Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

MOTOVBLOG 2014 – Polska i Europa okiem motocyklisty > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / MOTOVBLOG 2014 – Polska i Europa okiem motocyklistyWszystkim wielbicielom podróży, szczególnie na motocyklu, przypominamy, że Globtroter.pl objął patronatem medialnym projekt MOTOVBLOG 2014.

Jeśli zainteresował Was projekt MOTOVBLOG 2014, nad którym Globtroter.pl objął patronat medialny, to z pewnością zastanawiacie się jakie dokładnie plany ma Wiktor Kammer.

Zdjęcia: ---, ---, MOTOVBLOG 2014 – Polska i Europa okiem motocyklisty, POLSKA
---, ---, MOTOVBLOG 2014 – Polska i Europa okiem motocyklisty, POLSKAJak sam mówi: "Trasę mam z grubsza opracowaną, wiem gdzie i w jakich odcinkach chcę dojechać. Dziennie planuję średnio ok. 420 - 450 km, wliczając w to dzienne przejazdy minimum po 200-300 km tylko np. Ukraina, Mołdawia, Rumunia ale też np. Alpy, gdzie wiadomo nie jeździ się na czas. Jeśli warunki drogowe będą sprzyjające, na moim BMW mogę w jeden dzień nawet 1000 kilometrów pokonać np. pomiędzy Frankfurtem a Krakowem, czy na autostradach we Włoszech. Nie szukam noclegu wcześniej, nie chcę się stresować, że gdzieś mam rezerwację i muszę tam dojechać. Dojeżdżając do docelowego miasteczka rozglądam się dookoła, czytam szyldy i przede wszystkim pytam dookoła "beds? sleep? rooms? eat?" - to każdy zrozumie na całym świecie przecież." ;-)

Jaką trasę planuje przejechać?
"Chciałem w końcu przejechać część Ukrainy zanim wybuchły jeszcze zamieszki w Kijowie. Na odcinek Kraków - Odessa mam 2 dni. To około 1200 kilometrów więc powinienem dać radę. Przejazd przez Mołdawię to raptem 400 km ale z postojami zejdzie cały dzień. To ciekawy kraj otwartych i bardzo ciepłych ludzi. Na Rumunię w której zakochałem się w tamtym roku mam 2 dni. Obowiązkowo Transfogaraska i nocleg w pensjonacie u znajomego Włocha który ożenił się z Rumunką i razem prowadzą zajazd pod Pitesi. W Grecji, kraju najbardziej wysuniętym na południe na mojej trasie, chcę spędzić 2-3 dni z Atenami włącznie. Mam też cichy plan, o ile znajdę połączenie promowe, poszerzyć trasę o Alexandrię i Kair w Egipcie. To dodatkowe, na razie nie kalkulowane 2-3 dni więcej. Z Grecji jadę na północ, przez Albanię, Czarnogórę do Chorwacji. Chcę się zatrzymać na nocleg w Dubrowniku i Zadarze. Wybrzeżu Chorwacji chcę poświęcić więcej uwagi. Chcę wyjechać na Górę św. Jerzego (Sveti Jure) nieopodal Makarskiej. Z Chorwacji jadę nad Balaton do miejscowości Revfulop gdzie jest niesamowity, wręcz hippisowski hostel prowadzony przez dwóch Węgrów, szwagrów - świetnie mówiących po angielsku. Dalej przez wschodnie Alpy i obowiązkowo przez Grossglockner do Włoch, wzdłuż wschodniego wybrzeża na Sycylię. To po Atenach może być drugi najbardziej wysunięty na południe punkt mojej trasy. Dalej przez Rzym, tym razem zachodnim wybrzeżem na Lazurowe Wybrzeże. Chcę odwiedzić Niceę i Marsylię która będzie punktem trasy wysuniętym najdalej na zachód w mojej wyprawie. Kierując się powoli do Polski ale będąc jeszcze od domu około 1500 kilometrów chcę przejechać przez kilka przełęczy w zachodnich Alpach, Stelvio na pewno, ale nie tylko. Wciąż szukam inspiracji w necie. Ostatnie kilometry chcę zrobić przez Niemcy, aby we Frankfurcie odwiedzić tatę. Całość wyjazdu szacuję za około 11500 km (ale może być nawet i 12500 km), 25 dni w trasie, 15-16 Państw."
Trzymamy kciuki!

Więcej informacji na temat projektu MOTOVBLOG2014 znajdziecie na www.motovblog.pl oraz www.facebook.com/MOTOVBLOG
Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / MOTOVBLOG 2014 – Polska i Europa okiem motocyklisty

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl