Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Gambia indywidualnie > GAMBIA


Gambian fan Gambian fan Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie GAMBIA / Western Division / Sukuta / Gambia Podróż, zakwaterowanie, lokalny przewodnik. Jak podróżować po Gambii, jak wyglądają kontakty z mieszkańcami.
Uroczystości rodzinne Gambijczyków, na które można być zaproszonym.

Spędziłem w Gambii 3 tygodnie na przełomie stycznia i lutego 2019 roku. Bilety lotnicze z przesiadką w Brukseli (można też przez Barcelonę El Prat, chyba nawet korzystniej). Hotelik zarezerwowałem przez airbnb, kameralny guesthouse na 30 gości, z basenem i bardzo miłym personelem - Tedugal w Sukuta. Wcześniej znalazłem przez internet lokalnego przewodnika, rozmawiałem z nim i z jego rodziną przez 4 miesiące przed podróżą, używając Whatsapp. Poznaliśmy się dość dobrze, w czasie mojego pobytu w Gambii zaprzyjaźniliśmy się serdecznie. Byłem zaproszony na rodzinną uroczystość nadania imienia nowonarodzonemu dziecku, wspaniała uroczystość na kilkadziesiąt osób. Bajecznie kolorowo, radośnie, przy tańcach, muzyce, poczęstunku. W kolejnych dniach zorganizowałem wycieczkę na plażę dla dzieciaków z wioski. Tajfun radości, podskoków, śpiewu, tańca, Niezapomniane przeżycia.Efekt jest taki, że dzieciaki bez przerwy pytają o mnie mojego przewodnika, nie mogą doczekać się mojej kolejnej wizyty w Gambii i kolejnej wyprawy na plażę.
Zwiedziłem rezerwat ptaków, małp, staw z krokodylami, pływałem łodzią po odnogach rzeki Gambia w okolicach Lamin Logde.
Podróżowałem lokalnymi busami i żółtymi taksówkami, w busach mamy sadzały mi na kolanach swoje dzieciaki jeśli na matczynych nie było już miejsca.
Ludzie wspaniali, uśmiechnięci, radośni, życzliwi. Oczywiście traktują każdego białego jak milionera z Ameryki, trzeba delikatnie choć zdecydowanie targować się przy zakupach i niestety często odmawiać.
W tym roku wybieram się tam ponownie, tym razem na 6 tygodni.
Jeśli ktoś jest zainteresowany usługami lokalnego przewodnika z samochodem, mówiącego po angielsku, mogę zdecydowanie polecić uczciwych i rzetelnych moich przyjaciół. Obaj korzystają z aplikacji Whatsapp i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.
Alasana Travor Jassey z wioski Yundum (tuż obok lotniska), tel +220 3113578
Alfusaney, też z Yundum tel. +220 3063720

Zdjęcia

GAMBIA / Western Division / Sukuta / Gambia GAMBIA / Western Division / Yundum / Gambia GAMBIA / Western Division / Yundum / Gambia GAMBIA / Western Division / Yundum / Gambia indywidualnie

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl