Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Wyprawy rowerowe: jak się przygotować? > POLSKA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / wyprawa rowerowaWyprawy rowerowe to pomysł dobry o każdej porze roku. Grunt to przygotowanie! Czy wiesz, co zabrać ze sobą, aby cieszyć się z udanej wyprawy? Przygotowaliśmy dla ciebie garść praktycznych rad.

Minimalizm podczas wypraw rowerowych

Podczas wycieczek rowerowych powinieneś stawiać przede wszystkim na minimalizm, nie rezygnując zupełnie z wygody. Należy pamiętać, że przecież cały dobytek będzie spoczywał na naszych plecach lub przymocowany do roweru. Dlatego też zarówno krótka, weekendowa wycieczka jak i dłuższy wypad powinny wiązać się z możliwie skromnym bagażem.

Z czego zrezygnować pakując sakwy? Bez obaw możesz zmniejszyć ilość prowiantu – ten możesz kupować na bieżąco, lub po prostu zatrzymywać się w przydrożnych restauracjach.


Co ze sobą zabrać?

Są jednak elementy, z których nie powinniśmy rezygnować:

- Pierwsza ich grupa mogłaby nosić nazwę „bezpieczeństwo” - obejmuje ona wszystko to, co sprawia, że na każdej drodze rowerzysta może czuć się komfortowo. Obowiązkowo zaopatrzmy się w kask, odblaski, apteczkę.

- Ważne, by zabrać ze sobą odpowiednie ubrania. Najlepsze będą te dedykowane aktywnym rowerzystom – dobrze odprowadzające pot, wygodne, niekrępujące ruchów. Odzież dobierajmy w zależności od rejonu, w który się wybieramy – ciepłe okolice nie będą wymagające, jednak rejony chłodniejsze niosą ze sobą konieczność spakowania grubszych ubrań.

- Nie zapomnij o odpowiednim wyposażeniu roweru. Warto mieć ze sobą nawigację rowerową, torebki na podręczne przedmioty takie jak telefon czy portfel, oraz rzecz jasna niewielki zestaw narzędzi, które pozwolą ci na zreperowanie drobnych usterek. Pamiętaj, że rower przed wycieczką powinien być sprawdzony od A do Z. Sprawdź także, czy posiada sprawne oświetlenie.

- Zabezpieczenie rowerowe w postaci łańcucha, u-lock’a bądź linki to również obowiązkowy element bagażu. W końcu nie raz pozostawisz rower gdzieś na dłuższa chwilę.

Zdjęcia: ---, ---, wyprawa rowerowa, POLSKA
---, ---, wyprawa rowerowa, POLSKA
Jaki rower na wycieczkę?

Inną, ważną kwestią jest to, jaki rower na wycieczkę rowerową wybrać. Okazuje się, że najlepszą opcją są rowery turystyczne, dostosowane do długich, zróżnicowanych pod względem trudności tras, jak również znoszące odpowiednie obciążenie. Na uwagę zasługują marki takie jak Merida oraz Winora. Różne modele tych rowerów znajdziesz na stronie internetowej rowertour.com


Sakwy i plecaki turystyczne na wyprawę

Zdjęcia: ---, ---, wyprawa rowerowa, POLSKA
---, ---, wyprawa rowerowa, POLSKAWarto podkreślić znaczenie turystycznych sakw i plecaków podczas wypraw rowerowych. Najlepszym wyborem będą te wykonane z solidnych, nieprzemakalnych materiałów, które zapewnią zawartości ochronę nawet podczas nagłego, intensywnego opadu deszczu. Na rynku znaleźć można plecaki o różnych pojemnościach – to kryterium należy dobrać do długości wyprawy i wyposażenia, które zabieramy. Chociaż najlepszym wyborem pozostają sakwy. Plecak może posłużyć do przechowywania drobnych przedmiotów podręcznych, a sakwy pomieszczą pozostałe wyposażenie takie jak: jedzenie, ubrania i akcesoria biwakowe.


Kosmetyki na wycieczkę rowerową

Jak dbać o higienę podczas rowerowej wyprawy? Warto spakować kosmetyczkę z miniaturkami kosmetyków, lub produktami przelanymi do butelek o mniejszych pojemnościach. Warto korzystać z patentów takich jak suchy szampon i szybkoschnący ręcznik. Nie zapomnij o środkach odstraszających owady!Każda wyprawa rowerowa będzie prawdziwą przyjemnością, jeśli tylko przygotujesz się do niej w odpowiedni sposób. Dobrze dobrane wyposażenie w połączeniu z właściwym rowerem to gwarancja udanej wycieczki.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / wyprawa rowerowaPOLSKA / --- / --- / wyprawa rowerowa

Dodane komentarze

Zibi_13 dołączył
17.03.2014

Zibi_13 2018-09-04 14:54:16

"Ale pierdoły"

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl