Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Gran Canaria - Marzec 2015 > HISZPANIA


Arek i Kamil Arek i Kamil Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie HISZPANIA / Wyspy Kanaryjskie / Gran Canaria / Punkt widokowy na Pico de Las NievesTygodniowy wyjazd na Gran Canarię

W Marcu 2015 postanowiliśmy wybrać się na tygodniowy urlop na Gran Canarię w archipelagu Wysp Kanaryjskich położoną na Oceanie Atlantyckim należącą do Hiszpanii. Od samego początku byłem przekonany, że wyjazd ten będzie udany, gdyż trasa przebiegała nad pięknie ośnieżonymi Alpami. Po wylądowaniu na lotnisku w Las Palmas de Gran Canaria udaliśmy się do hotelu położonego na południu wyspy w Playa del Ingles nieopodal turystycznej miejscowości Maspalomas, do końca tego dnia już tylko odpoczywaliśmy na leżakach w cieniach palm. Kolejne dni przeznaczyliśmy na poznawanie i zwiedzanie wyspy. Zaczęliśmy od słynnych Wydm Dunas de Maspalomas, gdzie można poczuć się jak na Saharze. Najbardziej zachwycająca i urzekająca była wycieczka dookoła wyspy. Pojechaliśmy większą grupą w sam środek wyspy na punkt widokowy Pico de Las Nieves skąd rozpościerał się widok na wyspę, również w oddali można było dostrzec wulkan Teide położony na Teneryfie. W dalszej drodze odwiedziliśmy ogród botaniczny Cactualdea Park z różnorodnością flory znajdującej się na wyspie i największym skupiskiem różnorakich palm i kaktusów, gdzie niektóre osiągały niewyobrażalnie wysokie rozmiary. Dlatego Gran Canaria nazywana jest kontynentem w miniaturze, od wiosny i jesieni na północy i w środkowej części wyspy, po gorące lato na południu. Z najbardziej malowniczych miasteczek które odwiedziliśmy to Teror, gdzie można było skosztować lokalnych trunków i miasteczko na północnym-zachodzie wyspy Agaete. Temperatury na południu jak na początek marca były wspaniale wysokie 30 stopni. Po tygodniu fascynującej przygody żal było wyjeżdżać.Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie byli na Gran Canarii odwiedzenie tego cudownego i pięknego miejsca, różnorodność flory zachwyca swoim niepowtarzalnym pięknem a widoki z Pico de Las Nieves zapierają dech w piersiach. Na Wyspy Kanaryjskie na pewno wrócę, ale na pewno na inną wyspę.

Zdjęcia

HISZPANIA / Wyspy Kanaryjskie / Gran Canaria / Punkt widokowy na Pico de Las NievesHISZPANIA / Wyspy Kanaryjskie / Gran Canaria / Pico de Las NievesHISZPANIA / Wyspy Kanaryjskie / Gran Canaria / Na Pico de Las NievesHISZPANIA / Wyspy Kanaryjskie / Gran Canaria / Dunas de MaspalomasHISZPANIA / Wyspy Kanaryjskie / Gran Canaria / Cactualdea Park

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl