Forum dyskusyjne

Wiza transferowa - Szeremietiewo terminale D i F

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

Bartek_Sl dołączył
05.11.2019

Bartek_Sl 16:41 | 05.11.2019

Cześć,
mam w planie podróży (całość zapewnia Aeroflot) przesiadkę 3 godziny na lotnisku Szeremietiewo. Ląduję na terminalu F a wylatuję z D.
Czy ktoś kto ostatnio tam był może się wypowiedzieć czy między tymi terminalami jest przejście tranzytowe, czyli bez konieczności posiadania wizy, czy też trzeba wyjść poza strefę tranzytu?
Jest sporo informacji w sieci, główna linia jest taka, iż jeśli pobyt transferowy nie przekracza 24 godzin i nie opuszcza się strefy tranzytowej, to wiza nie jest potrzebna.
Kłopot w tym, że nawet obsługa Aeroflotu, sprzedawca biletu, ani konsulta (dzwoniłem wszędzie) nie są w stanie powiedzieć, czy można przejść między D i F tranzytem, czy nie.
z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi od tych, którzy niedawno BYLI i WIEDZĄ :)
Pozdrawiam Bartek

Kosteczka dołączył
03.05.2014

Kosteczka 19:04 | 05.11.2019

Kupiłeś bilet bezpośrednio w Aeroflocie?

Bartek_Sl dołączył
05.11.2019

Bartek_Sl 19:08 | 05.11.2019

Przez eSKY, ale bilet i rezerwację mam w Aerofłot.

Kosteczka dołączył
03.05.2014

Kosteczka 21:02 | 05.11.2019

Upewnij się, że masz lot z punktu A do punktu B z przesiadką w Moskwie, a nie oddzielne bilety na każdy z odcinków. Koleżanka na lotnisku dowiedziała się, że bilet kupiony przez pośrednika to w rzeczywistości oddzielne bilety na każdy z odcinków lotów i zazadano od niej wizy. Bilet kupowany był z założeniem lotu z punktu A do B i tylko przesiadką w Moskwie. Sytuacja dotyczyła linii Aeroflot i podobno nie był pierwszy przypadek, gdy ktoś na lotnisku bardzo się zdziwił.
Jeśli chodzi o terminal, nie pomogę, bo lecialam przez Szeremietiewo kilka lat temu, a wiza nie była potrzebna. Podejrzewam, że jest tak samo, ale to tylko moje przeczucie. Zwracam Twoja uwage jednak na to co wyżej.

Kosteczka dołączył
03.05.2014

Kosteczka 21:04 | 05.11.2019

www.svo.aero/en/map?terminal=all 

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 21:19 | 05.11.2019

Bartek, nie musisz się martwić. Szeremietowo, to przede wszystkim hub dla połączeń międzynarodowych, więc terminale D,E i F mają bezwizową strefę tranzytową. Transfer z F do D nie powinien zająć ci więcej niż 20 minut.

Bartek_Sl dołączył
05.11.2019

Bartek_Sl 21:19 | 05.11.2019

Dzięki za komentarz,.
Mapę lotniska oglądałem,ale niewiele z niej wynika.
Co do biletu, to dobre pytanie. Zastanawiam się jak to sprawdzić.
Mam jeden kod rezerwacji na cały przelot, więc naturalne wydawałoby mi się, że jest to jeden bilet.
Teraz już sam nie wiem :)
Pozdrawiam Bartek

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 18:40 | 06.11.2019

Leciałem w tym roku przez Szeremietiewo. Przesiadka z D na F i odwrotnie - bez wizy. Bilet Aeroflotu kupowany przez pośrednika.

Bartek_Sl dołączył
05.11.2019

Bartek_Sl 19:02 | 06.11.2019

Dzięki za rzeczowe info.
Pozdrawiam Bartek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl