Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Smaki Polski według Tomasza Schafernakera- Travel Channel > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / -- / Smaki Polski według Tomasza Schafernakera- Travel ChannelMiłośnikom Polski, jej folkloru jak i kuchni, polecamy nowy program kanału Travel Channel. Już 11 marca w Travel Channel premiera programu Tomasza Schafernakera. Tym razem Tomasz zaprosi nas na Kaszuby!

Tytuł programu: Smaki Polski według Tomasza Schafernakera
Premiera: 11 marca o godz. 19:00

Tomasz wyrusza w rodzinne strony, do Gdańska, do serca polskiej kultury. Gdańsk to brama Kaszub; regionu Polski słynącego z oryginalnego lokalnego dialektu i tradycyjnej kuchni, pożywnych zup, pierogów i przepysznych ciast. Podróżując Tomasz odkrywa różnorodne i wyśmienite dania regionu oraz poznaje stojących za nimi ludzi.

Zdjęcia: --, ---, Smaki Polski według Tomasza Schafernakera- Travel Channel, POLSKA
--, ---, Smaki Polski według Tomasza Schafernakera- Travel Channel, POLSKANie wszyscy zdają sobie sprawę z różnorodności tego zakątka Polski. W swojej wędrówce Tomasz rusza do Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w poszukiwaniu grzybów, znajduje morskie przysmaki w wydmach Słowińskiego Parku Narodowego i załapuje się na pieczenie i śpiewanie w drewnianej chacie nad jeziorem z prawdziwymi Kaszubkami. Próbuje również wędzonych ryb słodkowodnych z jezior, w których łowił z dziadkiem i odwiedza Gdańsk by skosztować lokalnej wódki.
Zdjęcia: --, ---, Smaki Polski według Tomasza Schafernakera- Travel Channel, POLSKA
--, ---, Smaki Polski według Tomasza Schafernakera- Travel Channel, POLSKABiografia Tomasza Schafernakera:
Tomasz urodził się w Gdańsku w 1979 roku, całe dzieciństwo spędzając na przemian w Polsce
i w Wielkiej Brytanii. W 2000 roku ukończył studia na Uniwersytecie Reading z tytułem BSc z meteorologii. Naukę kontynuował w Met Office College w Exeter oraz w bazie RAF Lyneham. W 2006 roku otrzymał posadę prezentera pogody w ogólnokrajowej stacji BBC, wcześniej zaś pojawiał się w wydaniach lokalnych oraz regionalnych. Jego pierwszy występ telewizyjny miał miejsce w programie “BBC Southeast Today” nadawanego z Tunbridge Wells w 2001 roku. Tomasz pojawiał się w wielu programach telewizyjnych takich jak “Tonights The Night” u Johna Barrowmana oraz “The One Show”BBC. Tomasz jest stałym ekspertem meteorologicznym w programie Chris Evans Show
i Simon Mayo Show.

Tomasz jest bardzo popularnym prezenterem cieszącym się dużą rzeszą fanów. W 2010 roku otrzymał nagrodę TRIC w kategorii “Najlepszy Prezenter Pogody”. W 2011 roku Tomasz był jednym z prezenterów wybranych do letniej serii “The Great British Weather” nadawanej
na BBC1.

W 2012 roku Tomasz stworzył nową internetową stację, w której odpowiada za redakcję meteo. Dodatkowo brał udział w szeregu niezależnych projektów dla National Geographic, Channel Four i Discovery Channel. Pracuje nad stworzeniem książki o pogodzie dla dzieci.
Oprócz meteorologii Tomasz pasjonuje się sztuką i dba o formę fizyczną, W ostatnich latach uprawia kolarstwo długodystansowe i uczestniczył w szeregu imprez dobroczynnych w tym przejazd Londyn do Brighton i Londyn do Paryża.
www.tomaszschafernaker.com

Zdjęcia

POLSKA / --- / -- / Smaki Polski według Tomasza Schafernakera- Travel ChannelPOLSKA / --- / -- / Smaki Polski według Tomasza Schafernakera- Travel Channel

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl