Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Nadbałtycką przygodę czas zacząć > LITWA


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie LITWA / Wilno / Wilno / Panorama Wilna z wieży GiedyminaRozpoczynamy relację z kolejnego, tym razem jesiennego wypadu do krajów nadbałtyckich. W ciągu 11 dni, przemierzyliśmy około 4 tys km zwiedzaliśmy Litwę, Łotwę i Estonię.

Minęły całe długie trzy miesiące odkąd wróciliśmy z poprzedniej wyprawy – w końcu przyszedł czas na kolejną przygodę. Wyruszamy w kierunku północno-wschodnim. Pierwszym punktem naszej podróży jest stolica Litwy – Wilno.
Z Poznania wyruszamy około 9 rano. Trasę około 800 km pokonujemy w 10h. Wieczorem jesteśmy w Wilnie. Udajemy się bezpośrednio do apartamentu, który zarezerwowaliśmy wcześniej przez booking.com. Miejscówkę mamy rewelacyjną – mieszkamy w samym centrum w polskiej galerii przy ulicy Isganytojo 2/4 (tel. kom do właścicieli Polaków – +370 670 43856). Mamy dostęp do prywatnego, zamykanego parkingu, co w naszym przypadku było bardzo istotne. Wieczorem udajemy się na krótki spacer po okolicy – kupujemy miejscowe napitki. Litewskie piwo jest rewelacyjne! Tak dobrego nigdy wcześniej nie piliśmy. Padamy zmęczeni.
Szczegółowe zwiedzanie miasta rozpoczynamy następnego dnia. Wąskimi uliczkami udajemy się w kierunku Ostrej Bramy gdzie znajduje się słynny pochodzący z XVII w. obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej.
Następnie mijamy Plac Katedralny, na którym stoi pomnik księcia Giedymina – założyciela Wilna i udajemy się na Wzgórze Giedymina skąd rozpościera się widok na panoramę Wilna. Znajduje się tam też wieża Giedymina. Istnieją dwie możliwości dostania się na szczyt – pieszo, albo kolejką naziemną (bilet w dwie strony kosztuje 3 LTL, a w jedną stronę 2 LTL). My, mimo zacinającego deszczu decydujemy się na wersję ekonomiczną :) Wspaniały widok na całe miasto zdecydowanie rekompensuje poniesiony wysiłek.
W Wilnie możemy znaleźć 40 kościołów. Jednym z tych, który przykuł naszą uwagę jest kościół św. Anny, znajdujący się tuż obok pomnika naszego narodowego wieszcza – Adama Mickiewicza.

Jeśli zainteresowały Cię nasze wpisy zapraszamy na bloga, gdzie znajdują się uzupełniane na bieżąco opisy naszych podróżniczych przygód wraz z bogatą galerią zdjęć http://addicted2travelblog.wordpress.com/

Zdjęcia

LITWA / Wilno / Wilno / Panorama Wilna z wieży GiedyminaLITWA / Wilno / Wilno / Uliczki WilnaLITWA / Wilno / Wilno / Wieża GiedyminaLITWA / Wilno / Wilno / WilnoLITWA / Wilno / Wilno / Wilno

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl