Forum dyskusyjne


wszelkie info

kategoria podróże po świecie

kraj Oman

bartek79 dołączył
15.05.2011

bartek79 22:10 | 21.02.2015

Witam, w maju lece do ZEA, chce w Dubaju wypożyczyć auto i pojechać na kilka dni do Omanu i wrócić. Ma ktoś doświadczenie przy takiej trasie? Jak wygląda sprawa granic i wizy? Wszelkie info będzie przydatne, bo Oman jeszcze popularnym kierunkiem nie jest,


gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 23:20 | 21.02.2015

Oman składa się z trzech terytoriów: główny obszar ze stolicą, na północy Musandam i między nimi Madha. Dwie pierwsze mają granice z ZEA opłotowane, a nawet jest drut kolczasty, trzecia nie ma żadnej tego typu przeszkody. Na przejściach granicznych obywatele GCC pokazują paszport i jadą dalej, obcokrajowcy muszą wysiąść i dopełnić formalności - opłaty po stronie ZEA za wyjazd drogą lądową (35 AED), a po stronie Omanu opłacenie wizy (opłata uzależniona od długości zamierzonego pobytu - za 7 dni 5 OMR). Nie jechałem wypożyczonym autem, ale z tego co widziałem jest to możliwe...
A Oman jest już dość popularny...


Niedzwiedzik dołączył
18.04.2015

Niedzwiedzik 21:40 | 18.04.2015

Akurat jesteśmy po Omanie i ZEA. W Omanie walczyliśmy w rejonie Jabal Shams i naprawdę polecamy te miejsca. Nie opłaca się wypożyczać samochodu w Dubaju bo ubezpieczenie Cie zje. Jak już wypożycz sobie w Muskacie i nie łykaj kitu, że w rejon górski trzeba samochód 4x4 pod W4 i W6 i W6a spokojnie dojedziesz nawet Yariską. Poniżej masz linka do naszej relacji z krótkiego wypadu do Omanu, jak coś to pytaj służymy pomocą.

niedzwiedzik.pl/strona-glowna/podroze/oman/jabal-shams-2015/ Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl