Galeria zdjęć

Nad przepaścią

WYSPY OWCZE / Mykines / Mykineshólmur

Zdjęcia: Mykineshólmur, Mykines, Nad przepaścią, WYSPY OWCZE
odsłon: 279 | poleca: 16 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 2 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2021-01-11 09:11
Data wykonania
czerwiec 2017

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Byłem na Wyspach Owczych w czerwcu, myślę, że jest to dobry termin, natomiast nie gwarantuję (żartuję), że będzie sztorm i oszołomione pogodą ptaki, będą czekały obok swoich norek na korzystną dla nich pogodę by móc latać i nurkować, a my będziemy je fotografować do woli. Myślę, że było to dla mnie szczęście w nieszczęściu, gdy sztorm zatrzymał mnie na dodatkowe dwa dni na wyspie i miałem kilka kolonii maskonurów do swojej dyspozycji, poza mną nikt w tym czasie do nich nie zaglądał. Jeśli chodzi o informacje praktyczne to trudno cokolwiek pisać sensownego o sposobie dostania się na Mykines, z Sørvágur, na wyspie Vágar, ponieważ tak loty helikopterem, jak i rejsy łodzią na Mykines są nieregularne, czyli zależą od pogody. Na wyspę Vágar na Wyspach Owczych dolecimy z Kopenhagi, bądź z Reykjavíku.

Nie wiem jak się to stało, ze przegapiłam Twój artykuł z cudownymi zdjęciami. Szkoda, że nie ma w nim informacji praktycznych, ale mam nadzieję, że będzie je można uzyskać bezpośrednio, jak już pojawi się możliwość wyjazdów. Podaj tylko, proszę, kiedy jest najlepszy termin na wyjazd, żeby zobaczyć te piękne ptaki, bo być może zainteresuje to także innych globtroterów.

Menhir, Jasiek.i Aszy007 wielkie dzięki. Będąc na Wyspach Owczych odniosłem wrażenie, że wysepka Mykineshólmur połączona mostem z wyspą Mykinesjest jest najliczniej zasiedlona przez maskonury. Więcej znajdziesz w mojej relacji z Wysp Owczych: https://www.globtroter.pl/artykuly/3985,wyspy,owcze,mykines,wyspa,maskonurow.html

Cudny jest!

Piękny ptak i piękne ujęcie! Widziałem maskonury, ale niestety ze sporej odległości. W jakim rejonie zostało wykonane zdjęcie?

Bardzo fajne!Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

HISZPANIA / Fuertventura / interior, w drodze do Antigua

HISZPANIA / Fuertventura / interior, w drodze do Antigua

HISZPANIA / Fuertventura / okolice Los Molinos

POLSKA / Śląsk Opolski / Opole

POLSKA / Bieszczady / na szlaku

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl