Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Motocyklowe Odkrywanie Świata - Afryka > MAROKO, MAURETANIA, SENEGAL, GAMBIA, GWINEA, SIERRA LEONE, MALI


Wyprawa_Afryka2013 Wyprawa_Afryka2013 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MAROKO / Afryka / Afryka / Krzysiek - uczestnik wyprawyObecnie jestem na etapie przygotowywania samotnej wyprawy motocyklowej wzdłuż północno-zachodniej Afryki. Cała trasa liczy ok 18tyś km i zostanie pokonana motocyklem BMW r 1100rt.

Witajcie!
Nazywam się Krzysztof Tyburek i pochodzę z Bydgoszczy. W przyszłym roku odbędę samotną wyprawę motocyklowa przez północno-zachodnią cześć Afryki. Początek zaplanowany jest na 12 sierpień 2012 roku i potrwa ok. 43 dni. Swoim zasięgiem obejmie 6 państw europejskich (w formie tranzytu) oraz 10 państw afrykańskich. Cała trasa przebiega przez Niemcy, Francję, Hiszpanię, Maroko, Saharę Zachodnią, Mauretanię, Senegal, Gambię, Gwinea Bissau, Gwinea, Sierra Leone, Mali, ponownie Mauretania, Sahara Zachodnia, Maroko ... i wjazd do Europy. Powrót do Polski tym razem przez południowe wybrzeże Hiszpanii i Francji. Następnie Włochy, Austria, Czechy. Przebycie tej trasy będzie stanowiło wytyczenie niewielkiej pętli afrykańskiej przez (jak sądzę) jedne z najciekawszych Państw tego kontynentu. Według wstępnych wyliczeń trasa obejmuje ok. 18000 kilometrów. Jest to wyprawa jednoosobowa i zostanie pokonana motocyklem BMW R1100RT. Informacje związane z przygotowaniem do wyprawy znajdują się na stronie www.krykom.pl/afryka. Wraz z pierwszym dniem wyprawy na w/w witrynie pojawi się dziennik podróży zawierający relacje, z trasy przejazdu oraz towarzyszącymi jej wydarzeniami - oczywiście zostaną również dołączone materiały fotograficzne.
Bardzo bym chciał, żeby wyprawa miała również szersze znaczenie, dające korzyści niekoniecznie skierowane do motocyklistów lub podróżników. Jako pracownik uczelni wyższej doskonale zdaję sobie sprawę z wagi współpracy międzynarodowej, która bezpośrednio wpływa, na jakość i efektywność kształcenia, współpracę naukową oraz podnosi wizerunek regionu. Jako koordynator Instytutowy Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej programu Erasmus, na co dzień spotykam się z kwestią wymiany międzynarodowej studentów. Podczas mojej wyprawy chciałbym nawiązać współpracę między UKW Bydgoszcz oraz uczelniami Państw Afryki kształcącymi w zakresie informatyki, mechaniki lub mechatroniki. Jestem między innymi zainteresowany podjęciem rozmów z:
1. The University Of The Gambia (Gambia)
2. Centre Universitaire de Labé (Gwinea)
3. Université Kofi Annan de Guinée (Gwinea)
4. Universités de Bamako (Mali)
5. University Mohammed V AGDAL-RABAT (Maroko)
6. Universite Hassan II Casablanca (Maroko)
7. Iniversite de Nouakchott (Mauretania)
8. Universite Cheikh Anta Diop de Dakar (Senegal)
9. The University of Sierra Leone (Sierra Leone)
10. Njala University (Sierra Leone)
Mam nadzieję, że wszystkie plany związane z tą wyprawą uda się zrealizować. Trzymajcie za mnie kciuki!

Zdjęcia

MAROKO / Afryka / Afryka / Krzysiek - uczestnik wyprawy

Dodane komentarze

Wyprawa_Afryka2013 dołączył
22.10.2012

Wyprawa_Afryka2013 2017-01-01 20:06:18

Wszystko jest tutaj http://afryka2013.blog.pl/ lub na FB (użytkownik afryka2013). Pozdrawiam :-)

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

[konto usuniete] 2017-01-01 12:33:12

Szkoda, że nie ma informacji, jak się wyprawa udała.

Agat dołączył
29.11.2012

Agat 2012-11-30 12:22:00

Już trzymam kciuki :) Piękne plany, fajna maszyna do ich realizacji. Powodzenia :)

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl