Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę > POLSKA


Kibicowska_wyprawa Kibicowska_wyprawa Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / Południe i Wschód kraju / od Lubina do Kluczborka / Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę1500km w 3 tygodnie szlakiem polskiej piłki i nie tylko..., czyli Globtroter.pl wspiera medialnie samotną wyprawę rowerową "trasą kibicowską". Poznajcie jej cel!

Witam serdecznie!

Mam na imię. Z wykształcenia jestem informatykiem, a na co dzień studentem Politechniki Opolskiej na wydziale wychowania fizycznego. Od wielu lat gram w piłkę nożną i pasjonują mnie aktywność sportowa i zdobywanie nowych doświadczeń.

Na lato 2014 roku planuję samotne przejechanie Polski rowerem, wyprawa ta będzie inna niż wszystkie…Będę pierwszą osobą, która zamierza przejechać Polskę "trasą kibicowską" (ponieważ pasjonuję się piłką nożną).
Pisząc „trasą kibicowską” mam na myśli zwiedzenie polskich stadionów ważniejszych drużyn piłkarskich, jak i tych mniejszych na trasie wyprawy, dzięki czemu nie tylko będę mógł poszerzyć swoją wiedzę, ale też wesprzeć Hospicjum Opolskie „Betania”, o czym w dalszej części wiadomości.
Trasa liczy sobie ok 1500km, które chciałbym pokonać w 3 tygodnie. Do odwiedzenia mam 37 klubów, choć nie wszystkie się zgodziły.
Są takie kluby, do których nie pojadę. Są nimi np Wigry Suwałki, Jagiellonia Białystok, Stomil Olsztyn czy BKS Bielsko Biała. O ile ci pierwsi przesłali mi już swoją koszulkę z autografami, ci drudzy deklarują wysyłkę takiej okolicznościowej koszulki.


Cele wyprawy:

Głównym celem mojej wyprawy jest wyczyn - samotne przejechanie rowerem podanej na mapie trasy lub delikatnie zwiększonej.
Podczas wyprawy celem:
- będzie edukacja (zebranie konkretnych informacji, wiedzy w postaci bogatej dokumentacji takiej jak: zdjęcia z piłkarzami, rozmowy z mieszkańcami terenów, przez które przebiega trasa wyprawy);
- spopularyzowanie turystyki rowerowej;
- propagowanie sportowego trybu życia, zwłaszcza w dobie komputerów i Internetu;
- zdobywanie życiowego doświadczenia;
- pomoc Hospicjum opolskiemu „Betanii”- dzięki podpisom zawodników na specjalnych okazjonalnych koszulkach i przeprowadzeniu aukcji internetowej zdobyte w ten sposób pieniądze przekażę w pełni na konto placówki;
- pokazanie problemów jakie dotyczą organizacje takie jak hospicja;
- pokazanie pozytywnego wizerunku kibica.


Termin wyprawy:
Wyprawa odbędzie się w sierpniu 2014r.

Uczestnik wyprawy:
Robert ( ur.1993) - Informatyk, piłkarz, kibic. (http://robertowisko.wordpress.com/
Studiuję WF na Politechnice Opolskiej. Gram w piłkę i zwiedzam Polskę za swoją drużyną, a teraz chciałbym połączyć pasję z aktywnością fizyczną i tym samym pomóc hospicjum.


Ta wyprawa łączy kibiców z całego kraju. Jest ponad podziałami. Wartą ją wspierać, więc zapraszam na www.fb.com/wyprawarowerem :)

Zdjęcia

POLSKA / Południe i Wschód kraju / od Lubina do Kluczborka / Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl