Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Hoi An > WIETNAM


dowietnamu.pl dowietnamu.pl Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie WIETNAM / środkowy Wietnam / Japoński Kryty Most / Hoi AnHoi An - najpiękniejsze miasto w Wietnamie

Hoi An położone w środkowym Wietnamie jest jednym z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w tym kraju. Dawniej Hoi An było ważnym portem handlowym. W latach 90 XX wieku władze miasta chciały wyburzyć starą dzielnicę z sypiącymi się domami i wybudować tu nowe osiedle. Pracujący w tym czasie w My Son polski architekt Kazimierz Kwiatkowski sprzeciwił się temu i dzięki jego staraniom zaczęto remontować zabytkowe kamienice. Po kilku latach Hoi An wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Miasto Hoi An jest pełne cudów architektury, łączącej elementy stylów: chińskiego, japońskiego, francuskiego i wietnamskiego. W Starej Dzielnicy jest wiele Domów Zgromadzeń, świątyń czy warsztatów. Najcenniejszym zabytkiem w Hoi An jest Japoński Kryty Most wybudowany przez przybyszów z Japonii. Jest to prawdopodobnie jedyny zadaszony most na świecie, w którym znajduje się świątynia.
Hoi An jest miastem krawców. Słynie z wysokiej jakości materiałów, z których szyją ubrania na miarę, a gotowy garnitur można odebrać już następnego dnia.
Wieczorami bary i restauracje oświetlone tradycyjnymi czerwonymi latarniami z materiału przyciągają do siebie zapachem na sajgonki czy zupę pho
Spacerując malowniczymi uliczkami pełnymi sklepów, restauracyjek i małych galerii mamy wrażenie że czas cofną się tu o kilkadziesiąt lat.
Najbliższa wyprawa do Wietnamu już we wrześniu. Mamy jeszcze wolne miejsca!
www.dowietnamu.pl/wyprawy/wietnam

Zdjęcia

WIETNAM / środkowy Wietnam / Japoński Kryty Most / Hoi An

Dodane komentarze

Michelle dołączył
25.01.2008

Michelle 2013-10-04 12:23:04

"Zgadzam się, miasteczko jest przecudne :)"

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 2013-09-16 09:36:00

Nasz architekt został nawet uhonorowany specjalnym pomnikiem w tym mieście, zresztą przyczynił się również w kilku innych miejscach do zachowania zabytków wietnamskich (My Son, Hue)

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl