na rzeczy.Wczoraj pewna meksykanka mi powiedziala, ze tam zabijaja bez powodu.Zabija Cie za to ze masz pieniadze , a takze za to ze nie masz pieniedzy, bo ich tak tym zdenerowowalas.

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 15:12 | 05.07.2021

No i po co takie komentarze?
To forum ma konstruktywnie pomagać globtroterom a nie wypisywać cuda, że pewna meksykanka mówiła,że ktoś kogoś gdzieś zabił za brak pieniędzy.
Byłem w większości krajów AP w tym w Rio de Janeiro, podobno najniebezpieczniejszym mieście.
Demony są wszędzie ale czy warto demonizować?
po prostu zachować zdrowy rozsądek tak w Ap, ale także w Azji czy Europie Zach.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl