Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Autostopem przez Saharę > MAURETANIA


Łowcy Przygód Łowcy Przygód Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / Wielkopolska / Poznań / Łowcy PrzygódCzy zastanawialiście się kiedyś czy na pustyni można złapać stopa? Ile wagonów ma najdłuższy pociąg świata? Gdzie znajduje się jedno z największych cmentarzysk statków? Gdzie znaleźć górę, której nie ma na mapach, nie ma szklaków a szczyt można zobaczyć jedynie z satelity? Tego Łowcy Przygód chcą dowiedzieć i poznać na własnej skórze! Wyruszamy jak zwykle niemal bez pieniędzy, z namiotem i plecakiem na ramionach!

Podróże kształcą i rozwijają. Podróżować może każdy. Są to rzeczy, które nam towarzyszą przy każdej wyprawie. Staramy się pokazywać ludziom, że czasem niewiele potrzeba by oderwać się od komputera czy telewizora – wziąć w garść swoje marzenia i… wyruszyć. Choćby na koniec świata!

Co w pustyni piszczy?

Tym razem naszym celem jest Mauretania. Kraj o którym nie znajdziecie żadnego przewodnika (są jedynie wzmianki w zbiorowych publikacjach o Afryce Zachodniej). Ale zacznijmy od początku. Zaczynamy od naszego kraju i przez Europę wprost do Ceuty (przez cieśninę). Następnie Maroko – Rabat gdzie można nabyć wizę, potem Marakesz i jak czas pozwoli to zdobywamy najwyższą górę Atlasu – Jebel Toubkal (4167m n. p.m.). Klimat górski szybko zamieniamy na jedno z najcieplejszych miejsc na Ziemi. Sahara Zachodnia miejsce gdzie piasek przez buty potrafi parzyć. To jest kolejny tranzyt bowiem naszym celem jest kraj znajdujący się na południu… Mauretania. To tam jeździ najdłuższy (regularnie kursujący!) pociąg świata, w porywach ma długość do trzy i pół kilometra… Przewozi on rudę żelaza nad ocean a co ciekawe na jego wagonach można jechać za darmo, na trasie są nawet ulokowane dwie stacje. Potem już tylko zdobycie zagadkowego ostańca, który jest najwyższym punktem na mapie Mauretanii – Kidjat Idżdżil (915m n.p.m.) Oczywiście tego nam nie jest mało. W drodze powrotnej chcemy ujrzeć potężne cmentarzysko statków mieszczące się w nijakiej miejscowości Nouadhiobou. W dużym skrócie to tyle – na pewno pojawi się mnóstwo przygód wszak jedynym środkiem lokomocji będzie autostop, chcemy poznawać ludzi, kulturę, zupełnie inny świat!

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronce:

www.lowcyprzygod.com.pl

Ta podróż wydaje się być dla Łowców Przygód wyjątkowa nie tylko z powodu planów ale także charakteru wyprawy. Okazuje się bowiem, że w trasę wyruszy prawdopodobnie tylko jeden „Łowca”. Ale jak to będzie to okaże się jeszcze na dniach, o czym oczywiście będziemy Was informować!

Zdjęcia

POLSKA / Wielkopolska / Poznań / Łowcy PrzygódPOLSKA / Wielkopolska / Poznań / Autostopem przez Saharę

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl