Forum dyskusyjne

działanie europejskich leków w indiach

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

[konto usuniete] 10:48 | 01.08.2019

Cześć,
mam pytanie skierowane szczególnie do osób, które byly już w Indiach. Spotkałam się w kilku miejscach ze stwerdzeniem, że nasze europejskie leki (szczególnie jeżeli chodzi o zatrucia pokarmowe) nie będą działały wystarczająco. Domyślam się, że mogło chodzić o inna specyfikę kraju. Czy dało odczuć się różnice w działaniu? Nie ukrywam, że chciałabym się zabezpieczyć przed takimi niespodziankami w podróży, zabierająac własny komplet leków.
Dzięki z góry za odpowiedz!

andreas31 dołączył
14.11.2008

andreas31 07:37 | 02.08.2019

Na miejscu kupisz leki ktòre beda dzialac lepiej.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 15:17 | 02.08.2019

Andreas31 >Na miejscu kupisz leki ktòre beda dzialac lepiej.

O jakich lekach piszesz? Podaj nazwę leku, sprawdzimy, czy substancja aktywna jest inna niż w lekach przeciwbiegunkowych produkowanych w Europie..
Jeśli będzie inna to sprawdzimy jej skuteczność w medycznych publikacjach naukowych :)
Jeśli będzie ta sama, to znaczy, że zwyczajnie ściemniasz, powtarzasz urban legends.

Menhir dołączył
02.11.2015

Menhir 22:32 | 02.08.2019

Może i będą działać lepiej pod warunkiem, że są oryginalne, a czytałam, że ponad połowa to podróbki. Sama padłam ofiarą podróbki antybiotyku zakupionego na receptę, wydawało się w porządnej aptece.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 11:27 | 02.08.2019

Od lat stosuję i nic się nie dzieje jeśli chodzi o zatrucia:
biorę 3 dni przed wyjazdem i przez cały wyjazd po 2 tabletki Trillac Forte -pewnie inny probiotyk z dużą ilością szczepów też tak będzie działać.
Mam dość wrażliwy żołądek i pierwszy raz miałem sensacje w Kambodży.Od tamtego czasu prze lat kolejnych 15 -mam ten sam schemat i to działa,nic mi nie jest-nie miałem,żadnych problemów żołądkowych.
Co do zakażeń bakteryjnych ale górnych dróg oddechowych to zawsze mam przy sobie szybko działający antybiotyk -Summamed albo oczywiście zamienniki-i po 2 dniach jest mi już lepiej.
Pozd

Piotrekbb dołączył
17.01.2010

Piotrekbb 20:15 | 03.08.2019

Może to zwinie zabrzmi ale ja to Pije wódkę przed jedzeniem i po. Jak na razie to działa. W Wietnamie raz dostałem rewolucji(próbowałem ryby suszonej na słońcu nie polecam ) i poszedłem szukać pomocy, w aptece ale miejscowi sami powiedzieli kup wódkę hanoi to ci pomoże tak też się stało.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 21:37 | 04.08.2019

Menhir: Sama padłam ofiarą podróbki antybiotyku zakupionego na receptę,
>wydawało się w porządnej aptece.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że to była podróbka? Bo antybiotyk nie zadziałał tak, jak się spodziewałaś? ROTFL

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 21:35 | 04.08.2019

>Może to zwinie zabrzmi ale ja to Pije wódkę przed jedzeniem i po.

Takie czasy, że ludzie otwarcie przyznają się do nałogów :-/

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 07:34 | 06.08.2019

Na problemy z zatruciami i biegunkami lekiem pierwszego kontaktu w Indiach jest Imodium. Dostępne w każdej aptece, za grosze. W kwestii antybiotyków, lub innych specyfików, dostępność jak i wybór jest znacznie większy niż u nas.
Przez wiele lat, tylko Indie produkowały w dostępnej cenie skuteczny lek na zapalenie wątroby typu C.
Wiedza o tamtejszych farmaceutykach jest u nas niewielka, gdyż większość z producentów nie podejmuje procesu certyfikacji na Europę, z uwagi na utrudnienia jakie stworzyło lobby farmaceutyczne.
Na marginesie, w Indiach tylko na wąską grupę specyfików wymagane jest posiadanie recepty, wszystkie antybiotyki są dostępne w wolnej sprzedaży.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl