Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

8100 km na liczniku - MONGOLIAng już w Ułan Bator > MONGOLIA


MONGOLIAng MONGOLIAng Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MONGOLIA / - / Rosja, Mongolia / MONGOLIAng w przedzialeW poniedziałek 23 sierpnia trójka wrocławskich studentów uczelni niepublicznych dotarła do Ułan Bator. Przez miesiąc będą uczyć w Mongolii języka angielskiego. Niecodzienne lekcje zaczęli już wcześniej, podczas podróży koleją transsyberyjską

Michał Działowski, Łukasz Łasa i Jacek Afeltowicz wyjechali z Polski 17 sierpnia. Dzień później dotarli do stolicy Rosji, gdzie podczas dziesięciu godzin postoju odwiedzili m.in. Plac Czerwony. Późnym wieczorem 18 sierpnia wyruszyli w pięciodniową podróż koleją transsyberyjską. Podczas spotkania w międzynarodowym przedziale postanowili, że już po drodze będą uczyć angielskiego spotkane dzieciaki. Zajęcia odbywały się na korytarzu i w przedziałach. W przełamaniu „lodów” pomagały piłeczki, które przekazała uczestnikom Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, partner organizacyjny MONGOLIAng-u.

Po przyjeździe do kraju kojarzonego ze stepem niestety nie obyło się bez niespodzianek. - Nasza przewodniczka nie dotarła na miejsce - mówi Jacek Afeltowicz, uczestnik wyprawy. - Potem w wynajętym samochodzie zabrakło benzyny i musieliśmy ją przetransportować w specjalnym karnistrze, który przypominał czterolitrową plastikową butelkę. Sporym zaskoczeniem okazał się ruch uliczny. Brak świateł, brawura kierowców nieco nas zaskoczyły. Na szczęście towarzyszył nam lokalny kierowca. Swoje pierwsze spotkanie z kuchnią wspominam całkiem miło. Odwiedziliśmy lokalny bar, w którym w zamówieniu pomogły nam zdjęcia potrwa. Oczywiście nieco różniły się od rzeczywistości ale w smaku przypominała polski rosół z kładzionymi kluskami.

Ułan Bator zadziwia młodych podróżników. Na jednej z ulic znaleźli tradycyjny czeski pub. Spotkali także Polaka, który udzielił kilku praktycznych wskazówek. - W ciągu kilku najbliższych dni zaczynamy już uczyć angielskiego - zapowiada Michał Działowski. - Odwiedzamy już pierwsze szkoły . MONGOLIAng potrwa do połowy września. W tym czasie trójka studentów Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu i Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu będzie prowadzić zajęcia z młodymi mieszkańcami kraju kojarzonego ze stepami. Ich celem jest pokazanie tamtejszej młodzieży, że język angielski może stać się szansą rozwoju dla ich kraju i zainspirować do dalszego zdobywania wiedzy.

Więcej informacji o wyprawie na bieżąco na: http://wyprawa-mongolia.blogspot.com/

Zdjęcia

MONGOLIA / - / Rosja, Mongolia / MONGOLIAng w przedzialeMONGOLIA / - / Rosja, Mongolia / MONGOLIAng w przedziale uczącyMONGOLIA / Moskwa / Rosja, Mongolia / MONGOLIAng transsyberyjski

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl