Forum dyskusyjne

Moskwa - czy bezpieczna

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

igrey dołączył
27.05.2010

igrey 20:39 | 14.09.2012

witam
planuje wyjazd do Moskwy na miesiac w listopadzie. czy ktos moze mi cos zasugerowaac? czy jest tam bezpiecznie? jakich dzielnic nalezy unikac? strasza mnie ze jest tam niebezpiecznie, mafia itd. - co robic? czy jest tam drogo? jesli tak to jak bardzo? czy mozna zrobic cos by tanio tam 'przezyc'? gdzie jesc? jak sie przemieszczac?
z gory dzieki za odpowiedz

marcion dołączył
09.07.2012

marcion 15:13 | 15.09.2012

Witam. W centrum Moskwy, gdzie jest pełno turystów jest względnie bezpiecznie, ale unikaj dziwnych ludzi. Nie daj się wkręcić w jakieś propozycje wspólnego wyjścia na kawe, bo sa młode osoby, które mają układ z restauracjami i naciągają ludzi. Uważaj na nazi-skinheadów, czyli łyse głowy, glany i wredne ryje. Ceny sa 3-4 razy wyższe niż w PLu. Jedz w jakiś niemarkowych restauracjach. W obrzeża miasta nie radzę się zapuszczać. Panuje tam bieda i mogą cię okraść. Po zamieszkach w Warszawie podczas meczy w czerwcu mogą bardzo nie lubić Polaków. Ogólnie ludzie są niezbyt otwarci i tolerancyjni, ale nikt cię raczej nie zabije. Moja rada to pytaj sie o drogę, czy o cokolwiek ludzi starszych, ale ich to oczywiście po rosyjsku. Ludzi młodych to raczej z kręgów subkultur rockowych, bo oni słuchają naszej muzyki i z nimi po angielsku pogadać oraz, co ważne sa tolerancyjni. Gdzie spać to nie wiem.
Może na moim blogu coś jeszcze znajdziesz. www.azja2011.com 
Pozdrawiam.
Marcin Łazowski

[konto usuniete] dołączył
23.02.2012

[konto usuniete] 23:41 | 14.12.2012

Pewnie już wiesz wszystko - drożyzna, ale można nieźle i względnie tanio zjeść w "szaszłycznych" (takie ichnie kebabownie), poza tym mają obłędne lody. Wszędzie dojedziesz metrem, jest tanie a pociągi jeżdżą co minutę w godzinach szczytu. Uwaga na kierowców, pieszy nawet na pasach jest bez szans... :(

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl