Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

W krainie elfów > ABCHAZJA


MartaKatarzyna80 MartaKatarzyna80 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie ISLANDIA / Toronto / różne / W krainie elfówCo czwarty Islandczyk wierzy w istnienie elfów. Czy mają wpływ na funkcjonowanie państwa? Mają i to znaczący.

Co czwarty Islandczyk wierzy w ich istnienie. Reszta, zapytana o te baśniowe istoty udaje, że nie wie o co chodzi, albo dyplomatycznie zmienia temat. O kim mowa? Oczywiście o elfach, znanych jako ,,ukryci ludzie". Legendy głoszą, że są dziećmi Adama i Ewy - podobni do zwykłych śmiertelników, mierzący niespełna metr, ubrani w dziwne stroje, nieco złośliwi z charakterystycznymi szpiczastymi uszami.
Może wydawać się to nieprawdopodobne, ale wiara w elfy ma w Islandii realny wpływ na funkcjonowanie państwa. W 2014 roku islandzki sąd wstrzymał budowę drogi łączącej Reykjavik z półwyspem Alfanes, bo miało to negatywnie wpłynąć na kościół elfów znajdujący się w okolicy. W latach 70- tych do rozszalałych elfów wzywano medium, które miało negocjować z nimi budową drogi w Akureyri. Dzięki dwóm seansom, uzyskano kompromis: jeśli urzędnicy zrezygnują ze środków wybuchowych przy budowie dróg, elfy przestaną się przeciwstawiać.

Znana jest również historia mężczyzny, który kupił dom z ogrodem, gdzie stał kamień elfów. Przesunął go, bo chciał w tym miejscu wybudować parking. Od tego czasu, wraz z żoną nie mogli przez tydzień spać. Dopiero gdy głaz wrócił na swoje miejsce, problemy się skończyły. Aby poznać świat tych tajemniczych istot, można zapisać się do Reykjavík's Elf School, wziąć udział w pięciogodzinnym kursie, a nawet zdobyć dyplom elfa.

Na świecie nie brakuje miłośników tych tajemniczych istot. Luis Padron, 25 letni Argentyńczyk całe życie chciał zostać elfem, dlatego poddał się licznym operacjom m.in.operacji uszu, nosa, podbródka, oczu oraz odsysania tłuszczu. Trzeba przyznać, że wygląda dość...bajkowo.


Jeśli jesteście ciekawi gdzie mieszkają elfy, możecie wybrać się z nami na wyprawę na Islandię. Może komuś uda się spotkać te magiczne stworki:
http://pakujplecak.pl/foto-wyprawa-islandzki-road-trip/

Zdjęcia

ISLANDIA / Toronto / różne / W krainie elfów

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl