Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:TAJLANDIA

Liczba wyszukanych artykułów: 45

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE /    /   / Dubaj
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2780

Globtroter.pl Romantyczne zachody słońca, spacery po plaży, lazurowe morze, kolacje przy blasku księżyca, ciekawe zabytki – to tylko kilka elementów udanej podróży poślubnej. Dokąd warto się wybrać na te najważniejsze wakacje w życiu?

zdjęcia, linki

CHINY / chongqing / City center / Chongqing
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2382

towPawel Telegramy z podróży z Kambodży, przez Tajlandię i Laos do Chin. Kwiecień, maj 2018. Jadąc z Kambodży do Chin starałem się robić zdawkowe relacje w mediach społecznościowych. Po powrocie zebrałem to do kupy, trochę poprawiłem i wyszła fantastyczna pamiątka, a dla czytelnika inspiracja do podróży.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

TAJLANDIA / Bangkok / Bangkok / Klongi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2864

igebski W miarę szczegółowy opis tygodniowej podróży po Tajlandii. Przejechane około 1200 kilometrów. Odwiedzone między innymi takie miejsca jak: Bangkok, Pattaya, Autthaya, Erawan, most na rzece Kwai, Lop Buri.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Bueng Kan District / Si Wilai, Phu Tok / Phu Tok - Samotna Góra
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1727

andrzej2.0 Mieliśmy wypadek na motorze. Moja noga bardzo nieprzyjemnie spuchła i każdy krok stał się bardzo bolesny, a my po wielu godzinach podróży staliśmy przed zapierającą dech w piersiach 340-metrową górą, na którą chcieliśmy się wdrapać. Wchodzić? Nie wchodzić?

zdjęcia, linki

TAJLANDIA / Ko Samui / Lamai / Ko Samui
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5949

[fb] Agnieszka Ziembinska Relacja dzień po dniu z wyprawy pełnej przygód i spełniania marzeń po gorącej Tajlandii

liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2426

4kilo.pl Postapokaliptyczna przyszłość - cywilizacja została w znacznym stopniu zniszczona przez potężną epidemię. Czworo młodych ludzi usiłuje uniknąć zakażenia i wyruszają na wyprawę w odludne miejsce. To z grubsza scenariusz każdego filmu nawiązującego do tajemniczych chorób. Wspólnym mianownikiem wszelkich gniotów spod znaku klasy B, jest pochodzenie choroby. Zawsze są to cholerne azjatyckie małpy. Bogu ducha winne człekokształtne mają z góry przypisaną rolę niszczyciela świata. Niczym Niemcy, którzy zawsze są czarnym charakterem i którzy na koniec dostają łomot. O ile Niemcom się zawsze należy, to tym razem muszę stanąć w obronie małp. W końcu jakby nie było to jakaś tam daleka rodzina. Nie przez małpy, a przez pieprzone komary znalazłem się w szpitalu. Na domiar wszystkiego winny był komar egipski. Nawet tutaj mamy problemy z tymi uchodźcami...

TAJLANDIA / Bangkok / Bangkok / exp
liczba komentarzy: 9

liczba odsłon: 1478

Deas1 Relacja z podróży Globttrotera do Bangkoku, zupełnie spontaniczny wyjazd. Nie miałem nic oprócz biletów, 3 koszulek, 2 par spodenek, kremu do opalania, kamery, laptopa, paszportu. Nie przeczytałem żadnego poradnika, żadnej notki nawet na temat Tajlandii. Po prostu chciałem doświadczyć tego na własnej skórze i tak się stało. Spędziłem tam 10 dni ze względu na ograniczony urlop, ale kto wie może i tam kiedyś zamieszkam. Miłego

Jolenka Chiang Rai w pigułce; śniadanie przy drodze, Biała Świątynia, Wodospad Khun Kon - wchodzimy DO wodospadu i jest genialnie, magiczny spacer przez dżunglę, pola herbaty, zakupy na nocnym bazarze

inf.praktczne, zdjęcia, linki

Jolenka Tym razem poczytajcie relację z podróży z Hanoi do Chiang Rai przez Bangkok. Dowiecie się gdzie dobrze i tanio zjeść na lotnisku w Bangkoku, jak dojechać z lotniska w Chiang Rai do centrum, jaka jest możliwość dostania się do Luang Prabang w Laosie.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

INDIE /  Uttar Pradesh / Varanasi / święta trójca
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3503

alchemia_momentu Przez prawie pięć miesięcy moim domem była Azja. Mieszkałam z hinduskimi, islamskimi i buddyjskimi rodzinami. Stałam nad brzegiem Gangesu w Indiach i na szczycie wulkanu w Indonezji. Założenie był jedno, po prostu iść przed siebie. Bez konkretnego planu i zbędnych ograniczeń.

KAMBODżA / Angkor / Angkor / Banany i cytrusy
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 3379

artuś Polecamy książkę Artura Maleka "Banany i cytrusy, czyli jedź do Azji". Jak pisze sam autor, a jednocześnie jeden z Globtroterów, jest pozytywna i radosna, bo takie powinno być podróżowanie :-)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

TAJLANDIA / Krabi / Koh Lanta / BHP na pierwszym miejscu :)
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2566

Jolenka Polecamy kolejną część relacji z Tajlandii, Kambodźy i Malezji. Tym razem wycieczka na 4 wyspy: snoorkowanie, jaskinia, plaża w kraterze.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

TAJLANDIA / Koh Lanta / Koh Lanta / Pusta plaża o wschodzie słońca
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2535

Jolenka Kolejny dzień na Koh Lancie: odkrycie rajskiej plaży, zakup wycieczki 4 wyspy, trekking na słoniach nie zrealizowany, zbadanie opcji powrotu z Lanty i oczywiście niezmiennie - fantastyczne tajskie jedzenie.

inf.praktczne, proga powrotna, zdjęcia, linki

TAJLANDIA / Koh Lanta / Koh Lanta / No past no future...
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2271

Jolenka Opis cudownego dnia w raju. Po prostu :)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

KAMBODżA / północna Kambodża / północna Kambodża / Widok ze sklepu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3105

Tham Hiem Wyprawa Tham Hien zakończona :-) Poczytajcie jak minęły te 63 dni rowerowej podróży po Kambodży, Wietnamie i Laosie.

TAJLANDIA / Krabi / Krabi / Prom z Krabi na Koh Lantę
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3079

Jolenka Podróż z Kuala Lumpur do Krabi (samolot), z lotniska w Krabi autobusem do miasta, pieszo do przystani, promem na Koh Lantę i tuk tukiem do hotelu :) Pierwsze wrażenia z rajskiej wyspy.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

Jolenka Przed Wami kolejna, trzecia już część relacji z Malezji- tym razem poczytacie o Bangkoku.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1789

Jolenka Dojazd z Bangkoku do Ajutthaji, zwiedzanie świątyń.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

TAJLANDIA / Bangkok / Khao San / Domek dla duchów
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2359

Jolenka Podróż z Krakowa do Bangkoku, transport z lotniska na Khao San, testowanie ulicznego jedzenia, pierwsze wrażenia

droga na miejsce, zdjęcia

Podróże Obieżyświatki Tajlandia w ostatnich latach przeżywa boom polskich turystów. Prawie każdy kto tam przyejżdża widział turystyczny Bangkok i Kho San Rd., Chiang Mai, wyspy na południu np. Koh Phi Phi i imprezował na Full Moon party. Jednak Tajlandia kryje w sobie o wiele więcej ciekawych i mniej turystycznych miejsc, które o wiele bardziej warto zobaczyć jak Khao Sok National Park. Nigdy nie wróciłabym do BKK, ale do Khao Sok wróciłabym w każdej chwili.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Koh Phangan / Had  Yao Bay View Resort / lunch
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 6740

areknow To moja druga wyprawa do Azji południowo-wschodniej z której piszę reportaż. Poprzednia dotyczyła wyprawy na Filipiny i do Hongkongu w 2011 roku.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

TAJLANDIA / Indochiny / Indochiny / logo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5201

Tham Hiem zapowedź wyprawy rowerowej - tym razem zamierzamy odwiedzić Półwysep Indochiński: Tajlandię, Kambodżę, Wietnam oraz Laos.

TAJLANDIA / Bangkok / Ancient City / Tajlandia w minaturze
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3886

alepie Ancient City, czyli Tajlandia w miniaturze to niedoceniane miejsce trzydzieści kilka kilometrów od Bangkoku. W zarysie granic kraju odtworzono 120 obiektów będących perełkami Tajlandii. Opisujemy w skrócie, co można tam zobaczyć po bardziej szczegółowe informacje odsyłając do przewodników i praktyczne wskazówki jak tam dotrzeć.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Bangkok / Bangkok / Manifestacje w Bangkoku
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3834

alepie Trwające od kilku miesięcy w Bangkoku przerywane, co jakiś czas dramatycznymi wydarzeniami manifestacje w Bangkoku budzą niepokój u turystów wybierających się wkrótce do tajlandzkiej stolicy. Staramy się odpowiedzieć czy słusznie.

KAMBODżA / Siem Reap / Siem Reap / Preah Khan
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 11785

łazik O tym kierunku marzy wielu z nas! Polecamy więc informacje praktyczne z subiektywnym zabarwieniem :-)

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Kanchanaburi / Kanchanaburi / Most na rzece Kwai
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3410

Michelle Miłośnikom Azji polecamy kolejną opowieść Michelle, tym razem poczytajcie o moście na rzece Kwai.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Tajlandia / Bangkok / Gotowe girlandy kwiatów dla duchów można kupić na ulicy
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4110

Michelle Można je spotkać praktycznie w całej w Tajlandii (w innych krajach Azji płd-wsch także) – San phra phum, czyli domy dla duchów (Phi).

inf.praktczne, zdjęcia, linki

TAJLANDIA / Bangkok / W Świątyni Wat Pho / Mały Taj
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 25982

Michelle Jadąc w obce nam miejsce, powinniśmy się zaznajomić z regułami, które w nim panują. Mogą one dotyczyć zachowania, jedzenia czy religii. Tajowie są przyjaznym narodem, a ich kraj nazywa się często krajem uśmiechu. Nie chcemy chyba urazić przez nasze niedouczenie jakiegoś przyjaznego tubylca, prawda? Warto więc przed wyjazdem poczytać co nieco, co nam wolno, a czego nie powinniśmy robić. Nie musimy od razu rozumieć wszystkich aspektów ich tradycji i kultury, wystarczy, żebyśmy szanowali to, co dla nas odmienne, a dla nich stanowi poniekąd świętość. W końcu to my jedziemy w gości do nich i należy się uszanowanie panujących u naszych gospodarzy zasad.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

TAJLANDIA / - / Elephant Nature Park / Elephant Nature Park
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 17110

anszu Artykuł mówi o phajaan, tzw. oddzielaniu duszy od ciała słoni, które później wykorzystywane są w turystyce w Azji.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Chiang Mai / Elephant Nature Park / Elephant Nature Park
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 10273

anszu Artykuł opowiada o krwawej tresurze słoni w Azji, które wykorzystywane są w turystyce.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Krabi / Kok Phi Phi / Kok Phi Phi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 9353

marylka80 Plan wyprawy do Tajlandii

inf.praktczne, zdjęcia, linki

liczba komentarzy: 12

liczba odsłon: 3915

nitkaska Super! Jestem prawdziwą podróżniczką! Byłam w Egipcie, w Chinach, w międzyczasie za jakieś małe pieniądze (dla kogo małe dla tego małe, ale przecież jak na biuro – małe!) pojechałam na tanie, autokarowe wycieczki do Beneluksów i Bawarii, dołożyłam trochę więcej i pojechałam do Włoch.

TAJLANDIA / Północ / Chiang Rai / Plemiona górskie
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2875

Mala Goska W Tajlandii odwiedziliśmy wioski, których mieszkańcy rzadko widują turystów.

TAJLANDIA / - / Pai / Chedi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 11915

rajscy2012 Pai jest mieściną położoną w górskiej dolince w północnej Tajlandii, ściągającą tysiące turystów z całego świata. Postanowiliśmy sprawdzić, co jest tak niezwykłego w tym miejscu.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

TAJLANDIA / Bangkok / Wielki Pałac / Tajlandia 2012
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 7617

bluewolflebork Relacja i wskazówki praktyczne dla wybierajacych sie do Tajlandii

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

2011-08-26

nitkaska Tajlandia

liczba komentarzy: 7

liczba odsłon: 6734

nitkaska Tajlandia – kraj ludzi pogodnych, wszechobecnego uśmiechu, złożonych rąk czyli „łaj” na powitanie, pozegnaniei w podziękowaniu za cokolwiek, kraj wielkiej tolerancji, bezwzględnej miłosci do króla i wielu wspaniałych miejsc. Taką Tajlandię znamy.

SZWAJCARIA / - / Zermatt / Trekking
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5338

phototraveller Śladem największych atrakcji Azji i Australii w poszukiwaniu przygody. Zabierzemy Was ze sobą w trzy miesięczną podróż swoimi relacjami oraz zdjęciami z interesujących miejsc drugiej strony świata.

KAMBODżA / Południe Kambodży / Sihanoukville / Zachód słońca w Sihanoukville
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 10066

adamiec.info Od 3 miesięcy podróżuję po Azji, w tym rejonie zostaję jeszcze kolejne 2 miesiące. Odwiedziłam Malezję, Indonezję, Kambodżę, Tajlandię, Macao, Hong Kong a wkrótce Wietnam.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

KAMBODżA / kamboża / kamboża / dzieci
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 14782

Baki Wyjazd zorganizowany ale super :-)

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Krabi / Krabi / rosną w wodzie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6434

maskot Opis pobytu: Krabi, Ko Phi Phi, Ko Lanta

TAJLANDIA / brak / brak / Dzieciaki
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 6213

Sentinels Już mieliśmy trochę dosyć podróży.. niewielki minibus w którym nawalała klimatyzacja, za oknem upał no i kierowca, który praktycznie nie mówił po angielsku. Najbliższy przystanek zaplanowany był przy słynnym moście na rzecze Kwai. Most jak most.. do tej pory nie rozumiem skąd o nim tyle zachwytu w przewodnikach skoro niewiele dalej są rzeczy do których warto jechać nawet jeszcze mniejszym minibusem niż nasz.

kinga_freespirit Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, kilkaset dolarów, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy w październiku 1998 wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy przejechać świat dookoła. Po 6 latach wrócili do polski, napisali książkę i...planuja znowu wyruszyć.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2731, Łączna liczba odwiedzin: 14498084Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl