e', 'UA-1551073-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Forum dyskusyjne

Najpiękniejsze plaże w Kerali i klimatyczne bungalowy

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

hawa14 dołączył
24.06.2012

hawa14 22:56 | 28.05.2013

Hej, wybieramy się w listopadzie na trzy tygodnie do Indii i superintensywną podróż chcemy zakończyć trzydniowym plażowaniem na możliwie najbardziej rajskiej plaży Kerali. Która Waszym zdaniem jest najpiękniejsza, do której miejscowości pojechać? I czy możecie polecić gdzieś jakieś klimatyczne bungalowy (w niezabójczych cenach)? Dziekujemy bardzo:)

6kitti5 dołączył
18.01.2012

6kitti5 13:08 | 18.07.2013

hej ja tez sobie to wymarzyłam w Kerali rok temu. Pojechalismy do Allaphy i tam jest plaża publiczna i kilka kilometrów od miasta totalnie dzika. Szczerze, żałowałam, że nie pojechaliśmy na GOA. W Allaphy jest bardzo brudno, ludzie nie są przyzwyczajeni do turystów, nie ma gdzie zjeść i ogólnie nie wypoczniesz. Na plaży miejskiej tubylcy rzucają się na turystów, a na plaży dzikiej jest niebezpiecznie. trzeba tam dojechać jakimś tuktukiem. Spotkaliśmy tam parę turystów, dzieci i lokalnych rybaków. Był duży spokój, nie było sklepu w pobliżu kilku kilometrów. Nie pamiętam jak sie to miejsce nazywało, ale jak tam już pojedziesz to sie dowiesz. Widziałam tam chatki turystyczne, ale nawet nie było kogo o nie zapytać.

6kitti5 dołączył
18.01.2012

6kitti5 13:10 | 18.07.2013

na pewno polecam MUNNAR, to najpiękniejsze miasto jakie odwiedziliśmy w Indiach, podam Ci namiary na nocleg i w ogóle. Z Kochin jedzie sie tam kilka godzin autobusem miejskim, tez fajna przygoda.

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 15:18 | 18.07.2013

Ja polecam Verkale super przecudne miejsce . Jest plaża z klifem gdzie na klifie bary knajpki itd a a 300 400 metrów cisza spokój bez ludzi . Goa niech sie schowa .

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 09:14 | 19.07.2013

Dołączam się do opini Piotra. Przy czym dodam, że jeszcze lepsze, zupełnie puste plaże są dostępne spacerem z Varkali na północ w kierunku Edavy i Kappil. Scieżka o długości kilku kilometrów prowadzi klifami wzdłuż wybrzeża. Oprócz dużych (czasem ogromnych) fal rozbijających się o brzeg, kokosowych gajów i lagun dodatkową atrakcją są wszędobylskie orły, których podczas jednego spaceru spotkałem kilkadziesiąt. Do tego rybackie wioski pełne rybaków i łodek dopełniają obrazu sielanki.
Poniżej link do zdjęcia jednej z plaż w pbliżu Edavy - ok. 20-30 min. spacerkiem z Varkali.

www.globtroter.pl/zdjecia/146625,indie,kerala,edava,konkurs,moj  e,indie,,,indie,w,sielankowej,odslonie.html

hawa14 dołączył
24.06.2012

hawa14 14:33 | 22.07.2013

Hej:) No to mnie przestraszylas! Czy masz na mysli Alappuzhę (roznie bywa z transkrypcją)? Wszędzie czytałam, że to jedna z napiękniejszych plaż i niezla infrastruktura. Gos odpada, bo jedno z nas juz tam byl nie chce powtórki;). Co masz ba myśli, pisząc o niebezpieczeństwie?

zplecakiem.pl dołączył
05.03.2015

zplecakiem.pl 20:31 | 09.02.2016

To zalezy, które miejsce w Goa porownujesz. Generalnie Verkala fajna, ale mam totalnie odwrotne zdanie.

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 16:11 | 22.07.2013

To prawda, Allapey ma bardzo brudną plażę i wodę.
W Kerali najładniejsza i najczystsza jest plaża w Kovalam,

hawa14 dołączył
24.06.2012

hawa14 16:18 | 22.07.2013

A jakieś godne polecenia adresy w Kovalam :)?

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 19:04 | 22.07.2013

Przemysław masz racje.....! ech już mam ochotę wracać

06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 12:35 | 23.07.2013

Alappuzha i Aleppey to to samo. Plaża publiczna jest rzeczywiście brzydka. Kilkaset metrów dalej jest już czysto, ale też bez rewelacji. Aleppey to raczej punkt wypadowy do rozlewiski niż dobre miejsce do plażowania. Słabo jest też z infrastrukturą hotelową (hostele i restauracje). Jeśli porównać plaże w Allepey i Varkali to moim zdaniem dzieli je przepaść. W Kovalam nie byłem, ale słyszałem liczne opinie będąc na miejscu, że plaża jest zatłoczona i głośna, a w Varkali podobno lepiej.

hawa14 dołączył
24.06.2012

hawa14 16:48 | 30.07.2013

A w Varkali bywają ustronne, spokojne miejsca w ogóle? Po trzech tygodniach w tlumie bardzo by się przydały...;) I czy może znacie tam jakieś godne polecenia miejsce na nocleg?

06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 11:17 | 31.07.2013

Sam klif w Varkali pełen jest hotelików i restauracji z pysznymi rybami. Co do noclegu możecie jechać w ciemno, bo miejsc jest dużo. Na miejscu zobaczycie co wam najbrdziej pasuje. Plaża pod klifem może być trochę oblegana, ale nie są to na pewno tłumy jak nad Bałtykiem. Już 2,3 kilometry od Varkali znajdziecie kompletnie puste plaże. Można póść spacerem ścieżką nad klifem na północ (Edava, Kappil) i już po 15-20 min. spaceru dotrzecie do pierwszej pustej plaży. Im dalej tym ich więcej, a w odległości ok. 7-10 km. traficie na bajeczną "podwójną" plażę - z jednej strony ocean, z drugiej laguna. Również na południe znajdą się puste plaże. Polecam okolice Anjengo (ok. 10 km. od Varkali), gdzie na plaży nie ma ani jednego turysty, jedynie łódki i paru rybaków. Można wynająć skuter, co plecam, bo sam korzystałem. Koszt w przeliczeniu ok. 20-30 zł za dzień. Sam klif w Varkali to miejsce dla turystów z całego świata i pomimo komercyjnego harakteru i nagromadzenia knajpek, hotelików i sklepów robi bardzo przyjemne i kameralne wrażenie. Nie jest to na pewno miejsce hałaśliwe, a plaża jest na tyle pojemna, że każdy znajdzie dla siebie trochę przestrzeni. No i te fale zawijające się w rurki i uderzające w wodę z potężnym grzmotem... Pływa się średnio, choć momentami bywa też spokojnie, za to zmagania z żywiołem niezapomniane. Można też wypożyczyć deski do surfingu i bodyboardingu (krótsza deska do pływania na brzuchu) i spróbować niezłej zabawy. Do tego zajęcia z jogi na plaży, salony masażu i ajurwedy, itp. Warto.

hawa14 dołączył
24.06.2012

hawa14 11:55 | 31.07.2013

Dziekuję:) Troche mnie uspokoiles - wszyscy tu powyzej mocno narzekali na plażową stronę Kerali, a ja jednak chcialabym z trzy dni poleżeć na piasku:). Ciesze sie wiec, ze Varkali (wychodzi na to, że jest najlepszą opcją) mozna uniknac tlumow. Jak widac, uda sie!

06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 10:11 | 01.08.2013

Jeśli nawet nie unikniesz tłumów na głównej plaży w Varkali, to na tych trochę oddalonych z pewnością. A Kerala, oprócz plaż, z pewnością zachwyca wyjątkowo bujną przyrodą. Wspomnienie ciągnących się kilometrami lasów kokosowych jeszcze nieraz będzie mnie ogrzewać zimą.

hawa14 dołączył
24.06.2012

hawa14 12:36 | 01.08.2013

No właśnie, backswaters! Czy płynąłeś może z Allapuzhy do Kollam? My mamy plan, zeby wynajac houseboat i przepłynąć ta trasą, po czym dostać się z Kollam do Varkali rikszą albo jakoś. Wiesz może, ile kosztowalby taki rejs? To bardziej kuszące niż turystyczny stateczek:)

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 13:51 | 01.08.2013

Trasa z Allapuzy do Kollam w większości odbywa się po mało atrakcyjnym kanale i nie nazwał bym przepłynięcia go atrakcją turystyczną. Jeśli chcecie skorzystać z houseboat, to zróbcie sobie rejs w okolicy Allapuzy, zdecydowanie atrakcyjniejsze okolice. Pewnie wielu będzie mieć odrębne zdanie, ale dla mnie backwatersy są przereklamowane. Zdecydowanie bardziej podobało mi się w okolicy Munnar.

06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 14:37 | 01.08.2013

Tak jak napisał Turkus, to mało atrakcyjny kanał, po której na dodatek pływają duże statki stanowiące środki masowej komunikacji. Właściwie to taka wodna autostrada. Ja w Allppey wynająłem na godziny (min. 5 godzin ma sens) "canoe", czyli długą łódkę z baldachimem i siedziskiem dla 2-4 osób poruszaną siłą mięśni wioślarza. Nie ma hałasu i smrodu spalin i można wpłynąć w wąziutkie kanały. Koszt to ok. 200 rupii za godzinę, ale można stargować. Canoe jak i pozostałe łódki możecie wynająć w samym centrum Alleppey, gdzie jest jeden główny kanał, więc nie sposób nie trafić. Na miejscu możecie wybierać w ofertach do woli.

hawa14 dołączył
24.06.2012

hawa14 22:30 | 02.08.2013

Dzięki, Chłopaki:). Nie pomyslalam o tym. Czy wiecie moze, czy jest wobec tego mozliwe wynajecie (i ile by to kosztowalo) mniejszej lodzi tylko dla nas, ktora obwiozla by nas po wezszych, mniej uczeszczanych kanalach, a potem dowiozla do Kollam? Ile trwa rejs Allppey-Kollam? I moze macie jeszcze jakies cenne uwagi - chetnie poczytam:)

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 00:23 | 03.08.2013

Tu znajdziesz kilka cennych informacji: hanuman.geoblog.pl/podroz/18034/kawalek-zycia-w-indiach-i-nepal  u-2012

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 09:05 | 03.08.2013

Niepotrzebnie kombinujesz, nie łącz spędzenia czasu poznając backwaters w okolicy Allapey , z podróżą do Kollam. Jeśli myślisz o przepłynięciu tej trasy, po prostu skorzystaj ze stateczku turystycznego, ale ja zdecydowanie rekomenduję, po zrobieniu wypadu w okolice Allapey, po prostu przejechać tę trasę autobusem. Będąc tak krótko w Indiach, szkoda spędzić cały dzień na stateczku, po to by "podziwiać" bardzo wątpliwej jakości widoki.

hawa14 dołączył
24.06.2012

hawa14 11:58 | 05.08.2013

Turkus, acha... A powiesz, ile jedzie taki autobus do Varkali z Allapey? Bo ostatecznie chyba w Varkali będziemy plażować, nie mogę znaleźć żadnych innych miejsc, które nie budzą kontrowersji;).

agatttka, dzieki:)

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 16:30 | 05.08.2013

Bezpośredniego chyba nie znajdziesz, ale z Allapey do Kollam chyba ok 2 h a prom ( stateczek ) 7 , z Kollam jest mnóstwo pociągów w stronę Varkali, nie trzeba żadnej rezerwacji na tej trasie, przejazd to ok 30 min , na pewno też będą autobusy, ale tego nie sprawdzałem.
W Allapey szczególnie polecam India Coffe Hous, na głównej ulicy, genialne miejsce na dobrą kawę i przekąski.

06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 11:21 | 06.08.2013

Jest jeszcze bezpośredni pociąg z Aleppey do Varkali.

hawa14 dołączył
24.06.2012

hawa14 13:44 | 13.08.2013

Bardzo dziękuję:) Cenne info!

dux69 dołączył
13.12.2013

dux69 23:58 | 05.02.2016

pozdrozeciwroze.blogspot.com/ 

dux69 dołączył
13.12.2013

dux69 08:40 | 09.02.2016

A jak już jest mowa o alleppey to warto zobaczyć tzw. House boat

pozdrozeciwroze.blogspot.com/2016/02/rozlewiska-kerali-czyli-py  wajace-domy.html

zplecakiem.pl dołączył
05.03.2015

zplecakiem.pl 20:25 | 09.02.2016

Moim zdanie akurat szkoda jest kasy na House Boat. Lepiej zabrać się mniejszą łódką i popływać parę godzin. Swoja droga rozlewiska są trochę przereklamowane. Czytałem sporo na ten temat i na miejscu się rozczarowałem. Może zbyt duże oczekiwania.

zplecakiem.pl dołączył
05.03.2015

zplecakiem.pl 20:28 | 09.02.2016

Potwierdzam, jest pociąg na tej trasie.

zplecakiem.pl dołączył
05.03.2015

zplecakiem.pl 20:30 | 09.02.2016

Swoją drogę jak widzę, że wybierasz sie do Indii południowych to możesz podpatrzyć jak myśmy to robili.
zplecakiem.pl/indie-plan-podrozy/ 

dux69 dołączył
13.12.2013

dux69 09:59 | 11.02.2016

Zplecakiem.pl wspomniał iż te atrakcje z pływajacymi domami sa mało ciekawe.na blogu napisałem własnie tak samo by wynajac mały stateczek na 3-4 godzinki.Ale tez mozna inaczej ,Tam gdzie duze okrety nie wpływaja jest naprawdę ciekawie,Opis na Blogu

pozdrozeciwroze.blogspot.com/ 

W tytule Indie rozlewiska Kerali

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl