Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Kościelisko > POLSKA


Ciborka Ciborka Dodaj do: wykop.pl
porady praktyczne

Zdjęcie POLSKA / Tatry / Kościelisko / KościeliskoKościelisko to duża wieś położona w Tatrach Zachodnich, w Rowie Kościeliskim. Miejscowość w 1994 roku połączyła się z dwiema innymi wsiami, Witowem i Dzianiszem. Turyści coraz częściej odwiedzają Kościelisko ze względu na piękne otoczenie, w którym wieś się znajduje.

Kościelisko to duża wieś położona w Tatrach Zachodnich, w Rowie Kościeliskim. Miejscowość w 1994 roku połączyła się z dwiema innymi wsiami, Witowem i Dzianiszem. Turyści coraz częściej odwiedzają Kościelisko ze względu na piękne otoczenie, w którym wieś się znajduje.

Na terenie gminy znajduje się największa i najdłuższa dolina w Tatrach- Dolina Chochołowska. W większości jest pokryta lasami świerkowymi, ale występują tu też buki, jodły i sosny. Z Kościeliska jeszcze łatwiej dostać się do Doliny Kościeliskiej, będącej miejscem występowania rzadkich roślin, takich jak np. tojad kotuli, turzyca dwupienna czy złoć mała. Mieszkają tu niedźwiedzie, świstaki, jelenie. W górnej części doliny znajduje się schronisko turystyczne na Hali Ornak. W obu dolinach znajdują się liczne szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności.

W samym Kościelisku można zobaczyć tradycyjne góralskie chaty, ale jedną z najbardziej wyróżniających się budowli jest kościół św. Kazimierza Królewicza. Świątynia została otwarta dla wiernych prawie sto lat temu, a znajdujące się w niej witraże zaprojektował sam bratanek Jana Matejki- Stefan Matejko. Budowla jest utrzymana w tradycyjnym zakopiańskim stylu.

Do Kościeliska szczególnie warto wybrać się w okresie zimowym. Oprócz wyjątkowego widoku Tatr pokrytych białym puchem wieś jest świetnym miejscem dla narciarzy. Znajduje się tu wyciąg oraz niedawno udostępniona trasa biegowa o długości 10 km. Warto pamiętać, że Kościelisko znajduje się w bliskiej odległości od Zakopanego (niecałe 6 km), więc na mało atrakcji nikt nie będzie narzekać.

Zdjęcia

POLSKA / Tatry / Kościelisko / Kościelisko

Dodane komentarze

kazka2 dołączył
05.02.2015

kazka2 2015-02-19 10:12:15

Polecam noclegi w Kościelisku. Na pewno mniej ludzi niż w Zakopanem.

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Kościelisko 825 Informacje na temat miejscowości Kościelisko koło Zakopanego. Opis szlaków i możliwych wycieczek, historia, zabytki i kultura, Kościelisko zimą, informacje praktyczne, walory turystyczne, dojazd do miejscowości, ważne adresy i inne.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl