Forum dyskusyjne

Co kupić i robić na Islandii

kategoria podróże po świecie

[fb] Mateusz Cielas dołączył
22.07.2017

[fb] Mateusz Cielas 15:48 | 23.07.2019

hej,
Jade na objazdówke za 2 tyg z Rainbow na Islndie i patrze ze mamy duzo czasu wolnego więc chciałbym się spytać o porady, co robić, co spróbować robić/jeść(ciekawe/obrzydliwe/wszystko) i co kupić na pamiątkę i nie miec problemów celnych :) (czy z butami z foki byłyby? :) )
Ogolnie djcie wskazówki co zabrać i wszystko co warto wiedziec

ihriel dołączył
03.09.2015

ihriel 23:59 | 25.07.2019

buty z foki? serio? Futro zwierząt najlepiej wygląda na nich samych, żywych, dzięki takim "podróżnikom" planeta umiera, pojedziesz z Itaką do Ugandy i będziesz chciał przywieźć popielniczkę z łapy goryla? a z Kenii kość słoniową?

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 06:54 | 26.07.2019

Ciężko w Islandii o foczą skórę. Praktycznie się na foki nie poluje.

Co do pamiątek: można przywieźć z Australii breloczek z łapki kangura, w byle sklepie z pamiątkami pełno wyrobów z kangura, Produkt odpadowy.

andzia123321 dołączył
30.07.2019

andzia123321 14:07 | 01.08.2019

>buty z foki? serio? Futro zwierząt najlepiej wygląda na nich samych, żywych, dzięki
>takim "podróżnikom" planeta umiera, pojedziesz z Itaką do Ugandy i będziesz chciał
>przywieźć popielniczkę z łapy goryla? a z Kenii kość słoniową?

Dla mnie to po prostu przykre jak ktos nie szanuje drugie zycia tylko po to, by miec jakas "zywa" pamiatke ;)

Menhir dołączył
02.11.2015

Menhir 17:37 | 27.07.2019

Czekoladę z lukrecją, PYCHA!

dżejpitu dołączył
31.03.2018

dżejpitu 14:55 | 30.07.2019

Co kupić i robić na Islandii? Jak to co "można przywieźć z Australii breloczek z łapki kangura" :))) Ladies & Gentlemen oto nowy mistrz forum! Brawo Krk. Ja wzięłabym jeszcze pod uwagę oscypki.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 17:21 | 01.08.2019

Andzia123321: >Dla mnie to po prostu przykre jak ktos nie szanuje drugie zycia tylko po to, by miec jakas "zywa" pamiatke ;)

A skórzany pasek z Tunezji lub portfel z Egiptu jest z krowiego ogona, który potem odrasta? Czy też trzeba zabić zwierzę na śmierć?

LOL

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 20:39 | 31.07.2019

dżejpitu: >Co kupić i robić na Islandii? Jak to co "można przywieźć z Australii breloczek z łapki kangura" :))) Ladies & Gentlemen oto nowy mistrz forum! Brawo Krk. Ja wzięłabym jeszcze pod uwagę oscypki.

Nie można mieć pretensji do Ciebie, że nie zrozumiałeś mojego komentarza. Ja przepraszam ze swej strony, że pisząc wcześniejszy komentarz nie wziąłem pod uwagę, że będą go czytać tacy jak Ty. Wyjaśnię więc, że w odpowiedzi na post Ihriel, w którym uznała kupowanie wyrobów z foczej skóry za nieetyczne ("świat umiera"), podałem dla przeciwwagi przykład australijskich pamiątek - zwracając uwagę na to, że są one produkowane ze zwierzęcych odpadów. Kangury są legalnie odstrzeliwane dla regulacji liczebności populacji, także z przeznaczeniem na mięso. Pamiątki z odpadów są popularne wśród turystów: są to przykładowo otwieracze do butelek z kangurzą łapką lub moszną. Wyroby te są produkowane zgodnie z zasadami i regulacjami Australian National Parks & Wildlife Service. Co do odstrzeliwania dziko żyjących zwierząt - podobnie jest w Polsce, gdzie odławia się rocznie 60 tysięcy jeleni i 120 tysięcy saren. Myślisz, że mięso strzelonych zwierząt się zakopuje?

Wracając do fok - odławia się je głównie w Kanadzie - do kilkuset tysięcy rocznie, przerabia na skóry, w małym stopniu na tłuszcz zaś mięso na karmę dla psów, przy czym głównym kierunkiem eksportu skór jest... Norwegia, która znacznie ograniczyła odłów fok (poniżej 10.000 w ostatnich latach). W Danii (czytaj Grenlandia) odławia się rocznie wg różnych szacunków 25-100 tysięcy sztuk.

Różnie można patrzeć na polowania na dziką zwierzynę. Nie wtrącam się do poglądów animalsów czy wegan - byleby tylko byli konsekwentni w swych poglądach i traktowali jedzenie szprotek (zamordowanych wcześniej przez rybaków) jak jedzenie kangurów. A zabijanie szczurów (za pomocą trucizn wywołujących krwotoki wewnętrzne) - jak zabijanie miłych fok.

Co do pomysłu Ihriel kupowania popielniczki z łapy goryla - to jak dla mnie - kosmiczna abstrakcja: nie sądzę, by można było kupić w Ugandzie - nawet nielegalnie - taką pamiątkę.

Jeśli ten post jest dla Ciebie za długi - poproś kogoś o streszczenie.

Na marginesie: zdecyduj się na jakąś płeć - w profilu jesteś mężczyzną, w poście kobietą, a w życiu? LOL

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

[konto usuniete] 02:55 | 27.08.2019

Z tego typu pamiątkami to nie doradzę, bo jestem przeciwna, ale mogę powiedzieć coś na temat przygotowań do wyjazdu...

Przygotuj się na każdą możliwą pogodę! Weź ze sobą dużo ubrań i ubieraj się warstwowo. Pomimo lata musisz mieć ze sobą kurtkę i spodnie przeciwwiatrowe/przeciwdeszczowe, czapkę i rękawiczki. Weź jednak też okulary przeciwsłoneczne, bo kiedy wyjdzie słońce zza chmur, to jest ono oślepiające. Nie zapomnij też o kąpielówkach do gorących źródeł.

Tegoroczne lato jest piękne, ale niestety już nam się pogoda coś psuje.

Jakbyś miał jakieś pytania, to śmiało pisz do nas maila: naszmalyswiatpl@gmail.com

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl