Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Wietnam - jedzenie > WIETNAM


dowietnamu.pl dowietnamu.pl Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie WIETNAM / - / Nha Trang / Wietnam - danieCo można zjeść w Wietnamie

Wietnam ma swoją własną specyficzną kuchnię, mimo że można w niej znaleźć pozostałości po kuchni chińskiej (pałeczki do jedzenia), wpływy indyjskie (aromatyczne curry i kuchnia wegetariańska), czy ślady panowania francuskiego (kawa, nabiał).

Przez niektórych znawców uważana za najlepszą kuchnię w Azji.

W kuchni wietnamskiej dominuje ryż. Mięsa jest niewiele, za to dużo ryb i owoców morza.

Do osobliwości kuchni wietnamskiej należy spożywanie mięs nietypowych zwierząt: węże, wróble, nawet szczury. Za rarytas w Północnym Wietnamie uchodzi mięso z psa.

Najbardziej znanymi potrawami wietnamskimi są sajgonki i pho.
Sajgonki, czyli spring rolls mają postać krokiecików z nadzieniem rybnym, lub warzywno-mięsnym podawane z różnymi sosami. Sajgonki zawijane są zazwyczaj w papier ryżowy i mogą być spożywane na zimno, lub są smażone.
Pho to rodzaj zupy, rosołu z makaronem i plastrami wołowiny, przyprawianej kolendrą. Dodatki do pho nie są gotowane, lecz jedynie sparzone wrzącą zupą. Pho przez ilość dodatków jest gęsta, więc je się ją pałeczkami, a bulion wypija na końcu.

W Wietnamie niemal na każdym kroku na ulicy można spotkać stragany z jedzeniem. Obok stoją małe stoliki i plastikowe krzesełka. Jeśli stragan jest oblężony to znak, że w tym miejscu podają dobre jedzenie.

Na targowiskach owoce zadziwiają swym zapachem, kształtem, kolorem i smakiem np: liczi, rambutan, dżakfrut, pitaya czy durian.

Więcej zdjęć na:
www.dowietnamu.pl


Zdjęcia

WIETNAM / - / Nha Trang / Wietnam - danieWIETNAM / - / Delta Mekong / Wietnam - potrawaWIETNAM / - / Delta Mekong / Wietnam - potrawaWIETNAM / - / Hue / Wietnam - potrawa

Dodane komentarze

Michelle dołączył
25.01.2008

Michelle 2013-10-04 12:24:24

Moją ulubioną wietnamską potrawą jest zupa Wonton - niebo w gębie! ;)

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl