Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Gardens By The Bay > SINGAPUR


[fb] Anna Kien [fb] Anna Kien Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie SINGAPUR / Singapur / Gardens By The Bay / Gardens By The BayW Singapurze byłam już dwa razy, ale mam nadzieję, że jeszcze nie jeden raz odwiedzę ten kraj. Singapur to fantastycznie działająca machina, miasto po którym można poruszać się swobodnie i nie trzeba być wytrawnym turystą, aby dotrzeć do wszystkich ciekawych zakątków. Dla mnie najpiękniejszym miejscem jest Gardens By The Bay. I tam biegnę każdego wieczoru, aby przeżyć coś niesamowitego.

Gardens By The Bay to kompleks ogrodowy położony nieopodal słynnego hotelu Marina By Sands.
Chyba najbardziej charakterystyczne dla tego miejsca są Supertrees, porośnięte różnorodnymi roślinami z całego świata. Superdrzewa tworzą pionowe ogrody, dostarczają deszczówkę do całego parku, a wyposażone w zaawansowaną technologię pobierają i przetwarzają energię słoneczną, która wykorzystywana jest na potrzeby parku - w tym do fantastycznych iluminacji. W Gardens By The Bay powstały też obiekty zawierające roślinność z różnych stref i warunków klimatycznych (m.in. ogród z przyrodą śródziemnomorską, lasy tropikalne i deszczowe).

Zdjęcia: Gardens By The Bay, Singapur, Gardens By The Bay, SINGAPUR
Gardens By The Bay, Singapur, Gardens By The Bay, SINGAPURMnie nigdy nie udało się tam dotrzeć za dnia. Przynajmniej na razie :-)
Ale to co dzieje się tam wieczorem przyprawia mnie zawsze o dreszcz na skórze.

Zdjęcia: Gardens By The Bay, Singapur, Gardens By The Bay, SINGAPUR
Gardens By The Bay, Singapur, Gardens By The Bay, SINGAPURCodziennie wieczorem w Gardens By The Bay odbywa się pokaz światłą i dźwięku, którego głownymi aktorami są Superdrzewa !!!

Zdjęcia: Gardens By The Bay, Singapur, Gardens By The Bay, SINGAPUR
Gardens By The Bay, Singapur, Gardens By The Bay, SINGAPURGdy rozpoczyna się spektakl ludzie milkną, wszyscy z zachwytem zadzierają głowy do góry. Gra muzyka, a "Drzewy" po prostu tańczą. Nie da się tego opisać słowami, to trzeba przeżyć. A jak już się to zacznie, to nikt nie chce, żeby to się skończyło.
Muzyka doskonale współgra z tańcem drzew i światłami.
A może to na odwrót, to drzewa dostosowują się do muzyki. To wiedzą tylko twórcy tego dzieła.

Zdjęcia: Gardens By The Bay, Singapur, Gardens By The Bay, SINGAPUR
Gardens By The Bay, Singapur, Gardens By The Bay, SINGAPURSuperdrzewa mają wysokośc 50 m, pomiędzy nimi jest rozpięty mostek, na który można wjechać i pójść na podniebny spacer.Wiele jest atrakcji na świecie tego typu, kilka już widziałam, ale dla mnie to jest nr 1 !!! Kocham te Drzewy !! Jeszcze chce je ogladać !!!

Zdjęcia

SINGAPUR / Singapur / Gardens By The Bay / Gardens By The BaySINGAPUR / Singapur / Gardens By The Bay / Gardens By The BaySINGAPUR / Singapur / Gardens By The Bay / Gardens By The BaySINGAPUR / Singapur / Gardens By The Bay / Gardens By The BaySINGAPUR / Singapur / Gardens By The Bay / Gardens By The Bay

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl