Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Phu Tok - Zapierająca dech w piersiach SAMOTNA GÓRA > TAJLANDIA


andrzej2.0 andrzej2.0 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie TAJLANDIA / Bueng Kan District / Si Wilai, Phu Tok / Phu Tok - Samotna GóraMieliśmy wypadek na motorze. Moja noga bardzo nieprzyjemnie spuchła i każdy krok stał się bardzo bolesny, a my po wielu godzinach podróży staliśmy przed zapierającą dech w piersiach 340-metrową górą, na którą chcieliśmy się wdrapać.
Wchodzić? Nie wchodzić?

Jest takie miejsce na północno-wschodnim krańcu Tajlandii, o którym wie niewiele osób. Przybywają do niego głównie mnisi, aby wyciszyć umysł, odciąć się od cywilizacji, techniki, mediów i oddać się medytacji.

Zdjęcia: Si Wilai, Phu Tok, Bueng Kan District, Phu Tok - Samotna Góra, TAJLANDIA
Si Wilai, Phu Tok, Bueng Kan District, Phu Tok - Samotna Góra, TAJLANDIAMiejsce to nazywa się Phu Tok, co oznacza Samotną Górę. Najbliższa większa miejscowość znajduje się daleko stąd. Wokół można odnaleźć jedynie malutkie wioski, ciszę, spokój i Matkę Naturę, która wyrzeźbiła w tutejszych skałach niesamowite konstrukcje.

Samotną Górę opasują prowizorycznie wyglądające drewniane kładki, które prowadzą na sam szczyt. Aby się tam dostać należy pokonać setki stopni. Ponadto można w tym miejscu znaleźć drewniane chaty, które zostały zgrabnie wkomponowane w półki i szczeliny skalne. To właśnie tutaj w towarzystwie szumu wiatru i śpiewających ptaków swoje długie tygodnie spędzają buddyjscy mnisi.

Zdjęcia: Si Wilai, Phu Tok, Bueng Kan District, Phu Tok - Samotna Góra, TAJLANDIA
Si Wilai, Phu Tok, Bueng Kan District, Phu Tok - Samotna Góra, TAJLANDIATo miejsce zbyt długo widniało na naszej liście jako must see. W końcu w zeszły weekend udało się wyruszyć. Plan jednak nie poszedł zgodnie z oczekiwaniami. Okazało się bowiem, że w moją stopę wdarło się zakażenie. Skąd zakażenie?
Mieliśmy wypadek na motorze. Moja noga bardzo nieprzyjemnie spuchła i każdy krok stał się bardzo bolesny, a my po wielu godzinach podróży staliśmy przed zapierającą dech w piersiach 340-metrową górą, na którą chcieliśmy się wdrapać.

Wchodzić? Nie wchodzić?

Zdjęcia: Si Wilai, Phu Tok, Bueng Kan District, Phu Tok - Samotna Góra, TAJLANDIA
Si Wilai, Phu Tok, Bueng Kan District, Phu Tok - Samotna Góra, TAJLANDIAZ resztą co będę opowiadał, sami zobaczcie jak to się skończyło:


Pozdrowienia dla globtroterów i życzę jak najmniej wypadków :)
Andrzej 2.0

Zdjęcia

TAJLANDIA / Bueng Kan District / Si Wilai, Phu Tok / Phu Tok - Samotna GóraTAJLANDIA / Bueng Kan District / Si Wilai, Phu Tok / Phu Tok - Samotna GóraTAJLANDIA / Bueng Kan District / Si Wilai, Phu Tok / Phu Tok - Samotna Góra

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Andrzej 2.0 - Podróż przez Azję 102 Film o wyprawie na Phu Tok - Samotnej Górze w Tajlandii.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl