Forum dyskusyjne


Bez wiz na Białoruś

kategoria podróże po świecie

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 18:19 | 13.03.2015

Od czerwca 2015 będzie można pojechać na Białoruś bez wiz. Wprawdzie na początek tylko 3 dni i tylko obszar białoruskiej części Puszczy Białowieskiej (czyli przejście Białowieża-Piererow), ale to zawsze coś. Czekamy na przepisy wykonawcze i dokładne określenie w jakiej formie miałoby być wystawiane (udzielane) enigmatyczne pozwolenie- dokument przyznający prawo do obejrzenia Puszczy. W sumie 3 dni to całkiem sporo na oglądnięcie tej części puszczy.


Golik dołączył
06.02.2013

Golik 18:45 | 13.03.2015

Super!


Lwów w dołączył
12.05.2012

Lwów w 19:17 | 13.03.2015

Jadę na 100% . piszcie na priv kto też chce jechać to razem pojedziemy


Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 11:08 | 14.05.2018

Czyli (i na szczęście) coś tam jednak drgnęło. W 2014 w moim przypadku (Nieśwież, Kobryń) pensjonatów za bardzo nie było. Super trasa. Pozdrawiam


[fb] Michał Dziarmaga dołączył
12.05.2018

[fb] Michał Dziarmaga 15:55 | 20.05.2018

Tak- sieć agroturystyk i ich jakość powalająca- nie spodziewaliśmy się aż tak fantastycznych miejsc. Gospodarze przyznają że to jedna z niewielu prywatnych form biznesu do których Batko nie ma zastrzeżeń i widzi w nich potencjał dla poprawienia krajowego PKB. I ta sieć dróg....daj Panie Boże kiedyś takie u nas :-)
Pozdrawiam


[fb] Michał Dziarmaga dołączył
12.05.2018

[fb] Michał Dziarmaga 07:22 | 30.07.2018

marszrutę z 5-dniowej, bezwizowej wycieczki lotniczej z lotniska w Mińsku, wypożyczonym stąd autem, z przewodnikiem "Polskie ślady na Białorusi" Ozip-Pokrywków i "Drogą do Ostrej Bramy" Jana Erdmana. 1) Mińsk lotnisko i autostradą M6 przez Lidę na nocleg do Berezowki 2) Iwie ( polska msza 9.00), Nowogródek, Świteź, Mir, Zaosie - dom narodzin/muzeum Mickiewicza, Hruszówka-dwór Rejtana, nocleg pod Mirem w krainie żab i z mieszkającą po sąsiedzku szeptuchą :-) 3) Nieśwież, Snów-pałac Rdułtowskich, Słonim, Bohatyrowicze i Miniewicze, nocleg Miniewicze na skarpie nad przełomem Niemna, między grobami Jana i Cecylii oraz Powstańców Styczniowych 4) Grodno, Jewłasze- miejsce śmierci "Ponurego", Wasyliszki, Wawiórka cmentarz- pierwsze miejsce pochówku "Ponurego" i członków jego oddziału, Surkonty (Pielasa) - miejsce śmierci i pochówku Majora Kalenkiewicza "Kotwicza" i członków jego oddziału, Lida- obiad w browarze/restauracji Browar Pupko/Lidzkie, nocleg w pałacu Chreptowiczów nad Niemnem we wsi Szczorsy 5) Folwark Murowanka, dwór Chreptowiczów Lubcz, monastyr Kupisk, przez Mir na lotnisko Mińsk. Białoruś posiada fantastyczną sieć dróg szybkiego ruchu na których prawie nie ma ruchu. Podróżowanie autem bezpieczne, wygodne i szybkie. Białorusini to najżyczliwsi ludzie jakich do tej pory spotkałem. Kraj czysty i bezpieczny. Pensjonaty prześliczne, czyste i wygodne z wszelkimi udogodnieniami takimi jak sauny, pralki. Loty z Polski LOT-em lub BELAVIĄ, auto z SIXT.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl