Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Mołdawia reporterskim okiem Judyty Sierakowskiej- patronat medialny Globtroter.pl > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / -- / Jeśli interesuje Was życie mieszkańców Mołdawii i historia Gagauzów oraz lubicie opowieści pełne ciekawostek, to polecamy nową książkę Wydawnictwa Bezdroża!

Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się publikacja autorstwa Judyty Sierakowskiej pt. Mołdawianie w kosmos nie lietajut biez wina. To reporterska opowieść o Gagauzji najbiedniejszym zakątku najbiedniejszego kraju w Europie - Mołdawii. Sierakowska opisuje w książce życie mieszkańców tego regionu, historie Gagauzów i Polaków mieszkających w Mołdawii. Swoje opowieści ilustruje wieloma ciekawostkami i opowieściami z tej, jak to mówi: krainy pełnej niedorzeczności.

Zdjęcia: --, ---, "Mołdawianie w kosmos nie lietajut biez wina" Judyta Sierakowska Wyd. Bezdroża, POLSKA
--, ---, "Mołdawianie w kosmos nie lietajut biez wina" Judyta Sierakowska Wyd. Bezdroża, POLSKAAutorka pisze we wstępie: „Mołdawia to kraj gdzie najdłużej w Europie próbowano wybrać prezydenta, to również ostatni bastion ZSRR, gdzie wychwalany jest kraj Łukaszenki, bo tam jest „tak czysto”, a ludziom się powodzi. W Mołdawii nie żyje się dostatnio, a już najmniej w Gagauzji. W Mołdawii, a najbardziej na jej południu, w Gagauzji tylko jedno się udało. Wino.”

Judyta Sierakowska z wykształcenia jest socjologiem, zawodowo dziennikarzem. Pracowała i pisała m.in. dla „Przekroju”, „Rzeczpospolitej”, „Życia Warszawy” i „Focusa”. Teraz pracuje niezależnie, głównie pisząc do tygodników. Za reportaż Władcy „jamników” („Puls Biznesu Weekend”) opowiadający historie twórców autobusowej potęgi „Solaris”, została nominowana do nagrody Grand Press 2012; autorka reportażu Irena zamieszczonego w książce "Pytania, których się nie zadaje. 12 reporterów, 12 ważnych odpowiedzi.

Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/moldawianie-w-kosmos-nie-lietajut-biez-wina-judyta-sierakowska,bemold.htm

Zdjęcia

POLSKA / --- / -- /

Dodane komentarze

klimt dołączył
22.06.2014

klimt 2014-06-22 18:39:24

"Mołdawię też trzeba zwiedzić, najbiedniejszy kraj europejski i wciąż można tam poczuć klimat dawnego ZSRR. Biedna Mołdawia oprócz tego dobrego wina to nic nie ma.."

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl