Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:TUNEZJA

Liczba wyszukanych artykułów: 14

TUNEZJA / Tozeur / pustynia / Fatamorgana
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1138

igebski Tygodniowy objazd Tunezji w warunkach pandemii. Od Berberyjskich ksarów na południu po miasteczko Sidi Bou Said na północy. Ponadto Dżerba, Tozeur, Matmata, Tunis i wiele innych interesujących miejsc. Dystans ponad 2000 km.

inf.praktczne, zdjęcia

TUNEZJA / - / Tunezja / Pocztówki z Tunezji
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1062

jarrgen@gmail.com Relacja z podróży po Tunezji późną jesienią 2017 roku. Tunis, La Marsa, Kartagina, Oudna, Kairuan - to tylko niektóre miasta na szlaku wędrówki po przyjaznym dla turystów kraju oliwek i pomarańczy.

2018-03-25

EllaMK Uthina

TUNEZJA / - / Uthina / Uthina
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 776

EllaMK Niedaleko Tunisu, zaledwie 30 km na południe, przy drodze do Zaghouan znajduje się jedno z wielu stanowisk archeologicznych w Tunezji, Uthina (Oudna). Nie jest tak popularne jak Kartagina czy El-Djem, stąd mniej turystów, ale na pewno warto się tutaj zatrzymać.

TUNEZJA / - / Kairouan /  Kairouan
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1736

EllaMK Tunezja - Polakom kojarzy się przed wszystkim z wypoczynkiem na Wyspie Jerba, gdzie większość biur podróży wysyła swoich turystów. Z łagodnym, śródziemnomorskim klimatem, wspaniałym jedzeniem, zapachem niesamowitych przypraw.

TUNEZJA / - / El-Jem  / El-Jem Koloseum
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1976

Antoni Tunezja to współczesność i europejskość zespolona z religią, zwyczajami i bogata tradycją. Tunezja to ruiny rzymskich osiedli, święte miasta islamu, twierdze Berberów, podziemne wioski, pustynne oazy, piaski i plaże zachęcające do odwiedzenia, poznania, do wypoczynku.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

zrozumieć Afrykę 26 czerwca br. ruszamy z pod gdańskiego Neptuna w podróż dookoła Afryki pod hasłem „Zrozumieć Afrykę”. Serdecznie zapraszamy na uroczyste pożegnanie wszystkich, którzy będą trzymać za nas i powodzenie naszej wyprawy kciuki. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Prezydent Miasta Gdańska – Pan Paweł Adamowicz.

TUNEZJA / Środkowa Tunezja / El Jem / Afrykańskie Coloseum
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3014

tkos Po samodzielnym poznawaniu Tunezji taksówkami, luażami i pociągami, zdecydowaliśmy się załapać na dwudniową, zorganizowaną wyprawę na Saharę. Na południe jechaliśmy przez dłuższy czas autostradą. Pierwszy przystanek był w El Jem.

inf.praktczne, zdjęcia

TUNEZJA / Przylądek Bon / Korbus / Gorące źródło
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3368

tkos Z racji, że temperatura wody w morzu na początku kwietnia nie zachęcała do kąpieli, udaliśmy się do pobliskiej miejscowości Korbus, słynącej z gorących źródeł. Co ciekawe przewodnik Lonely Planet, wspomina lakonicznie tylko o tym miejscu jednym zdaniem, ale na szczęście zobaczyliśmy zachęcające zdjęcia w przewodniku znajomych i decyzja była szybka.

inf.praktczne, zdjęcia

TUNEZJA / Tunis / Sidi Bu Said / Naćwiekowane drzwi
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2911

tkos Po raz pierwszy postanowiliśmy spędzić Wielkanoc za granicą. Wybór padł na Tunezję. Niedrogi, tygodniowy pobyt w hotelu All Inclusive traktowaliśmy jako dobre miejsce wypadowe.

inf.praktczne, zdjęcia

TUNEZJA / Tunezja / Sahara / Karawana
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7639

Wojtekn2 Typowy wyjazd wypoczynkowy... też może być fajny... Tunezja

zdjęcia, linki

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 19663

iden impresje z pobytu na gorącej tunezyjskiej wyspie

inf.praktczne, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2635, Łączna liczba odwiedzin: 12049456Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl