Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Wyprawa Azja - Australia 2011 > AUSTRALIA, CHINY, HONG KONG, MALEZJA, TAJLANDIA


phototraveller phototraveller Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie SZWAJCARIA / - / Zermatt / TrekkingŚladem największych atrakcji Azji i Australii w poszukiwaniu przygody. Zabierzemy Was ze sobą w trzy miesięczną podróż swoimi relacjami oraz zdjęciami z interesujących miejsc drugiej strony świata.

Po latach marzeń i przemyśleń ….


Rozpoczynamy naszą pierwszą większą wyprawę, którą planowaliśmy w głowach już od bardzo dawna - tak dawna, że sami nie pamiętamy od kiedy. Na pewno było to jeszcze zanim poznaliśmy się w ogóle.
Były to plany zazwyczaj czysto teoretyczne „wodzenie palcem po mapie" a czasami ot takie po prostu marzenia wykreowane na bazie czytanych książek, pobudzane przez bujną wyobraźnię a ostatnio przez zainteresowanie czymś więcej niż tylko pogonią za dobrem doczesnym w monotonii życia.

Czy to Nowy Rok i nowe wyzwania, może nowa dekada w życiu i jakieś postanowienia, a może mało ciekawe prognozy ekonomiczno-klimatyczne zwłaszcza o tej porze roku na naszych szerokościach geograficznych, prawdopodobnie wszystko to razem stało się czynnikiem motywującym jeszcze bardziej do realizacji owych marzeń.
W takich oto okolicznościach narodził się plan naszego oderwania od rzeczywistości i pogoni za tym co siedzi w Nas już od tak dawna - pogoni za przygodą i chęcią poznania świata na własną rękę bez pośredników. Skonfrontowania i zrozumienia go lepiej, odkrycia kulturowo i społecznie innych pomysłów na życie aż wreszcie sprawdzenia samych siebie.
Planów wyprawy było jak do tej pory co najmniej kilka.
Mój „faworyt'' a więc wyprawa z Columbii Brytyjskiej w Kanadzie, samochodem przez całe zachodnie wybrzeże USA a następnie szlakiem największych Parków Narodowych Stanów Zjednoczonych na wschód do Nowego Yorku, choć ułożony już w głowie ze szczegółami, „przegrał” o włos z wyzwaniem łączącym po nikąd moje i Jej marzenia.
Przegrał nie przegrał – po prostu stwierdziliśmy, że wariant ten będzie wykonalny w przyszłości o wiele łatwiej niż ten który „wygrał” w chwili obecnej.

Tak też w listopadzie 2010 narodził się w szczegółach plan Azjatycko-Australijskiejwyprawy.
Łączący Jej ciekawość i zainteresowanie Azją (w moim wypadku głównie Tajlandią) z moim zamiłowaniem do otwartych przestrzeni i koralowych klimatów Australii.
Jako, że jestem niespokojnym duchem tej wyprawy w poszukiwaniu także tego spokoju odwiedzimy masę bardziej i mniej sprzyjających ku temu miejsc i będą to między innymi: miejsca światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO (Angkor Wat, The Great Wall, Forbidden City, Kinabalu National Park, Malacca City, Ayutthaya Historical Park), tętniące życiem metropolie jak: Hong Kong, Bangkok, Kuala Lumpur, Singapore, Sydney, Szanghaj, mamy także zamiar podszkolić naszą kuchnię tajską i z pewnością przywieźć sporo przypraw z nią związanych.
Wdrapiemy się na najwyższy szczyt Borneo (Gunung Kinabalu 4095 m n.p.m), Australii (Mount Kościuszko 2228 m n.p.m) po wspinamy się na plażach Krabi oraz ponurkujemy z rybkami na rafach koralowych i wokół dziewiczych wysepek całego wybrzeża półwyspu malajskiego.
Starając się cały czas podpatrywać i chłonąć jak najwięcej z lokalnych kultur będziemy poznawać codzienne życie mieszkańców odwiedzanych miejsc, unikając na ile się da komercyjnych i typowych „holiday destinations”.

To tylko wycinek z naszych planów wyprawy, więcej szczegółów o całej trasie znajdziecie śledząc nasze poczynania na BLOGU http://travel4photo.wordpress.com/, tak więc daj się wciągnąć także swoim marzeniom i zobacz jak nam się to udało.

Zapraszamy


Zdjęcia

SZWAJCARIA / - / Zermatt / Trekking

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

05-10
ROSJA - rozmowy trochę nietypowe

Do Rosji a konkretnie do Republiki Kałmucji wybrałem się dla tulipanów. Brzmi to pewnie dość dziwnie ale są tam regiony (w Kałmucji) gdzie na przełomie kwietnia i maja na stepach kwitną dzikie tulipany. Widok podobno bajkowy, tak przynajmniej można było wywnioskować po obrazkach z netu i dlatego tam pojechałem. Niestety tamtego roku wiosna przyszła wcześniej i kiedy przyjechałem, tulipany już przekwitły.

05-06
Gruzja jest piękna! Na pewno?

Przyznaje, że tytuł relacji jest dość prowokujący. Pytanie. Ile razy rozmawiając o wakacyjnych wojażach, kiedy pada słowo Gruzja słyszycie zdanie “Gruzja jest piękna”? Jak jest naprawde wie ogromna rzesza naszych rodaków odwiedzających corocznie ten kraj. Dla mnie jest to trzeci wypad do tego kraju. Pierwszy był w roku 2014, potem w 2016 i teraz, mam więc trochę wyciągniętych wniosków, porównań i przemyśleń.

05-04
Wokół Wysp Brytyjskich - część pi...
05-03
Skiathos – przerwa na nicni...
05-01
Wokół Indii i Nepalu...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl
koniec koniec }); //}); koniec koniec