/ / TURCJA > Obecna sytuacja w Turcji > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne

Obecna sytuacja w Turcji

kategoria podróże po świecie

kraj Turcja

Koziol dołączył
13.12.2016

Koziol 19:20 | 09.02.2022

Cześć wszystkim,
Czy ktoś z Was może jest obecnie, albo dopiero co wrócił z Turcji?
Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z obecną sytuacją gospodarczo-ekonomiczną na miejscu, jak to wygląda od środka.
Dookoła trąbi się że ogromna inflacja, że pod względem gospodarczym i ekonomicznym kraj staje się niestabilny. Jest to odczuwalne dla szarego turysty? Czy raczej ze spokojną głową można jechać?

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 21:32 | 09.02.2022

Jak to wygląda od środka, najlepiej sprawdzić u źródła, nie u przypadkowego wczasowicza, który ma za wszystko zapłacone z góry.
.
Tu masz telefon, zadzwoń: +90 312 204 75 00
.
Co do samego wyjazdu, to nastaw się, że będziesz musiał wcześnie wstawać, by rano zająć kolejkę w sklepie. Rano ceny najniższe, wieczorem nic na półkach już nie ma lub w trzykrotnie wyższych cenach.

Dla mnie sensowne pytanie na tym forum to:
- czy nadal obowiązuje HES?
- gdzie trzeba okazać HES?
- jakie karty rabatowe na internet dostępne?
- czy z terytorium Turcji można bukować na Booking.com?

Koziol dołączył
13.12.2016

Koziol 22:58 | 09.02.2022

Zadając pytanie miałem na myśli osoby które jeżdżą na własną ręką a nie wczasowicza który ma wszystko zapłacone z góry jak to określiłeś.
Pytania OFC super że podrzuciłeś, nie wiedziałem nawet o akcji z booking u nich.

A wstawanie rano mi nie straszne ;)

Koziol dołączył
13.12.2016

Koziol 11:45 | 10.02.2022

>Tu masz telefon, zadzwoń: +90 312 204 75 00

>Dla mnie sensowne pytanie na tym forum to:
>- czy nadal obowiązuje HES?
>- gdzie trzeba okazać HES?
>- jakie karty rabatowe na internet dostępne?
>- czy z terytorium Turcji można bukować na Booking.com?

Co do telefonu to dzięki ale raczej nie skorzystam, nie mam w zwyczaju dzwonić gdzieś w świat pod nieznany mi numer.

HES nadal obowiązuje 72 godziny przed wyjazdem trzeba wypełnić. Na rządowych stronach jest nawet info.

Booking - po krótkim riserczu wygląda na to że zagraniczni mogą korzystać lokalesi nie

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 17:06 | 10.02.2022

>Co do telefonu to dzięki ale raczej nie skorzystam, nie mam w zwyczaju dzwonić gdzieś w świat pod nieznany mi numer.

Republic of Turkey Ministry of Trade

> Booking - po krótkim riserczu wygląda na to że zagraniczni mogą korzystać lokalesi nie

Będąc na terenie Turcji (w sierpniu 2021), nie miałem możliwości zabukowania noclegu na terenie Turcji. Na miejscu mogłem zabukować noclegi poza granicą Turcji. Łączyłem się przez wifi.

Koziol dołączył
13.12.2016

Koziol 09:11 | 22.03.2022

Rozumiem chęć pomocy ale nie rozumiem mimo wszystko twojej odpowiedzi.

Myślisz że jak zadzwonię do Ministerstwa to mi powiedzą: "tak tak prosżę Pana gospodarka to nam się trochę sypie, inflacja lekko koło 50% ale proszę się nie przejmować jest git i przyjeżdżać" czy może raczej wszystko jest OK nad wszystkim panujemy zapraszamy.

Skoro byłeś w Turcji w Sierpniu 2021 i nie miałeś możliwości korzystania z booking to trzeba było pisać to od razu.
Tak czy tak dzięki za info ;)

Darmodziej dołączył
08.06.2021

Darmodziej 11:52 | 29.03.2022

Byłem we wrześniu 2021 i bez problemu korzystałem z booking (jeden z hoteli odwołał nam rezerwację godzinę przed przyjazdem, a potem okazało się że w ogóle nie istnieje). Internet miałem z mobilnego routera WiFi więc lokalny

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 12:55 | 30.03.2022

>Byłem we wrześniu 2021 i bez problemu korzystałem z booking (jeden z hoteli odwołał nam rezerwację godzinę przed przyjazdem, a potem okazało się że w ogóle nie istnieje). Internet miałem z mobilnego routera WiFi więc lokalny

Ja myślę, że zmyślasz, kolego.
.
Od 2017 roku jest problem z korzystania z booking.com w Turcji:
https://fortune.com/2017/03/29/booking-com-turkey/
.
Problem można (ponoć) obejść ustawiając VPN:
https://www.wizcase.com/blog/how-unblock-booking_com-turkey/

AFAIK:
- strona www.booking.com w Turcji się otwiera
- można wysyłać i odbierać wiadomości/powiadomienia od booking.com będąc w Turcji
- można wyszukiwać hotele w Turcji będąc w Turcji
- można zabukować hotel poza Turcją będąc w Turcji
- można zabukować hotel w Turcji nie będąc w Turcji
- NIE MOŻNA zabukować hotelu w Turcji będąc w Turcji
- można bukować hotele w Turcji będąc w Turcji używając expedia/ebookers/hostelworld/hotels i innych (VIII 2021)

Czy chcesz powiedzieć, że będąc w Turcji we wrześniu 2021 zarezerwowałeś nocleg w Turcji przy pomocy booking.com przy czym korzystałeś z lokalnego IP (tj. bez VPN)?

Darmodziej dołączył
08.06.2021

Darmodziej 13:14 | 30.03.2022

Tak, rezerwowałem przez apke w telefonie. Polska karta sim ale wyłączona transmisja danych, internet z mobilnego routera WiFi pożyczonego razem z samochodem. Być może miał wbudowany VPN, nie wiem, ale nie sądzę bo przy logowaniu przez VPN wszystkie usługi googla drą się nietypowym logowaniu, a nic takiego nie miało miejsca

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 13:39 | 30.03.2022

> Być może miał wbudowany VPN, nie wiem, [...]

Urocze.
...ja to między bajki włożę.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl