Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:PORTUGALIA

Liczba wyszukanych artykułów: 44

PORTUGALIA /   /  / Krajobrazy Portugalii 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2312

Globtroter.pl Lizbona. Fado i saudade. Kraniec Europy. Wielkie odkrycia geograficzne. Porto w Porto. Kraj fantastycznej przyrody, imperialnej historii, kraj wielkich odkrywców. Mekka katolickich pielgrzymów, miłośników wykwintnych trunków, surferów. Atrakcjami turystycznymi, jakie znajdziemy w Portugalii można obdzielić kilka krajów. Portugalia to jwśród polskich turystów jeden z najpopularniejszych kierunków na zagraniczne wyjazdy, choć najdroższy z pierwszej dziesiątki krajów referowanych przez polskich turystów. Wysunięty najdalej na zachód Europy. Najchętniej Polacy udają się na plaże Algarve, ale oprócz turystycznych „musików” przedstawiamy mniej oczywiste propozycje.

inf.praktczne, zdjęcia

PORTUGALIA / Lizbona / Lizbona / Zachód Słońca w Lizbonie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2026

Tuan de Paso \"Zrozumiałem wtedy, że tak jak każda wyprawa w głąb czarnego lądu powinna się zaczynać w Sevilli, tak każdą podróż do Ameryki Łacińskiej powinienem był zaczynać w Lizbonie, która była ostatnim miastem na zachodnim krańcu Europy i ostatnim portem na drodze do Nowego Świata; miastem które jest łącznikiem pomiędzy dwoma kontynentami i pod wieloma względami kawałkiem Nowego Świata na Starym Kontynencie…\"

droga na miejsce, zdjęcia

PORTUGALIA / Madera / Porto Moniz / Domki wspinające się po zboczu w Porto Moniz
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 6361

Iwona Niedopytalska Nazwa wyspy jednoznacznie kojarzy się z winem, które produkuje się tutaj od ponad 300 lat. Jednak nie tylko w tym trunku gustują Maderczycy. Stworzyli też ponchę – lekarstwo na wszystkie dolegliwości, a także słodkie likiery, spośród których prym wiedzie nalewka z kasztanów, pochodząca z Doliny Zakonnic

inf.praktczne, zdjęcia

PORTUGALIA / Madera / okolice Porto Moniz / Madera - zielone oko oceanu
liczba komentarzy: 13

liczba odsłon: 4570

Iwona Niedopytalska Soczysta zieleń to dominujący kolor na Maderze, wyspie zaliczanej do Makaronezji, położonej pół tysiąca kilometrów od wybrzeży Afryki i ponad 850km od Lizbony. Barwa ta pięknie komponuje się z niebem i bezkresnym błękitem oceanu.

inf.praktczne, zdjęcia

PORTUGALIA / Azory / wyspa Pico / Krajobraz wulkaniczny wyspy Pico – Azory
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4202

Turismo de Portugal Wakacje na łonie przyrody zyskują na popularności. W Portugalii znajdziemy odpowiednie do tego miejsca: lasy wawrzynowe, jeziora w kalderach, parki naturalne, plaże i jaskinie.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Madera / Funchal / Parada karnawałowa na Maderze
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1635

Turismo de Portugal Mieszkańcy Madery bawią się na karnawałowych imprezach ponad tydzień, a na stołach króluje tutejszy przysmak malassadas. Najważniejszym wydarzeniem jest jednak wielka parada w Funchal, która przyciąga tysiące widzów.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Lisboa / Lizbona / Świąteczna Lizbona
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1854

Turismo de Portugal Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia łączy się z pozytywnymi emocjami, poszukiwaniem idealnych prezentów i przygotowaniem do tych ważnych dni spędzanych z rodziną. W Portugalii wiele osób wybiera się na świąteczne jarmarki lub inne atrakcje organizowane przez tutejsze miasta.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Archipelag Madery / Porto Santo / Festival Colombo na wyspie Porto Santo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1947

Turismo de Portugal Portugalia to kraj o bardzo ciekawej historii, który ma na swoim koncie wielkie odkrycia geograficzne. Dzięki odwadze licznych śmiałków i determinacji władców, znacząco przyczynił się do odkrywania nieznanych lądów i rozwoju kartografii. Ówczesną Portugalię możemy poznać poprzez liczne imprezy tematyczne. Jedną z najciekawszych jest festiwal na cześć Krzysztofa Kolumba, który odbywa się co roku na wyspie Porto Santo.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Algarve / Castro Marim / Dias Medievais w Castro Marim
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1415

Turismo de Portugal Przez 5 dni niewielka miejscowość Castro Marim (w Algarve, tuż przy granicy z Hiszpanią) i jej zamek, jak dawniej goszczą króli i królowe, rycerzy w lśniącej zbroi, piękne damy, ulicznych kuglarzy i zręcznych rzemieślników.

zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Porto e Norte / Santa Maria da Feira / Jarmark podczas festiwalu Viagem Medieval em Terra de Santa Maria
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2063

Turismo de Portugal Festiwal Viagem Medieval em Terra de Santa Maria to jedna z największych średniowiecznych inscenizacji w Europie, pod względem uczestników i zajmowanej powierzchni. Odbywa się w miasteczku Santa Maria da Feira (region Porto e Norte). Słynie z rozmachu i wierności ówczesnym realiom historycznym.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Lisboa / Óbidos / Średniowieczny jarmark Mercado Medieval w Óbidos
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2054

Turismo de Portugal Średniowieczny jarmark Mercado Medieval w Óbidos co roku odbywa się w lipcu u stóp zamku Castelo de Óbidos. Powstaje tam prawdziwe miasteczko z epoki. Turnieje rycerskie, ministrele, damy i rycerze, kuglarze, tawerny i stragany. Możliwość uczestniczenia w uczcie oraz wypożyczenia stroju.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Azory / wysepka Vila Franca do Campo (koło São Miguel) / Red Bull Cliff Diving
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3401

Turismo de Portugal Skoki z klifu do wody, wyścigi motorówek, biegi ultra po szczytach gór i surfing na olbrzymich falach przyciągają do Portugalii poszukiwaczy ekstremalnych doznań. Wśród śmiałków nie brakuje Polaków.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Azory / Terceira, Angra do Heroismo / Reinha w Orszaku królewskim
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2674

Turismo de Portugal Doskonałą okazją do zabawy i spotkań towarzyskich są uliczne festyny arraiais populares, odbywające się przez cały czerwiec w różnych miejscach Portugalii, m.in. w Lizbonie, Porto i na Maderze. Na Azorach największe uroczystości mają miejsce na wyspie Terceira podczas Sanjoaninas.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Porto e Norte / Braga / Braga Romana
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1495

Turismo de Portugal Braga, jedno z najstarszych miast w Portugalii, co roku świętuje swoje rzymskie pochodzenie podczas festiwalu Braga Romana. Można wówczas odwiedzić obóz legionistów, zobaczyć walki gladiatorów czy poznać codzienne życie ówczesnych mieszkańców.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Alentejo/ Algarve / Rota Vicentina / Rota Vicentina - Fishermen’s Trail (Trilho dos Pescadores)
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 14602

Turismo de Portugal Rota Vicentina, sieć pieszych szklaków turystycznych wytyczonych w zachodniej i południowej części Portugalii, otrzymała europejski certyfikat „Leading Quality Trails – Best of Europe” przyznawany przez Europejskie Stowarzyszenie Turystyki Wędrownej. Portugalska Rota Vicentina jest pierwszym nagrodzonym szlakiem w Europie Zachodniej.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Porto e Norte / Braga / Wielki Tydzień w Bradze – Procesja Pogrzebu Pana
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2654

Turismo de Portugal Portugalia, oprócz rozmaitych możliwości spędzenia wolnego czasu, oferuje interesujące imprezy kulinarne, kulturalne i sportowe. Miłośnicy czekolady, owoców morza, fado, kwiatów czy wyścigów samochodowych znajdą tu coś dla siebie. Warte zobaczenia są także tradycyjne obchody Wielkiego Tygodnia w Bradze.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Wyspa Madera / Machico / Machico - widok z okna hotelowego
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4164

Awa Zapraszam Was na wycieczkę po "mojej" Maderze. Zostawiłam tu kawałek swojego serca i muszę kiedyś wrócić. Dla wytrwałych - pełna relacja z mojej wyprawy w artykule o tym samym tytule, ale bez słowa KONKURS.

Awa Jeśli kusi Was Madera, to koniecznie przeczytajcie relację Awy!

PORTUGALIA / Lisbona / Alfama / Moje codzienne ścieżki
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5338

SekretyLizbony Jeśli kusi Was Was Lizbona, a otwierane już wkrótce dwa tanie połączenia z Warszawy do Lizbony tylko to potegują, to przeczytajcie koniecznie :-)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / MADEIRA - SANTANA / TRADYCYJNE DOMKI - SANTANA -MADEIRA / SANTANA - TRADYCYJNE DOMKI
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4115

bea77 Tym razem polecamy krótką relację z wyprawy oraz garść praktycznych informacji i zdjęć z Madeiry.

inf.praktczne, zdjęcia

PORTUGALIA / Lizbona / Lizbona / Kościół Dominikanów
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 8881

luzomania Wielbicielom mrocznych opowieści, nastrojowych wnętrz i lizbońskich zabytków polecamy Kościół Dominikanów.

inf.praktczne, zdjęcia

PORTUGALIA / Azory / Sao Miguel / Na Azorach
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 4162

kudik Lubicie aktywne wulkany, gejzery i gorące baseny z siarkowymi wodami? W takim razie pora na Azory :-)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Lizbona / Cascais / Atlantyk
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 9093

igebski Polecamy krótką relację z dziewięciodniowego zwiedzania Lizbony, Sintry, Cascais i Fatimy: zabytki, muzea, sanktuarium, jaskinie, oceanarium i tp.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

PORTUGALIA / Lisboa / Lizbona / Arraiais Populares w Lizbonie
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 10676

Turismo de Portugal Czerwiec to w Portugalii miesiąc Festas dos Santos Populares, czyli ulicznych imprez z muzyką na żywo, odbywających się na cześć trzech popularnych świętych. Warto wziąć w nich udział, zwłaszcza podczas wydarzeń w Lizbonie, Porto, na Azorach i Maderze.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Lisboa / Fatima / Bazylika Matki Bożej Różańcowej z Fatimy (Basílica de Nossa Senhora do Rosário de Fátima)
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 10791

Turismo de Portugal Fatima, cel podróży milionów pielgrzymów z całego świata, szczególnie tłumnie odwiedzana jest w maju i październiku, w rocznicę objawień Matki Bożej. Warto odwiedzić to miejsce, by zrozumieć ten trwający prawie sto lat fenomen.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Lisboa / Lizbona / IndieLisboa 2013
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1689

Turismo de Portugal IndieLisboa, najważniejszy portugalski festiwal kina niezależnego, obchodzi w tym roku swoje 10 urodziny. Podczas festiwalu nie zabraknie najnowszych produkcji znanych reżyserów ani polskiego akcentu.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Lisboa / Lizbona / Natalis w Lizbonie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5071

Turismo de Portugal Grudniowe dni wypełnione są poszukiwaniem idealnych prezentów dla bliskich oraz zakupami wszelkich potrzebnych na święta produktów. W Portugalii dużą popularnością cieszą się świąteczne jarmarki, które umożliwiają zarówno zrobienie sprawunków, jak i dobrą zabawę. Poniżej kilka propozycji.

zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Lisboa / Lizbona / Choinka w Lizbonie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2562

Turismo de Portugal Na placu Praça do Comércio w Lizbonie stanęła świąteczna choinka. Różni się jednak od tradycyjnych drzewek, ponieważ… jest multimedialna. Jej dekoracją są wyświetlane obrazy ludzi oraz filmy.

zdjęcia, linki

PORTUGALIA / brak / Lizbona / klasztor Hieronimitów 6
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 4886

jedrzej Historia wyjazdu do Portugalii jest ściśle związana ze stanem naszych kont w programie Miles&More. W poniedziałek 28 kwietnia zarówno Ania jak i ja dostaliśmy od Lufthansy, za pośrednictwem poczty elektronicznej, wyciągi z naszych kont. Wynikało z nich, że pod koniec czerwca stracimy po sześć tysięcy mil gdyż upływa termin ich ważności. W tej sytuacji przyjęliśmy następujący plan: polecimy gdzieś na tydzień.

PORTUGALIA / Algarve / miasteczko Loule / Loule-Portugalia
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3796

Andy10 Witam Globtroterow , dzisiaj przedstawie Wam ostatnia odslone z poludniowej Portugalii z miasta Loule , to historyczne miasteczko oddalone kilkanascie kilometrow od wybrzeza Atlantyku jest mniej oblegane przez turystow , przez to jest ciekawsze niz gesto zabudowana hotelami Albufeira. W opisie na krotko wroce do historii Portugalii bo jest ona ciekawa.

PORTUGALIA / Zachodnie Algarve / Brzeg oceanu w poblizu Sagres / Sagres
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 10011

Andy10 Witam Globtroterow , dzisiaj pokaze Wam miejsce nieopodal Sagres w zachodniej części Algarve, gdzie znajduje sie przyladek znany XVI wiecznym zeglarzom jako – koniec swiata- (o fim de mundo ) w rzeczywistosci jest to Przyladek sw Wincenta (Cabo de sao Vincente) z pieknymi klifami o wysokosci ok 80 metrow schodzacymi nieomal pionowo w dol do Oceanu. W opisie nie zabraknie jak zwykle rysu historycznego związanego z odwiedzanym miejscem , zapraszam.

PORTUGALIA / Algarve / miasteczko Lagos / Lagos
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 12858

Andy10 Witam Globtroterow dzisiaj pokaze Wam - Lagos , ladne ,czyste, spokojne ,historyczne miasteczko znajdujące się na południu Portugalii , pośrodku słonecznego wybrzeża Algarve . Algarve –to najbardziej oblegany przez turystow z Europy rejon Porugalii (ok 10mln turystow rocznie -tyle ile wynosi ludnosc tego kraju) , ze wzgledu na piekne plaze , klify , cieply Atlantyk i 320 dni slonca w roku. Algarve rozni sie od reszty Portugalii klimatem w ktorym ze względu na cieplo i slonce swietnie rosna i dojrzewają rosliny ,warzywa i owoce takie jak pomidory ,truskawki , granaty, sliwki, brzoskwinie, jablka , cytryny, mandarynki, drzewa oliwne i migdalowce. Wiele z tych owocow jest sprzedawane wprost z sadow , za duzy worek niesamowicie soczystych , slodkich pomaranczy (ok 15 duzych owocow ) zaplacilem 2 euro , w Anglii za 5 takich dużych pomarańczy trzeba zaplacic 2 funty

PORTUGALIA / Poludnie Portugalii-Algarve / miasto Faro / Faro
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7623

Andy10 Witam Globtroterow w swiateczny Poniedziałek , zapraszam do obejrzenia piewszej z kilku nowych podrozy po poludniowej Portugalii , w czasie krotkiego urlopu w slonecznym Algarve odwiedzilem kilka miasteczek , zdjec jest tak duzo , ze wystarczylyby na wklejanie normy dziennej przez pol roku , spokojnie , pokaze tylko kilkanascie zdjęć z kazdego miejsca , dzisiaj Faro , w kolejnych podróżach pokaze Wam , Lagos , Loule, Portimao, oraz Sagres z najdalej wysuniety na poludniowy zachod fragment Europy , polwysep sw Wawrzynca z wysokimi klifami.

PORTUGALIA / Porto e Norte / Braga / Semana Santa w Bradze
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 8993

Turismo de Portugal Liczne procesje ulicami miasta, przypominające o poszczególnych wydarzeniach Męki Pańskiej, postacie biblijne, śpiewy … Portugalczycy, zwłaszcza w Bradze, wydają się być równie - a może nawet bardziej - religijni niż Polacy. Aby się o tym przekonać, warto odwiedzić Bragę podczas Wielkiego Tygodnia, który jest tam obchodzony nadzwyczaj uroczyście.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Porto e Norte / Porto / Serralves em Festa - performance
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3760

Turismo de Portugal Nadeszła wiosna. Czas zatem zaplanować najbliższe miesiące, by w pełni wykorzystać piękną pogodę. Wybierając się do Portugalii, warto uwzględnić bogatą ofertę imprez kulturalnych, które się tam odbywają. Poniżej, kilka propozycji.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Algarve / Algarve / Klif & Plaza
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 10672

Maciek 4772 Relacja z tygodniowego pobytu w Portugalii

PORTUGALIA / Lisboa / Óbidos / Międzynarodowy Festiwal Czekolady w Óbidos
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 10063

Turismo de Portugal Czekoladowe rzeźby, pokazy kulinarne oraz rozmaite smakołyki przygotowane na bazie czekolady – wszystko to można podziwiać, a niektóre z tych specjałów nawet spróbować, na Międzynarodowym Festiwalu Czekolady w Óbidos. Głównym tematem tegorocznej edycji jest paryski Disneyland.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Poludnie Portugalii / miasteczko Albufeira / Portugalia - Algarve- Albufeira
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 12439

Andy10 Witam Globtroterow pokaze Wam dzisiaj male turystyczne miasteczko Albufeira na poludniu Portugalii na wybrzezu Algarve , w kolejnych odslonach w lutym pokaze Wam rowniez inne ciekawe miejsca wybrzeza Algarve takie jak Faro , Sagres ,Lagos ,Loule . Pomine szczegolowe informacje o Algarve bo znajdziecie je w necie jak tylko bedzie sie Wam chcialo poszukac aby znowu mi nie zarzucono , ze kopiuje z Wikipedii.

PORTUGALIA / Porto / Porto / Dom Luis
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 3682

Batista 10,524,145 mieszkańców. 92,391 kilometrów kwadratowych powierzchni. Średnio w roku 16°C i 585 mm deszczu. 1,35 € za przejażdżkę zabytkowym, żółtym tramwajem w centrum Lizbony. 1001 sposobów przyrządzania bacalhau. 837 kilometrów wybrzeża atlantyckiego. 7 milionów hektolitrów wina produkowane rocznie. 13 miejsc na liście UNESCO. 892 lata historii. Jedna wycieczka. Tysiące wrażeń.

droga na miejsce, zdjęcia, linki

StaryGolf Czwórka przyjaciół. Razem przetestowali się już rok temu w podróży do Chorwacji, Teraz chcą czegoś więcej. Wspólnie realizują projekt, który pozwoli im zwiedzić niemal całą Europę Zachodnią. Bohaterem wycieczki jest jednak tytułowy VW Golf, który musi zawieźć ich do celu.

zdjęcia, mapy, linki

PORTUGALIA / poludnie / okolice Lagos / Tour de Portugal
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 6601

piotrmas Troszkę przypadkowa i spontaniczna podróz rowerem po Portugalii w listopadzie 2009r

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

ALGIERIA / prowincja wschodnia / na moscie / MY
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8809

europe by train Mamy wspaniały plan, mianowicie w nadchodzące lato przejedziemy Europę wzdłuż i wszerz korzystając z kolejowego „miesięcznego”

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

PORTUGALIA / brak / Lizbona / Alfama
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 37263

Alx Portugalia; Faro-Lizbona-Sintra-Lagos. Krótki opis zimowej podróży po Portugalii. 9 cio dniowy wypad.Opisy, informacje i fotografie.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Lizbona / Parque do Tejo / Expo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 13484

FK Dość czytania o ciepłym piasku, przejrzystym oceanie i niesamowitach skałach przy brzegu. Nie chciałam więcej wyobrażać sobie jak tam jest, chciałam tam pojechać i zrobiłam to.

inf.praktczne, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2731, Łączna liczba odwiedzin: 14393846Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

 1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
 2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
 3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
 4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl