Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Turystyka kwalifikowana – sporty dla zdeterminowanych > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Turystyka kwalifikowana- art sponsorowanyJeśli termin "turystyka kwalifikowana" brzmi dla Was obco, to koniecznie poczytajcie na czym polega i jak ją zorganizować.

Turystyka kwalifikowana – sporty dla zdeterminowanych

Turystyka kwalifikowana to najwyższa forma specjalizacji turystycznej. Kształtuje postawę aktywnego stylu życia, daje niezależność, odwagę do pokonywania barier, dodaje siły wewnętrznej. Uprawianie jej wymaga specjalnego przygotowania, hartu ducha i wytrzymałości fizycznej, a także szerokiej wiedzy i kultury krajoznawczej. Ten rodzaj turystyki stanowi jedną najbardziej dostępnych form aktywnego wypoczynku i z roku na rok zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - celem uprawiania turystyki kwalifikowanej jest nie tylko rekreacja oraz wszechstronne poznanie kraju, ale także stawanie w obliczu trudności i konieczność radzenia sobie w sytuacjach skrajnych, co kształtuje charakter człowieka.

Kwalifikowany turysta, czyli jaki?

Turystą kwalifikowanym jest osoba trwale zainteresowana turystyką, uprawiająca ze znawstwem i zamiłowaniem wybrane jej dyscypliny. Współczesną cechą turysty kwalifikowanego staje się samodzielność oraz uprawianie kilku dyscyplin turystycznych: turystykę motorową oraz np. żeglarstwo latem, a narciarstwo zimą. Cechuje go również zaradność, determinacja i wola walki z własnymi słabościami. Ważne są też umiejętności zachowania się w środowisku naturalnym i w obiektach turystycznych oraz wiedza na temat posługiwania się sprzętem turystycznym (rowerem, żaglówką, nartami, sprzętem do nurkowania i wieloma innymi).

Zdjęcia: ---, ---, Turystyka kwalifikowana- art sponsorowany, POLSKA
---, ---, Turystyka kwalifikowana- art sponsorowany, POLSKAGdzie można uprawiać turystykę „na poważnie”?

Wszędzie, wystarczy zaangażowanie, odpowiednie przygotowanie fizyczne i dobrze dobrany ekwipunek. Podpowiedzi, jak sprawnie zorganizować kwalifikowaną przygodę turystyczną można znaleźć na forach i portalach internetowych. Jednym z nich jest myroad.pl, który oferuje narzędzie do organizacji wycieczek zarówno dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych. Dzięki łatwemu w obsłudze profilowi użytkownicy mają szansę na zaplanowanie swojej wyprawy oraz na poznanie obiektów oferujących interesujący ich rodzaj aktywności. Portal gwarantuje również profil dla właścicieli takich miejsc, którzy z łatwością mogą kontaktować się z klientem i koordynować zaplanowane działania promocyjne.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Turystyka kwalifikowana- art sponsorowany

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl