Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Wyspy marzeń. Od tropików po bieguny" Antony Mason wyd. Arkady > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Jak może wyglądać wyspa marzeń? Pierwsze, co nasuwa się na myśl, to tropikalny atol koralowy – białe, piaszczyste plaże, ocienione palmami kokosowymi ...

Jak może wyglądać wyspa marzeń? Pierwsze, co nasuwa się na myśl, to tropikalny atol koralowy – białe, piaszczyste plaże, ocienione palmami kokosowymi, delikatnie kołysanymi odświeżającą morska bryzą, z widokiem na przejrzyste morzę we wszystkich odcieniach błękitu – turkusowe, akwamarynowe, kobaltowe – aż po horyzont pod niebem z leniwie dryfującymi chmurkami.
Marzenia o „wyspach szczęśliwych” towarzyszą ludziom od zawsze. Pojawiały się w mitach starożytnych Greków i sagach o wikingach. Każda kolejna epoka historyczna wykształciła swoją wersję wyspy marzeń. Atol koralowy to wersja nowoczesna; plażowanie i kąpiele uważano za ekscentryczne przedsięwzięcia aż do czasu, gdy dziewiętnastowieczni lekarze zaczęli zachwalać terapeutyczne działanie słonej wody i świeżego powietrza . A opalanie się stało się modne w latach XX w. – podobno po tym, jak Coco Chanel wróciła z wakacji na południu Francji z przypadkowo uzyskana opalenizna.
Ten bogato ilustrowany przewodnik pozwoli zagubić się w cudach najpiękniejszych archipelagów, lagun i wysepek. Od idyllicznych, plażowych rajów Seszeli i Thaiti, mało znanych, surowych krajobrazów Wyspy Ellesmere’a i dzikiej przyrody Madagaskaru do gór na Hokkaido – Antony Mason, autor 80 książek dotyczących podróży, historii i sztuki, zestawił niezwykłą kolekcję pięćdziesięciu wysp.
Idea wysp-marzeń wydaje się od dawna obecna w, ludzkiej psychice. Wspomniane przez mitologię grecką i sagi wikingów, jawiły się w najrozmaitszych formach. W tym albumie, tropikalne atole – współczesne ideały rajskiej wyspy – przedstawione zostały obok wysp skalistych, porośniętych bujnym lasem deszczowym czy też takich, na których można podziwiać zachwycająca architekturę. Dzięki ciekawym opisom i bogactwu wspaniałych barwnych fotografii możesz podróżować po romantycznych wybrzeżach Capri, przedzierać się przez skaliste tereny Skye, wędrować przez lasy Borneo i odkrywać prastarą i tajemniczą kulturę mieszkańców Wyspy Wielkanocnej.
Wnikliwe opisy, fascynujące ciekawostki i przydatne wskazówki dla podróżujących sprawiają, że album Wyspy marzeń stanowi szczególną prezentację wysp z całego świata. Swą sugestywnością wywołuje obrazy, zapachy i dźwięki dalekich, egzotycznych lądów i pozwala uciec w niepowtarzalne w swej urodzie zakątki Ziemi.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- /

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl