Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Dni Średniowiecza w Castro Marim > PORTUGALIA


Turismo de Portugal Turismo de Portugal Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie PORTUGALIA / Algarve / Castro Marim / Dias Medievais w Castro MarimPrzez 5 dni niewielka miejscowość Castro Marim (w Algarve, tuż przy granicy z Hiszpanią) i jej zamek, jak dawniej goszczą króli i królowe, rycerzy w lśniącej zbroi, piękne damy, ulicznych kuglarzy i zręcznych rzemieślników.

Przez 5 dni niewielka miejscowość Castro Marim (w Algarve, tuż przy granicy z Hiszpanią) i jej zamek, jak dawniej goszczą króli i królowe, rycerzy w lśniącej zbroi, piękne damy, ulicznych kuglarzy i zręcznych rzemieślników. Podczas festiwalu Dias Medievais odbywa się uroczysty pochód przez miasto, turnieje rycerskie, pokazy tańca dworskiego i dawnego rzemiosła oraz inscenizacje sytuacji z ówczesnego życia codziennego. Na straganach można kupić, jak w średniowieczu, suszone owoce, egzotyczne przyprawy, świeże i suszone ryby, płacąc lokalną monetą – reais. Chętni mogą wziąć udział w średniowiecznej, wieczornej uczcie Banquete Medieval, odbywającej się na zamku przy świetle pochodni i subtelnej grze na gitarze. Wszystko to pozwoli przeżyć niezapomnianą podróż w czasie, wprost do barwnego okresu średniowiecznej Portugalii.

Video z zeszłorocznego festiwalu: https://youtu.be/znKw4Rfi_wM.


Przez 5 dni niewielka miejscowość Castro Marim (w Algarve, tuż przy granicy z Hiszpanią) i jej zamek, jak dawniej goszczą króli i królowe, rycerzy w lśniącej zbroi, piękne damy, ulicznych kuglarzy i zręcznych rzemieślników. To prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą przeżyć niezapomnianą podróż w czasy średniowiecznej Portugalii.

Zdjęcia

PORTUGALIA / Algarve / Castro Marim / Dias Medievais w Castro MarimPORTUGALIA / Algarve / Castro Marim / Dias Medievais w Castro MarimPORTUGALIA / Algarve / Castro Marim / Dias Medievais w Castro MarimPORTUGALIA / Algarve / Castro Marim / Dias Medievais w Castro MarimPORTUGALIA / Algarve / Castro Marim / Dias Medievais w Castro Marim

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Dias Medievais w Castro Marim 318 Strona internetowa interesującego festiwalu średniowiecznego, odbywającego się co roku w sierpniu w Castro Marim (tuż przy granicy z Hiszpanią). Można tu zobaczyć uroczysty pochód przez miasto, turnieje rycerskie, pokazy tańca dworskiego i dawnego rzemios

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl