Forum dyskusyjne

Deli do Colombo Gdzie i jak jechać

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

sitomofin dołączył
14.07.2018

sitomofin 13:38 | 22.11.2019

Jadę do Indii w grudniu na jakieś 10 dni + 3-4 dni na Sri Lankę. Ląduję w Deli a wylot do Polski mam z Colombo. Wiem, że w Indiach do zobaczenia jest mnóstwo ciekawych miejsc, ale mam dość ogólne pytanie - czy myślicie że trasa Deli-Bombaj-Goa-Bangalore i później na Sri Lankę jest odpowiednia, żeby efektywnie zobaczyć możliwie dużo? Warto jest jechać specjalnie do Waranasi? Macie jakieś ciekawe specyficzne miejsca/aktywności (po drodze) do zobaczenia? Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek hinty dot. transportu?

Piotrekbb dołączył
17.01.2010

Piotrekbb 20:22 | 22.11.2019

10 dni to mało a odległość spora. Autem licz 300 -400 km ok 10 godzin ich drogami. Pociągiem trochę szybciej i można w nocy jechać w dzień zwiedzać, najlepiej samolotem. Jeśli Sri Lankę planujesz i tam pażing to po co Goa ???. Ale próbuj powodzenia

sitomofin dołączył
14.07.2018

sitomofin 11:03 | 03.12.2019

Słuszna uwaga, odpuszcze Goa, fajnych tropikalnych plaz jest mnostwo. Wyglądałoby na to że z Deli mogłbym pojechać do Mombaju (tam pewnie są też blisko jakieś fajne plaże) i stamtąd w stronę sri lanki. Samolotów sie nie boję ale są nudne i wolę pociągi / autobusy ale nie chce mi się tez targać wiele godzin w syfiastych warunkach - co myślisz fajnego można zobaczyć / zatrzymać się na trasie (mniej więcej bo moge zboczyć) Deli_Mombaj-Sri Lanka ?

jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 22:16 | 22.11.2019

Przyznam, że to dość wariacki pomysł. 10 dni na tak rozległa trasę może oznaczać, że połowę czasu stracisz na przejazdy. Przejazd pociagiem z Delhi do Mumbaju to 20-24 godziny, z Mumbaju na Goa ok. 9-10 (do Margao, stąd na wybrzeże jeszcze trzeba krótki kawałek pojechać). Z Goa do Bangalore to kolejnych 15 - 20 godzin. Zyskasz trochę czasu jeśli polecisz z Delhi do Mumbaju zamiast jechać pociągiem.

A 4 dni na Sri Lance? Nie wiele zobaczysz. To taka wizyta bez sensu.

sitomofin dołączył
14.07.2018

sitomofin 11:04 | 03.12.2019

Słuszne uwagi, odpuszcze Goa, fajnych tropikalnych plaz jest mnostwo. Wyglądałoby na to że z Deli mogłbym pojechać do Mombaju (tam pewnie są też blisko jakieś fajne plaże) i stamtąd w stronę sri lanki. Samolotów sie nie boję ale są nudne i wolę pociągi / autobusy ale nie chce mi się tez targać wiele godzin w syfiastych warunkach - co myślisz fajnego można zobaczyć / zatrzymać się na trasie (mniej więcej bo moge zboczyć) Deli_Mombaj-Sri Lanka ?

mirekKRK dołączył
22.07.2006

mirekKRK 18:17 | 23.11.2019

Do Waranasi na pewno warto pojechać i zobaczyć jak to wszystko tam wygląda. Mało masz czasu - sugeruję nocne pociągi sobie zarezerwować - choć w dziennych najwięcej się dzieje :)) Goa bym sobie odpuścił (ale to ja) pięknych plaż na świecie jest wiele a Indie są niepowtarzalne. W Colombo w bud dworca kolejowego na prawo od wyjścia masz super miejscowe jedzenie - a naprzeciwko tanie noclegi.

sitomofin dołączył
14.07.2018

sitomofin 11:05 | 03.12.2019

Słuszna uwaga, odpuszcze Goa, fajnych tropikalnych plaz jest mnostwo. Wyglądałoby na to że z Deli mogłbym pojechać do Mombaju (tam pewnie są też blisko jakieś fajne plaże) i stamtąd w stronę sri lanki. Samolotów sie nie boję ale są nudne i wolę pociągi / autobusy ale nie chce mi się tez targać wiele godzin w syfiastych warunkach - co myślisz fajnego można zobaczyć / zatrzymać się na trasie (mniej więcej bo moge zboczyć) Deli_Mombaj-Sri Lanka ?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl