Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Wyprawa Azja - Australia 2011 > AUSTRALIA, CHINY, HONG KONG, MALEZJA, TAJLANDIA


phototraveller phototraveller Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie SZWAJCARIA / - / Zermatt / TrekkingŚladem największych atrakcji Azji i Australii w poszukiwaniu przygody. Zabierzemy Was ze sobą w trzy miesięczną podróż swoimi relacjami oraz zdjęciami z interesujących miejsc drugiej strony świata.

Po latach marzeń i przemyśleń ….


Rozpoczynamy naszą pierwszą większą wyprawę, którą planowaliśmy w głowach już od bardzo dawna - tak dawna, że sami nie pamiętamy od kiedy. Na pewno było to jeszcze zanim poznaliśmy się w ogóle.
Były to plany zazwyczaj czysto teoretyczne „wodzenie palcem po mapie" a czasami ot takie po prostu marzenia wykreowane na bazie czytanych książek, pobudzane przez bujną wyobraźnię a ostatnio przez zainteresowanie czymś więcej niż tylko pogonią za dobrem doczesnym w monotonii życia.

Czy to Nowy Rok i nowe wyzwania, może nowa dekada w życiu i jakieś postanowienia, a może mało ciekawe prognozy ekonomiczno-klimatyczne zwłaszcza o tej porze roku na naszych szerokościach geograficznych, prawdopodobnie wszystko to razem stało się czynnikiem motywującym jeszcze bardziej do realizacji owych marzeń.
W takich oto okolicznościach narodził się plan naszego oderwania od rzeczywistości i pogoni za tym co siedzi w Nas już od tak dawna - pogoni za przygodą i chęcią poznania świata na własną rękę bez pośredników. Skonfrontowania i zrozumienia go lepiej, odkrycia kulturowo i społecznie innych pomysłów na życie aż wreszcie sprawdzenia samych siebie.
Planów wyprawy było jak do tej pory co najmniej kilka.
Mój „faworyt'' a więc wyprawa z Columbii Brytyjskiej w Kanadzie, samochodem przez całe zachodnie wybrzeże USA a następnie szlakiem największych Parków Narodowych Stanów Zjednoczonych na wschód do Nowego Yorku, choć ułożony już w głowie ze szczegółami, „przegrał” o włos z wyzwaniem łączącym po nikąd moje i Jej marzenia.
Przegrał nie przegrał – po prostu stwierdziliśmy, że wariant ten będzie wykonalny w przyszłości o wiele łatwiej niż ten który „wygrał” w chwili obecnej.

Tak też w listopadzie 2010 narodził się w szczegółach plan Azjatycko-Australijskiejwyprawy.
Łączący Jej ciekawość i zainteresowanie Azją (w moim wypadku głównie Tajlandią) z moim zamiłowaniem do otwartych przestrzeni i koralowych klimatów Australii.
Jako, że jestem niespokojnym duchem tej wyprawy w poszukiwaniu także tego spokoju odwiedzimy masę bardziej i mniej sprzyjających ku temu miejsc i będą to między innymi: miejsca światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO (Angkor Wat, The Great Wall, Forbidden City, Kinabalu National Park, Malacca City, Ayutthaya Historical Park), tętniące życiem metropolie jak: Hong Kong, Bangkok, Kuala Lumpur, Singapore, Sydney, Szanghaj, mamy także zamiar podszkolić naszą kuchnię tajską i z pewnością przywieźć sporo przypraw z nią związanych.
Wdrapiemy się na najwyższy szczyt Borneo (Gunung Kinabalu 4095 m n.p.m), Australii (Mount Kościuszko 2228 m n.p.m) po wspinamy się na plażach Krabi oraz ponurkujemy z rybkami na rafach koralowych i wokół dziewiczych wysepek całego wybrzeża półwyspu malajskiego.
Starając się cały czas podpatrywać i chłonąć jak najwięcej z lokalnych kultur będziemy poznawać codzienne życie mieszkańców odwiedzanych miejsc, unikając na ile się da komercyjnych i typowych „holiday destinations”.

To tylko wycinek z naszych planów wyprawy, więcej szczegółów o całej trasie znajdziecie śledząc nasze poczynania na BLOGU http://travel4photo.wordpress.com/, tak więc daj się wciągnąć także swoim marzeniom i zobacz jak nam się to udało.

Zapraszamy


Zdjęcia

SZWAJCARIA / - / Zermatt / Trekking

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl