Artyku y i relacje z podr y Globtroter w

Wyspa Redang (Palau Redang) > MALEZJA


magic magic Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdj cie MALEZJA / East Coast / Redang Island / Po prostu plaza (Redang, Malaysia)Wyspa Redang znajdujaca sie na wschodnim wybrzezu Malezji. Sliczna plaza, cisza - ale przy tym z zapleczem hotelowym. Kilka informacji o miejscu oraz rekomendacja.

Redang Island (Palau Redang)

Jedna z wysp znajdujaca sie na wschodnim wybrzezu Malezji. Mozna sie na nia dostac promem lub lecac malym liniowym samolotem z Kuala Lumpur lub Singapuru.

Wyspa jest okolo 7km dluga i 6km szeroka. Wraz z kilkoma innymi wyspami tworzy ‘Marine Park’.

Jest to miejsce glownie nastawione na wypoczynek i leniuchowanie. Chociaz mozna tez wypozyczyc kajaki lub tez wybrac sie na nurkowanie czy dla mniej zaawansowanych na ‘snorkling’.

Na wyspie znajduje sie kilka hoteli. Przed hotelami na ogol sa male pub’y i restauracje (dwie, trzy) gdzie mozna usiasc, cos zjesc i wypic za ceny duzo nizsze niz w hotelowych barach czy tez restauracjach.

Z ciekawostek - wyspa jest waznym miejscem dla morskich zolwi. Jest to obszar ich ochrony i rzad Malezji stara sie aby lokalni mieszkancy dbali i chronili zolwie (wczesniej nikt na to nie zwracal uwagi I liczba zolwi zaczela spadac).

Dla podroznikow szukajacych dzikich i bardzo ciekawych miejsc - nic nadzwyczajnego. Dla osob ktore chca odpoczac, posiedziec na plazy, poczytac ksiazke majac za plecami komfortowy hotel - polecam!

Bardzo ladne i spokojne miejsce.
Nie polecane dla podroznikow szukajacych dzikich i nowych miejsc
Polecane na wypoczynek, leniuchowanie, czytanie ksiazke oraz ewentualne sporty wodne.
Dobre zaplecze hotelowe.

Zdj cia

MALEZJA / East Coast / Redang Island / Po prostu plaza (Redang, Malaysia)MALEZJA / East Coast / Redang Island / Laweczki przy plazy (Redang, Malaysia)

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adres w do wy wietlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2025 Globtroter.pl