Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Skandynawia 2013 > LITWA, ŁOTWA, ESTONIA, FINLANDIA, NORWEGIA, SZWECJA, DANIA


naFiordy naFiordy Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie NORWEGIA /   /   / na fiordy (trasa)Wakacyjna wyprawa rowerowa po Skandynawii. W 2 miesiące sama na rowerze zrobię około 6 tysięcy km. Start: Mazury, przez Pribalticę, Finlandię, aż po norweskie fiordy, do Kopenhagi.

Pragnę jak najlepiej wykorzystać swoje ostatnie studenckie wakacje, dlatego też pojadę tam, gdzie zawsze chciałam: zdobędę północ Europy. Doświadczę dnia polarnego, " fiordy będą mi z ręki jadły" ;)
Odwiedzę najbezpieczniejsze państwa naszego kontynentu, dlatego nie straszny mi fakt, że jadę sama. Chociaż nastawienie na to najbliższych zajęło prawie rok.
Przygotowania w pełni: mam już nowy rower (wielkie podziękowania dla sklepu cyklisci.com), kompletuje sprzęt , non stop coś planuję i przeglądam mapy.
Nawet mam kolejnych sponsorów: Politechnikę Gdańską i "mój" wydział FTiMS oraz sklep Niecodzienni.pl. To bardzo miło, że są ludzie, którzy chcą wspierać takie pomysły. Dziękuję :)
Wyruszam rowerem 2 lipca (zaraz po ślubie mojej siostry :) z Ełku i pedałuję przez Litwę, Łotwę i Estonię, aby promem dostać się z Tallina do Helsinek. Potem znów o własnych siłach na północ, na koło podbiegunowe i dalej do norweskiego miasta Kirkenes - najbliżej rosyjskiej granicy. Następnie czeka mnie najpiękniejsza i najtrudniejsza część podróży - słynne fiordy. Pod koniec wyprawy odwiedzę Szwecję i moją przygodę zakończę w Kopenhadze.
Już nie mogę się doczekać tych cudów natury, tej wolności.


Przygotowania do wyprawy właśnie trwają. Czasu coraz mniej i dobrze, już wkrótce będę mogła pisać z trasy :)

Zdjęcia

NORWEGIA /   /   / na fiordy (trasa)POLSKA / Mazury / na rowerze ;) / autorkaPOLSKA / pomorskie / Gdańsk / sponsorzy i patroni

Dodane komentarze

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 2013-05-30 12:47:19

W Norwegii przygotuj się na duże wysokości względne, nie będzie łatwo. Powodzenia !!!

piotrwaz dołączył
31.01.2010

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl