Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Średniowieczny jarmark Mercado Medieval w Óbidos > PORTUGALIA


Turismo de Portugal Turismo de Portugal Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie PORTUGALIA / Lisboa / Óbidos / Średniowieczny jarmark Mercado Medieval w ÓbidosŚredniowieczny jarmark Mercado Medieval w Óbidos co roku odbywa się w lipcu u stóp zamku Castelo de Óbidos. Powstaje tam prawdziwe miasteczko z epoki. Turnieje rycerskie, ministrele, damy i rycerze, kuglarze, tawerny i stragany. Możliwość uczestniczenia w uczcie oraz wypożyczenia stroju.

Óbidos, z potężnymi murami obronnymi otaczającymi miasteczko, brukowanymi uliczkami oraz dobrze zachowanym zamkiem Castelo de Óbidos, zaliczonym niegdyś do siedmiu cudów Portugalii, jest idealnym miejscem na historyczny festiwal Mercado Medieval. U stóp zamku co roku powstaje średniowieczna osada, po której przechadzają się postacie z tamtej epoki: rycerze, damy, mieszczanie, wędrowni ministrele, żonglerzy ogniem i błaźni.

Podczas festiwalu codziennie odbywają się turnieje rycerskie (konne walki na lance, pojedynki na miecze), występy trup teatralnych i zespołów muzyki dawnej, a uliczki Óbidos przemierzają historyczne pochody (m.in. arabska karawana). Na terenie zamku można zobaczyć pokaz tańców dawnych, zawody łucznicze, popisy z ogniem, jak również wziąć udział w treningu walki rycerskiej oraz w warsztatach garncarstwa (w obozowisku Maurów).

Kilkanaście tawern oferuje rozmaite, dawne oraz regionalne przysmaki, m.in. przepiórkę, pieczone prosię, jagnięcinę, pożywną „zupę z kamienia” Sopa da Pedra z fasolką i boczkiem, „zieloną zupę” Caldo Verde z jarmużem, chlebowe Migas, miód pitny, portugalski likier winny Jeropiga oraz lokalny napitek – wiśniówkę Ginjinha, podawaną w czekoladowych czarkach. Nie zabraknie też tradycyjnej, portugalskiej potrawy z dorsza, czyli Bacalhau, a na deser – słodkiego ryżu na mleku Arroz Doce. Chętni mogą wypożyczyć stroje i wziąć udział w średniowiecznej kolacji (koszt 38 euro, w tym wstęp na festiwal, wynajem kostiumu, kolacja, możliwość obejrzenia turnieju z trybuny oraz bezpłatny wstęp jednego dziecka do 5 lat). Co ciekawe, na potrzeby festiwalu wykuto specjalną monetę Torreão, która będzie można płacić w tawernach oraz na straganach (kurs: 1 Torreão =1 euro).

Jarmark będzie czynny od czwartku do niedzieli. Bilet wstępu kosztuje 7 euro, ale dla osób przebranych w średniowieczny strój (można wynająć go na miejscu) – 5 euro. Dzieci poniżej 12 lat wchodzą bezpłatnie.
www.mercadomedievalobidos.pt

Video z zeszłorocznego festiwalu: https://youtu.be/Q1ETjVc0BEM.

Warto przespacerować się wzdłuż murów obronnych Óbidos i spojrzeć z góry na miasteczko i okolicę. Chętni mogą przenocować w historycznym hotelu Pousada Castelo Óbidos, mieszczącym się w zamku, by jeszcze bardziej wczuć się w ówczesne realia. Tym łatwiej że, pokoje nazwane są imionami królów i królowych, którzy tu niegdyś mieszkali.


Średniowieczny jarmark Mercado Medieval w Óbidos co roku odbywa się w lipcu u stóp zamku Castelo de Óbidos. Powstaje tam prawdziwe miasteczko z epoki. Turnieje rycerskie, ministrele, damy i rycerze, kuglarze, tawerny i stragany. Możliwość uczestniczenia w uczcie oraz wypożyczenia stroju.

Zdjęcia

PORTUGALIA / Lisboa / Óbidos / Średniowieczny jarmark Mercado Medieval w ÓbidosPORTUGALIA / Lisboa / Óbidos  / Średniowieczny jarmark Mercado Medieval w ÓbidosPORTUGALIA / Lisboa / Óbidos  / Średniowieczny jarmark Mercado Medieval w ÓbidosPORTUGALIA / Lisboa / Óbidos  / Średniowieczny jarmark Mercado Medieval w ÓbidosPORTUGALIA / Lisboa / Óbidos  / Średniowieczny jarmark Mercado Medieval w Óbidos

Dodane komentarze

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 2016-07-14 10:59:18

"No to już w ogóle nie da rady się przepchnąć uliczkami i tak zatłoczonego Óbidos... Ale klimat zapewne super. Tylko sopa da pedra i plus 35 stopni???, no ja nie wiem... :))) Portugalia jest absolutnie numer jeden z tej strony Morza Śródziemnego."

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Średniowieczny jarmark Mercado Medieval w Óbidos 13 Strona internetowa interesującego festiwalu średniowiecznego, odbywającego się u stóp zamku Castelo de Óbidos. Co roku w lipcu. Turnieje rycerskie, ministrele, damy i rycerze, kuglarze, tawerny i stragany. Możliwość uczestniczenia w uczcie oraz wypożyczen

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl