Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Tunezja po jaśminowej rewolucji > TUNEZJA


Antoni Antoni Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie TUNEZJA / - / El-Jem  / El-Jem Koloseum Tunezja to współczesność i europejskość zespolona z religią, zwyczajami i bogata tradycją. Tunezja to ruiny rzymskich osiedli, święte miasta islamu, twierdze Berberów, podziemne wioski, pustynne oazy, piaski i plaże zachęcające do odwiedzenia, poznania, do wypoczynku.

Tunezja zachęca nas do odwiedzania kurortów w Monastyrze, Sousse, El-Jem, Hammamet, Tunisie, Sidi Bou Said. Pokojowa rewolucja doprowadziła do odejścia dyktatora. Teraz czas budowania przyszłości kraju. Turystyka jest jednym z sektorów, które ucierpiały wiele w czasie rewolucji, jest wiele do nadrobienia. Musimy być optymistami. Po każdej rewolucji następuje okres przejściowy, gdzie nie wszystko jest tak jasne, jak chcemy – jednak jak mówią Francuzi: „Après la pluie, le beau temps „ czyli "Po deszczu wróci dobra pogoda". Tunezyjczycy są przekonani, że w niedalekiej przyszłości będzie się im lepiej żyło. Podkreślają – „Mamy społeczeństwo dobrze wykształcone, wyzwolone kobiety i wysoki stopień tolerancji, co pozwala na spokojnie przetrwanie przejściowego okresu. Ważne jest aby przybywało do nas jak najwięcej turystów z całego świata, jako znak solidarności z odważnymi ludźmi, chętnych pomóc w umocnieniu naszej młodej demokracji. W naszym kraju jest spokojnie i na gości zamiast rewolucyjnego chaosu, czeka słońce, morze i przyjaźni ludzie”.
Tunezja to współczesność i europejskość zespolona z religią, zwyczajami i bogata tradycją. Tunezja to ruiny rzymskich osiedli, święte miasta islamu, twierdze Berberów, podziemne wioski, pustynne oazy, piaski i plaże zachęcające do odwiedzenia, poznania, do wypoczynku.
http://www.roman-empire.net/articles/article-026.html

Tunezja to najbardziej zeuropeizowane państwo Maghrebu, kryje wiele tajemnic. spróbujmy odkryć jedno z nich.

Zdjęcia

TUNEZJA / - / El-Jem  / El-Jem Koloseum TUNEZJA / - / Hergla / Hergla, kolorowa i wolna od turystówTUNEZJA / - / El Kantaoui  / Plaża w Port El Kantaoui TUNEZJA / - /  El-Jem  /  El-Jem Koloseum z drugiej strony

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl