Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Azay-le-Rideau > FRANCJA


MarekU MarekU Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Malownicze ogrody, zachęcające do spacerów oraz piękny zamek z niezbyt dużą ilością pokoi to wystarczająca ilość emocji.

Bogactwem Doliny Loary są wspaniałe zamki, które zachwycają swą architekturą, wnętrza zabierają nas w czasy, gdy ich właściciele cieszyli się życiem a ogrody zachęcają do podziwiania piękna przyrody i krajobrazu. Często odwiedzając to wspaniałe miejsce we Francji brakuje nam czasu i ograniczamy się do zwiedzenie tylko tych najbardziej znanych zamków takich jak Chambord, Amboise, Chenonceau czy Villandry. Moim zdaniem do tej listy koniecznie należy dopisać zamek Azay-le-Rideau. Przebudowany w latch 1518-1527 Azai-le Rideau to romantyczny, uroczy zamek zlokalizowany na zachód od miasta Tours. Wtedy to właścicielem rezydencji został burmistrz Tours, który był skarbnikiem Francji. Jego radość z posiadania tej wspaniałej choć niezbyt dużej posiadłości trwała krótko ponieważ wytoczony mu przez Franciszka I, króla Francji proces ( przemilczymy treść pozwu ) przegrał i zamek został mu skonfiskowany. Dalsze prawa własności tu pominiemy dodając jedynie, że od 1905 roku stał się własnością Francji i został udostępniony zwiedzającym. Ten jeden z pierwszych romantycznych zamków francuskiego renesansu wybudowano na wyspie na rzece Indre będącej dopływem Loary. Do wnętrza zamku prowadzi wspaniała klatka schodowa o bogato zdobionych sklepieniach z ciekawą kamienną poręczą. Bogactwo elementów włoskiej architektury, wspaniałe meble oraz pewna ilość flamandzkich arrasów zdobiących ściany uzupełniona obrazami i portretami zachęcają do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca. Otaczający zamek park, urządzono w stylu angielskim a specyficznie poprowadzone przez park aleje pozwalają oglądać go niemal z każdej strony. Dodatkową atrakcją jest usytuowanie zamku na wodzie co daje piękne obrazy zamku wraz z jego odbiciem w wodzie. Ogromne wrażenie robią fundamenty wyrastające wprost z wody. Zachęcam raz jeszcze do poświecenia czasu na odwiedzenie tego wspaniałego miejsca. Łatwo tu dojechać na postawie zwykłych map. Ponadto w Dolinie Loary praktycznie wszędzie, w każdym punkcie informacji turystycznej czy każdym hotelu można dostać dokładne mapki pokazujące jak rozmieszczone są wszystkie ważne i te mniej istotne zamki.

Zachęcam wszystkich lubiących połączenie wspaniałej romantycznej architektury z piękną przyrodą do odwiedzenia tego miejsca.

Dodane komentarze

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

[konto usuniete] 2016-12-17 00:13:50

Najpiękniejsze ogrody Francji :)

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl