Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:FRANCJA

Liczba wyszukanych artykułów: 76

Globtroter.pl Romantyczna kolacja z widokiem na wieżę Eiffla, spacer wśród antycznych budowli Wiecznego Miasta, a może rowerowa wycieczka wzdłuż greckiego wybrzeża? Teraz to możliwe! LOT otworzył bezpośrednie połączenia z Lotniska Warszawa-Radom. Pierwsze rejsy do Paryża i Rzymu startują już 28 kwietnia, do Prewezy 11 czerwca, a do Tirany 16 czerwca. Gdzie warto udać się najpierw?

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

GlobAdmin Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany sezon urlopowy. Po dwóch latach ograniczeń podróżowanie wraca do normalności. Europejskie kraje znoszą obostrzenia, linie lotnicze przywracają siatkę połączeń sprzed pandemii, a my z coraz większym optymizmem patrzymy w przyszłość. Pojawia się więc pytanie... gdzie spędzić tegoroczne wakacje?

inf.praktczne, zdjęcia

strong Witam. Chciałbym się podzielić wrażeniami oraz informacjami praktycznymi z wyjazdu do Niemiec i Francji w 2019r. Staraliśmy się odwiedzić, wg zaplanowanej wcześniej trasy, \\\\\\\"po drodze\\\\\\\" jak najwięcej obiektów, zabytków, parków i miejsc wartych odwiedzenia w tych krajach. Siedzenie w jednym miejscu, po trzech dniach ciężko nas nudzi. Szkoda, że nie można zamieścić setek zdjęć z tych przepięknych miejsc.

FRANCJA / Korsyka / Korsyka / foto=1
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5722

physioontheroadpl Pełny artykuł przeczytać można na http://www.physioontheroad.pl Na początku 2018 roku postanowiliśmy przeprowadzić się na kilka miesięcy na Korsykę, w okolice miasta Ajaccio – stolicy wyspy. Ta francuska wyspa określana jest często jako Ile de Baute czyli Wyspa Piękna i zdecydowanie zasługuje na swoje miano. Szybko też zrozumieliśmy dlaczego! (...)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

FRANCJA / Ile-de-France / Paryż / Fontanna niewiniątek
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2249

Anie89 W jednym z paryskich kramików przypadkiem natrafiam na książkę „Paris secret et insolite” (fr. Sekretny, niecodzienny Paryż). Jej tytuł intryguję mnie, a więc rzucam okiem na owy egzemplarz. Owa pozycja nie jest typowym przewodnikiem, gdyż nie znajdziemy w niej ani słowa o wieży Eiffla czy o Luwrze. Książka zachęca do tego, by odkrywać miejsca nieznane, nakierowuje czytelników na sekretne uliczki, zwraca uwagę na symbole, detale, znaki na paryskich kamieniczkach. Fascynujące jest to, że idąc śladem miejsc, o których mowa w przewodniku możemy przejąć rolę odkrywcy Paryża i związanych z nim historii. Mamy szansę poznać od podszewki stolicę Francji i jej sekretne zakątki.

FRANCJA / Ile-de-France / Paryż / Marche d
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2107

Anie89 Decyzja podjęta, jedziesz do Paryża. Ciekawy wrażeń, podekscytowany wpadasz do sławnego miasta artystów, do miejsca będącego kolebką kultury na przestrzeni wieków, do wielkiej metropolii którą znasz z takich filmów jak Amelia czy Kod Leonarda da Vinci. I? Widząc kloszarda, wzmacniającego się jednym z najtańszych trunków z gatunku l’eau de vie (franc. dosłownie „woda życia” – tanie, wątpliwej jakości wino), wydającego z siebie niezrozumiały bełkot, który w niczym nie przypomina wyrafinowanego języka francuskiego zastanawiasz się, czy na pewno jesteś w Paryżu. Rozglądasz się dookoła, prawdziwych Francuzów można tu policzyć na palcach u jednej ręki, a już pod wieżą Eiffla to chyba nie ma żadnego. Tu dominują krzykliwi turyści i imigranci, którzy za wszelką cenę próbują wykorzystać naiwność tych pierwszych, opychając im kiczowate pamiątki. Jeśli już uda Ci się spotkać prawdziwego obywatela Francji z krwi i kości to natychmiast żałujesz tej konfrontacji. Paryż to takie specyficzne miejsce, gdzie jak nie posługujesz się językiem Moliera to zginiesz z głodu bo kelner obrazi się za to, że zwracasz się do niego po angielsku w jego własnej ojczyźnie. I tym sposobem możesz zapomnieć o złożeniu zamówienia. To się nazywa snobizm.

ANGLIA / Londyn / Tamiza / Tower Bridge
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1019

igebski Ostatnia część relacji z rejsu \\\"Magellanem\\\". Tym razem odwiedzamy Francję (Honfleur, Rouen), Anglię (Londyn i Tilbury) oraz Holandię (Amsterdam).

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

FRANCJA / Bordeaux / okolice Bordeaux / W drodze
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 2030

Zuzanna_64 Moja pierwsza wielka podróż autostopem do Hiszpanii, czyli 3 tygodnie prawdziwej przygody i kilkadziesiąt uśmiechów zebranych od wyjątkowych ludzi.

POLSKA / Bałtyk /   / Trasy rowerowe - Art. Spons.
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2846

GlobAdmin Piesze wędrówki, zwiedzanie zabytków i muzeów, kajak, żagle, to wszystko świetne sposoby na aktywny wypoczynek. A co powiecie na rower? To dopiero frajda. Oto kilka propozycji najciekawszych tras rowerowych.

inf.praktczne, zdjęcia

Anie89 Słyszeliścieo tym, że dzięki programowi Erasmus narodziło się ponad milion dzieci? Podobno prawie każda dziewczyna podczas takiego wyjazdu przeżywa miłość, spotyka swojego jedynego Francuza, Włocha, Hiszpana czy Greka, czasami nawet na całe życie. Erasmus nie zawsze cieszy się dobrą opinią w naszej katolickiej Polsce, bo przecież my wyjeżdżamy nie po to by się uczyć, tylko by się zabawiać za unijne pieniądze. I nikt nie pamięta, że człowiek najwięcej chłonie poprzez przebywanie w towarzystwie, poprzez kontakt z żywym językiem, nieważne jaki ten kontakt by nie był.

macciej Głównym celem tego wyjazdu była wizyta w muzeach techniki w Sinsheim i Spirze, ale również krótka wizyta w Luksemburgu i Francji. 3 tysiące kilometrów z czterolatką na tylnym siedzeniu. Wyjazd z czerwca 2014.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

FRANCJA / Ile-de-France / Paryż / foto1
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2631

Anie89 W Paryżu jest wiele tajemniczych zakątków. Jednym z nich są opuszczone tory. Dziś już nikt nie pamięta o tym miejscu, przez które niegdyś przewijała się jedna z najważniejszych dróg handlowych, łącząca stolicę Francji z innymi ważnymi miastami. Przepiękne krajobrazy, rzadko spotykana fauna i flora - idealne miejsce na spacer w niedzielne popołudnie. Tylko nie wybierajcie się tam pod wieczór - może być groźnie!

FRANCJA /  Ile-de-France  / Ogród Luksemburski / Paryż - Ogród Luksemburski
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2604

Przystanek - Margo Ogród Luksemburski jest chyba jednym z najpiękniejszych terenów zielonych Paryża.

WIELKA BRYTANIA / --- / --- / Ciekawe miejsca Europy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4807

GlobAdmin Okrzyki i gromkie brawa, piękna i słoneczna plaża, czy tajemnicze zielone zakątki? Nie trzeba szukać daleko, aby znaleźć idealne miejsce na wakacyjny urlop. Przedstawiamy trzy różne propozycje miejsc w Europie, które warto rozparzyć podczas planowania letniego wypoczynku.

FRANCJA / Ile-de-France / Paryż / Paryż - Muzeum Historii Naturalnej
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4609

Przystanek - Margo Paryskie Muséum National d’Histoire Naturelle jest w moim przekonaniu wyjątkowe. To jedna z najstarszych tego typu placówek na świecie. Swoją działalność rozpoczęło pod koniec XVIII w.

inf.praktczne, zdjęcia

PantarTeam Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera! Grupa miłośników podróży ekstremalnych wdraża swój projekt w życie, a w ich planach na najbliższe lata znajdują się udziały w największych, międzynarodowych rajdach amatorskich na całym świecie.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

GRECJA / Ateny / Ateny / Panorama Aten
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1765

autostopemdookolaglobu Opis wyprawy w 2014 roku do Aten i Montpellier .Autostopowa przygoda poprzez Serbie, Chorwację, Słowenię, Niemcy, Macedonię, Austrię, Francję ,Włochy, Czechy i Niemcy.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

FRANCJA / Langwedocja / Carcassonne / Carcassonne fiesta
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3888

Kiwi_Lemon Cztery dziewczyny, cztery pomysły na urlop oraz jeden mały samochód; pyszne jedzenie, różowe wino - czyli tydzień w Langwedocji-Roussillon.

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / --- / --- / MOTOVBLOG - odcinek 3
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3388

GlobAdmin Polecamy kolejny odcinek relacji Wiktora z podróży w ramach projektu MOTOVBLOG2014. Tym razem poczytamy o wrażeniach z pobytu we Włoszech, Francji i Monako.

FRANCJA / Midi-Pyrénées / Foix / Foix, zamek
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4609

longin1974 Foix - piękne miasto, które warto odwiedzić ze względu na historię i walory przyrody.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

FRANCJA / Haute Pyrenees / Lourdes / Lourdes, kaplica św. Bernadetty
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 8125

longin1974 Wielu z nas obiła się o uszy nazwa Lourdes. Kojarzy się ona, podobnie jak Rzym, Guadalupe, Santiago de Compostela, Fatima, Padwa, z jednym z największych na świecie miejsc pielgrzymkowych Chrześcijaństwa. Jednak samo Lourdes posiada dużo więcej tajemnic do odkrycia. Przekonałem się o tym w ciągu kilku miesięcy życia spędzonych w samej miejscowości i okolicy...

inf.praktczne, zdjęcia, linki

HISZPANIA / Katalonia / Besalu / Kamienny most
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5053

igebski Ośmiodniowa wycieczka po Katalonii z uwzględnieniem Barcelony, Girony, Besalu, Empuriabrava, Lloret de Mar, Sabadell, Montserrat i wielu innych ciekawym miejsc na Costa Brava Costa Maresme.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

FRANCJA /  Langwedocja-Roussillon / Nimes / Nimes, cyrk antyczny
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 10286

longin1974 Zapraszam Was wszystkich na południe Francji, do Nimes. Jest to miasto, które łączy w sobie w niezwykły sposób różne style architektury, a jednocześnie jest bardzo gościnne dla przybywających do niego.

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Haute-Pyrenees / Tarbes / Tarbes, siedziba mera miasta
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8033

longin1974 Gdy jedziemy do Lourdes mijamy zjazd na Tarbes. Ponieważ nie ma go w przewodnikach mijamy je. A to błąd...

inf.praktczne, zdjęcia

Projekt Optibus Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera - projekt Optibus. Jego uczestnicy zamierzają odwiedzić 12 państw, w tym ponad 34 miasta Europy, a trasa zajmie ponad 6000 km.

zdjęcia, linki

FRANCJA / Midi Pyrenees / Moissac / Moissac, opactwo św. Piotra- portal
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8441

longin1974 Wiele pięknych miejsc, takich choćby jak Albi, Nimes, Bayonne nie są znane szersze grupie turystów. Do nich również należy Moissac, ze swym pięknym, wiekowym opactwem. Zapraszam na wyprawę...

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Haute-Pyrenees / Widok z Pic de Ger / Pireneje
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6764

longin1974 Najczęściej odwiedzamy Lazurowe Wybrzeże, Prowansję, a na samym południu Francji istnieje wiele wspaniałych miejsc, które warto odwiedzić. Dziś otrzemy się o rejony zwane Bigorr, Bern, Akwitania...

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Prowansja / Arles / Arles, st. Trophime- Portal kościoła
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7316

longin1974 Była to najwspanialsza doba mojego życia. Muszę tam jeszcze kiedyś pojechać. I Was zapraszam.

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Prowansja / Avignon / Avignon, widok z zamku
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 4213

longin1974 Zapraszam Was dzisiaj do Avignon we Francji. Miasto z Prowansji z piękną historią, pełne kolorów. Kiedyś jedno z najważniejszych miast Europy i świata. Dziś przystań aktorów, reżyserów i turystów. Ruszajmy więc w drogę...

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Rhone / Lyon / Lyon, pomnik Ludwika XIV
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 16105

longin1974 Miasto starożytne, dumne, piękne, przepojone klimatem południa Francji. Zapraszam na wędrówkę ulicami tego kolorowego miasta.

inf.praktczne, zdjęcia

HISZPANIA / Catalonia / Barcelona / Eurotrip = Barcelona + Paryż + Amsterdam
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2957

michalstolarewicz.com Kiedy ruszaliśmy w nieznane, świadomi byliśmy tylko kilku faktów: bierzemy po plecaku, namiot, mapę i zaczynamy od Barcelony. Kupiliśmy bilety lotnicze w jedna stronę i to było wszystko, co zaplanowaliśmy. Przez cały czas podróżowaliśmy łapiąc stopa, nielegalnie na autostradach, parkingach dla ciężarówek, stacjach benzynowych i zatrzymywaliśmy samochody, które podwiozą nas od miasteczka do miasteczka. Serdecznie pozdrawiam wszystkich kierowców tirów - w Was jest siła!:) Spaliśmy gdzie popadnie, na plaży, w polu, na lakach, przy autostradzie. Kilkutygodniowe podróżowanie autostopem przez Europę przyniosło nam cala masę bajecznych przygód. Pokonaliśmy setki kilometrów, na naszej drodze stanęło bardzo dużo serdecznych ludzi, którzy swoja dobrocią oraz wielkim sercem pomogli nam w podroży - See more at: http://michalstolarewicz.blogspot.com/p/eurotrip-barcelona-paryz-amsterdam.html

inf.praktczne, zdjęcia, linki

HISZPANIA / GÓRY / Autostop przed Andorą / Autostop przed Andorą. W tle Pireneje hiszpańsko-francuskie
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2660

sheeroko Jesteśmy, jeszcze z plecakami, przepoceni, zmęczeni i szczęśliwi. Czujemy się wygrani, osiągnęliśmy mały ale jakże dla nas znaczący sukces. To taki osobisty duży lotek którym trafiliśmy szóstkę. Mamy też kontakt z hostem , polską rodziną zapoznaną prze couchsurfing – Aldona z Piotrem i ich synkiem Mikołajem. W naszym oczach rysuje się miłość do tego przepięknego kawałka ziemi. Pierwsze prawdziwe, smaczne posiłki, pierwsza normalna kąpiel i słońce, które da nam jeszcze popalić. Wieczór spędzamy do rana na rozmowach. Każdy o sobie, po trochu. Polska gościnność nie zna granic. Wymęczeni kładziemy się spać po to by od rana przemierzać Barcelonę i wieczorem ruszyć w dalszą podróż gdzieś w kierunku Afryki....

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

POLSKA / Podbeskidzie / Kozy kamieniołom / Tripowóz
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5024

Tripowóz Wyprawa "Tripowóz jedzie na Zachód" to podróż grupy przyjaciół z Bielska-Białej po Europie w barwnym VW Transporterze T3. W artykule dowiesz się, jak zaczął się projekt Tripowóz i jak będzie wyglądała nasza wyprawa.

droga na miejsce, zdjęcia

bus_trip Odwiedzić 14 państw w 30 dni, a w drogę wybrać się 25-letnim busem, dodatkowo zrobić to jak najmniejszym kosztem? Brzmi jak szalony pomysł. A to nasz plan na wakacje. Jesteśmy studentami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa i dokładnie 8 lipca ruszamy w podróż swojego życia.

droga na miejsce, zdjęcia

FRANCJA / Masyw Mont Blanc / Szczyt Mont Blanc du Tacul / Mont Blanc du Tacul
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7103

Winterexpedition.pl W marcu wybieram się na Mont Blanc. Kilka lat temu postanowiłem, że wdrapię się tam samotnie, zimą i za kilka dni rozpocznę realizacje projektu. Ale celem jest nie tylko zdobycie szczytu. Chciałbym, by dzięki temu projektowi wzrosła świadomość o możliwościach pomocy osobom zmagającym się z nowotworem krwi. Na tym polu współdziałam z fundacją "Dar Szpiku". Każdy może dołączyć do Drużyny Szpiku, zostać potencjalnym dawcą i uratować komuś życie. Kolejnym celem wyprawy jest produkcja dość niezwykłego filmu dokumentującego akcję górską. Myślę (i mam nadzieję), że będzie to pierwszy film dokumentujący samotną, zimową wspinaczkę w takiej skali i jakości.

zdjęcia, linki

FRANCJA / Korsyka / Bastia / Bastia_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2473

yansza Ostatnie dwa dni naszego pobytu na Korsyce

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Korsyka / Ajaccio / Ajaccio_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1991

yansza Ajaccio- czyli Droga Przez Góry, opis kolejnego, 16-tego już dnia podróży.

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Korsyka / Porto Veccio / Porto Veccio
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1903

yansza Porto Veccio i Bonifacio

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Korsyka / Paliri-Conca / Na szlaku_14_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1900

FRANCJA / Korsyka / Asinau-Paliri / Na szlaku_13_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1813

yansza Etap d'Asinau-Paliri

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Korsyka / Usciolu-Asinau / Na szlaku_12_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1930

yansza Etap d'Usciolu-d'Asinau

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Korsyka / Prati-Usciolu / Na szlaku_11_2
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1982

yansza Etap Prati-D'Usciolu

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Korsyka / Capanelle-Prati / Na szlaku_10_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1765

yansza Etap Capanelle-Prati

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Korsyka / Vizzavona-Capanelle / Na szlaku_9_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2003

yansza Etap Vizzavona-E'Capanelle

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Korsyka / Onda-Vizzavona / Na szlaku_8_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1729

yansza Etap Onda-Vizzavona

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Korsyka / Manganu-l'Onda / Na szlaku_7_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2396

FRANCJA / Korsyka / Ciotullu-Manganu / Na szlaku_6_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2046

yansza Ciotullu di Mori-Manganu

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Korsyka / Na szlaku_1 / Asco-Ciottulu di i Mori
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1786

yansza Asco Stagnu- Ciotullu di i Mori

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Korsyka / Carozzu-Asco Stagnu / Na szlaku dzien 4_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2139

yansza Etap z Carozzu do Asco Stagnu

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Korsyka / Na szlaku GR 20 / Na szlaku 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2380

yansza Trasa Ortu di u Piobbu - Carozzu

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Korsyka / Calenzana-Camping / Start
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1960

yansza Opis przejścia I etapu szlaku GR 20

FRANCJA / Paryż / Dzielnica La defense / FRA LI MONTI czyli Droga Przez Góry
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2796

yansza Dla tych co kochają góry i nie tylko, w ramach szeroko pojętej turystyki, postanowiłem opisać moje zmagania na trasie szlaku GR20 w czasie ostatniego urlopu. Le GR20 (czyt. że er) jest skrótem od Grande Randonnée, co w wolnym tłumaczeniu znaczy - wielka wędrówka. Natomiast liczba „20” jest dawnym numerem departamentu Korsyki. Ja jednak wolę jego miejscową, korsykańską nazwę Fra Li Monti, która doskonale oddaje jego charakter, a oznacza „Droga przez góry”. Trasa ta jest określana jako najtrudniejszy szlak trekkingowy w Europie. Tutaj rodzi się pytanie, a po co ta pisanina? No właśnie, po co? Jeśli ktoś to czyta, to już zgadł. Po to, żeby się pochwalić. Zgoda, ale mam też drugi cel i może nawet na nim mi bardziej zależy? Mianowicie, chciałbym zachęcić tych, co lubią góry, do częstszego obcowania z nimi, a tych, którzy nie próbowali jeszcze po nich wędrować, do spróbowania, może im się spodoba. Nie będę się rozpisywał o historii szlaku, ponieważ każdy zainteresowany łatwo to znajdzie w internecie wpisując w wyszukiwarce frazę „GR20”. Dodam tylko że szlak został wytyczony przez góry Korsyki, ciągnie się przez około 200 km i dzieli się na 16 etapów. Etapy to kolejne schroniska na szlaku. Szlak w całości jest na terenie Regionalnego Parku Natury Korsyki i biwakować można tylko w schronisku lub jego najbliższym otoczeniu. Skoro szlak dzieli się na etapy moja relacja będzie również ukazywać się w częściach opisujących kolejne etapy. Ponieważ trasę pokonywaliśmy we dwóch z moim kolegą będę ją opisywał w 1 osobie liczby mnogiej tzn. „my”.

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3284

MarekU Malownicze ogrody, zachęcające do spacerów oraz piękny zamek z niezbyt dużą ilością pokoi to wystarczająca ilość emocji.

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / PROVENCE / LAZUROWE WYBRZEŻE / La Trayas / Kolorowe klify
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5203

MarekU Zapraszam do odwiedzenia małego wycinka Lazurowego Wybrzeża zapewniającego bezmiar fotograficznych możliwości.

inf.praktczne, zdjęcia

wisproject Niniejsza relacja nie ma być tylko opisem wejścia na Mont Blanc. Takich streszczeń można znaleźć mnóstwo w Internecie. Natomiast mi zależało na tym, aby oprócz samego opisu przejścia przekazać dodatkowo wskazówki praktyczne (informacje o schroniskach, o cenach oraz o potrzebnym wyposażeniu). Podczas planowania wyprawy szukaliśmy z Gosią przydatnych informacji w Internecie oraz wśród znajomych. W sieci znaleźliśmy tysiące relacji, jednak zazwyczaj były to tylko uogólnione opisy samego przejścia, np. osoby piszą: „wyszliśmy z Les Houches do Tete Rousse” (z którego miejsca dokładnie w Les Houches? jaką trasą? itp.). Nie znaleźliśmy również dość istotnych informacji o cenach, m.in. jakie są opłaty za nocleg w schroniskach, ile kosztuje butelka wody oraz czy można płacić kartą płatniczą. Stąd też, podczas schodzenia ze szczytu, zrodził się pomysł, aby przygotować taki oto poradnik dla osób chcących zdobyć najwyższy szczyt Europy (kwestię tego, czy Mont Blanc czy też Elbrus jest najwyższym szczytem naszego kontynentu pozostawmy geografom i zwolennikom Messnera). Co więcej, w jednym ze sklepów w Chamonix widziałem przewodnik, w którym na zdjęciach zaznaczone były kolorowymi liniami przejścia poszczególnych odcinków trasy. Zainspirowało mnie to do tego, aby podobne ilustracje umieścić w swojej relacji.

FRANCJA / Alpy / Les Houches / Mont Blanc notatki spo szczytu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3425

wisproject Poradnik ten zawiera informacje przydatne w czasie przygotowywania się do wyprawy na najwyższy szczyt Europy jakim jest Mont Blanc. Aktualna wersja tego przewodnika znajduje się na stronie internetowej WiS PROJECT!!!!! (http://wisproject.wordpress.com/). To jedyny tego rodzaju, tak szczegółowy, poradnik dostępny w internecie. Autorem jest miłośnik turystyki górskiej, wszelkiej aktywności oraz pasjonat fotografii Jarosław Sobel. Kontakt z autorem: jarek.sobel@gmail.com

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

FRANCJA / - / Paris / Łuk Triumfalny przed Luwrem
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 4689

tkos Obiecałem córce, że za dobre stopnie zabiorę ją na początku wakacji do Paryża. Ona się postarała o czerwony pasek na świadectwie, a ja o tanie bilety do stolicy Francji.

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2759

kuc Poradnik ten zawiera informacje przydatne w czasie przygotowywania się do wyprawy na najwyższy szczyt Europy jakim jest Mont Blanc. Aktualna wersja tego przewodnika znajduje się na stronie internetowej WiS PROJECT!!!!! (http://wisproject.wordpress.com/). To jedyny tego rodzaju, tak szczegółowy, poradnik dostępny w internecie. Autorem jest miłośnik turystyki górskiej, wszelkiej aktywności oraz pasjonat fotografii Jarosław Sobel. Kontakt z autorem: jarek.sobel@gmail.com

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

StaryGolf Czwórka przyjaciół. Razem przetestowali się już rok temu w podróży do Chorwacji, Teraz chcą czegoś więcej. Wspólnie realizują projekt, który pozwoli im zwiedzić niemal całą Europę Zachodnią. Bohaterem wycieczki jest jednak tytułowy VW Golf, który musi zawieźć ich do celu.

zdjęcia, mapy, linki

POLSKA / Rybnik / Rybnik /  WiS PROJECT
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2562

wisproject Na stronie naszego projektu pragniemy przedstawić nasze dążenia do wymarzonych celów i sposób w jaki tego dokonaliśmy…zaczynając praktycznie „od zera”.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

PORTUGALIA / poludnie / okolice Lagos / Tour de Portugal
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 6541

piotrmas Troszkę przypadkowa i spontaniczna podróz rowerem po Portugalii w listopadzie 2009r

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

FRANCJA / - / wzgórze La Garde / widok na Marsylię i Alpy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5597

hanuka Trasa naszej wyprawy prowadziła przez Strasburg, Burgundie, Avignon, Marsylię, wybrzeże Morza Śródziemnego, Carcassonne, kanion Gorges du Verdon, Grenoble i miasto Legie w Belgii. Po drodze zwiedzaliśmy oczywiście inne mniejsze lub większe miasteczka. Perełką okazała się miejscowość St-guilhem-le-deser leżąca na południu kraju.

zdjęcia, linki

FRANCJA / Nowa Kaledonia / Teremba / Fort Teremba
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8527

dominkom Opis objazdu po głównej wyspie Nowej Kaledonii

FRANCJA / rejon Vanoise / Vanoise / Tour of the  Vanoise
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6174

monikhexe Przejście wokół lodowców Parku Narodowego Vanoise – Alpy Francuskie 7.08-15.08.2009

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

SZWAJCARIA / Jezioro Genewskie / Montreaux / Promenada
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 7733

igebski Wycieczka do Zurichu, Grinewaldu, Interlaken, Anennce, Genewy, Lucerny, Lozanny, Berna, Vaduz, Montreaux i Chamonix

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

ALGIERIA / prowincja wschodnia / na moscie / MY
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8732

europe by train Mamy wspaniały plan, mianowicie w nadchodzące lato przejedziemy Europę wzdłuż i wszerz korzystając z kolejowego „miesięcznego”

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

ANDORA / brak / miasto Andora de vella / panorama Andora de Vella
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 8098

ireq Wyprawa z pełnymi sakwami Girona - Andora - Girona

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

2009-07-22

batibak MtBlanc 2003

FRANCJA / Francja / MtBlanc / MtBlanc 2003
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2074

batibak Wyprawa Klubu Alpinistycznego "Homohibernatus" na MtBlanc w 2003r

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / brak / Porto / Korsyka - Haute Corse - Porto
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4126

cubikon Prawie 1000km przez Korsykę, Bastia-Cap Corse-Calvi-Porto-Corte-Ajaccio-Bonifaccio-Bastia plus nieco Europy kontynentalnej (Wenecja w jedną stronę i jezioro Garda z powrotem).

inf.praktczne, zdjęcia

MAURETANIA / Afryka / brak / Logo wyprawy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2311

Cyprian Ostatni etap samochodowej wyprawy po Afryce Zachodniej.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

Cyprian Pierwszy etap samochodowej wyprawy po Afryce Zachodniej.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3976

mosad Opis wyprawy na Mont Blanc / lipiec 2007

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna

ANDORA / brak / W kierunku granic Andory, Hiszpanii i Francji / Na pirenejskim szlaku w Andorze
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 46770

Qudidas Albi - Tuluza - Carcassonne - Andora - wybrzeże Morza Śródziemnego i Atlantyku, Pireneje i prehistoryczne malowidła w grotach, Katarzy i Katalonia. To i jeszcze więcej przeczytają Państwo w poniższym itinerarium. Subiektywizm w ocenie miejsc niech będzie pretekstem do dialogu, dyskusji, motywacją do odkrywania swojego świata, gdzieś, gdzie lśni horyzont....

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

MALI / brak / Djenne / Cinquecento z mieszkańcami
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 8249

podroznicy Afryka- czarny ląd , Sahara, tropikalny klimat... tak ten kontynent kojarzony jest przez wielu z Nas. Nikt jednak Afryki nie kojarzy z Cinquecento... do momentu zatchnięcia się z tą relacją.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

FRANCJA / brak / M. Blanc - 4807 / ja i mój cel - 4807mnpm
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 9650

tater Mont Blanc, Biała Góra, zwana także Białą Damą, kusi i wabi jak sen. Piękna i ośnieżona przez cały rok, a zarazem kapryśna, hipnotyzuje i przyciąga rocznie tysiące turystów z całego świata, jednak nie wszystkim jest dane stanąć na dachu europy, z czego około setka wspinaczy staje się zawsze jej ofiarą... Ten alpejski szczyt, najwyższy w Europie, swoją popularnością udowadnia, że pewne ludzkie pragnienia nigdy nie tracą na atrakcyjności i są niezależne od czasu, postępu technicznego i kulturowego.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2721, Łączna liczba odwiedzin: 14020482Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl