Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Równoleżnik Zero 2015 - Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Równoleżnik Zero 2015  Miłośników podróży z Wrocławia i okolic, ale nie tylko :-), zapraszamy w kwietniu na Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero!

Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul. Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. Formuła festiwalu zapewni uczestnikom namacalny kontakt z kulturą tych kontynentów poprzez koncerty muzyki etnicznej, pokazy i warsztaty o tematyce kulturowej.

Zdjęcia: ---, ---, Równoleżnik Zero 2015  , POLSKA
---, ---, Równoleżnik Zero 2015 , POLSKAImprezę uświetnią również wystawy tematyczne i warsztaty fotografii pt.”Ekspozycja czyli magia światła w fotografii podróżniczej” Grzegorz Lityńskiego, specjalisty ds. reportaży podróżniczych. Dla najmłodszych uczestników będą przygotowane interesujące warsztaty i prezentacje, które odkryją przed dziećmi tajemnice Ameryki Północnej i Środkowej. Młodzi uczestnicy festiwalu będą mogli uczestniczyć m.in. w muzycznej podróży do Nowego Orleanu, by odkryć źródła i korzenie muzyki jazzowej, czy plastycznej podróży do krainy smaku, by poznać historię czarnego pieprzu.

Niepowtarzalną atmosferę festiwalu tworzy dobrze dobrana grupa prelegentów, których z pewnością można zaliczyć do tak zwanych „ludzi przygody”, czyli osób, dla których stan „bycia w drodze” jest życiową pasją. Wielu z nich podróżuje do najdalszych i niedostępnych dla przeciętnego turysty zakątków świata, poza utartymi szlakami, pokonując własne słabości i przeciwności losu. Ich determinację wynagradzają niezwykłe spotkania z ludźmi, obcowanie z inną kulturą oraz przebywanie wśród pięknej dziewiczej przyrody. Obecność na festiwalu, to gwarancja wysłuchania wielu fascynujących opowieści. Gościem specjalnym będzie Tomek Michniewicz (dziennikarz, reportażysta, fotograf), który zabierze publiczność w podróż po pustyniach Nowego Meksyku i na Morze Karaibskie ukazując tajemniczy świat poszukiwaczy skarbów. Będzie również możliwość wysłuchania wielu niezwykłych historii ( szczegóły w programie).

Miejsca, w których odbędzie się festiwal, czyli Mediateka i Biblioteka Turystyczna przez 3 dni staną się także ośrodkami wymiany doświadczeń podróżniczych, praktycznych porad i cennych wskazówek. Dowiemy się m.in. jak tanio i bezpiecznie podróżować. Każdy uczestnik z pewnością znajdzie interesującą go formę podróżowania, biorąc pod uwagę doświadczenia prelegentów i różnorodność środków transportu używanych przez nich w czasie podróży. Bogata oferta festiwalu z pewnością zadowoli mniej lub bardziej doświadczonych podróżników jak i osoby, które dopiero planują swoją pierwszą podróż, a także wszystkie osoby zainteresowane poznawaniem krajów z innych kręgów kulturowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Równoleżnik Zero 2015

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl