Przewodniki

BURUNDI - przewodnik, porady, informacje

kontynent:

AfrykaBURUNDI
BURUNDI
(Republika Burundi)

Stolica: Bużumbura
Waluta: frank burundyjski (BIF);
Języki urzędowe: rundi, francuski
Inne języki: suahili, angielski

BURUNDI


Ważne informacje dla podróżnych z Polski:

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
 Obywatele państw, w których nie ma ambasady Burundi, mogą otrzymać wizę przekraczając granicę tego kraju. Wymagana ważność paszportu 6 miesięcy. Paszport powinien posiadać także co najmniej trzy puste strony. Wizę można przedłużyć na miejscu. Osoby, których wizy utraciły ważność podczas pobytu w Burundi, muszą uzyskać wizę wyjazdową (exit visa), ale jej wydanie jest uzasadnione od podania adekwatnego uzasadnienia.  Ceny za wizę do Burundi to 60USD za wizę jednorazową na jeden miesiąc, oraz 80USD za wizę wielokrotną na okres 3 miesięcy (dane z dnia 17/08/2011).

PRZEPISY PRAWNE
Posiadanie i używanie narkotyków oraz handel nimi są zabronione, a kary za łamanie tych przepisów są bardzo surowe.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
Obowiązuje zaświadczenie o szczepieniu przeciw żółtej febrze (odnotowane w tzw. żółtej książeczce szczepień WHO - Światowej Organizacji Zdrowia). Ze względu na całoroczne zagrożenie malarią konieczna jest profilaktyka antymalaryczna. Opieka medyczna jest na niskim poziomie i ma ograniczony zasięg. Zastrzeżenia budzi stan higieny, profesjonalizm świadczonych usług oraz zaopatrzenie w leki i środki sanitarne. Zaleca się wykupienie przed przyjazdem międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Obowiązuje ruch prawostronny. Honorowane jest polskie prawo jazdy. Stan dróg poza stolicą jest bardzo zły. Zaleca się podróżowanie pojazdem z napędem na cztery koła. Pora deszczowa znacznie utrudnia przemieszczanie się po kraju. Dodatkowe trudności to brak oznakowania dróg. Zaleca się zabieranie w podróż nawet kilku zapasowych opon.

PODRÓŻOWANIE PO KRAJU
BEZPIECZEŃSTWO

Burundi należy do krajów bardzo niebezpiecznych. Nadal panuje niestabilna sytuacja wewnętrzna. Podróż po Burundi podejmuje się zawsze na własne ryzyko. Nie zaleca się szczególnie wyjazdów w przygraniczne okręgi graniczące z Ruandą i Demokratyczną Republiką Konga. Podróżujący po Burundi samochodem mogą być zatrzymywani przez blokady policyjne lub grupy rebeliantów. Zaleca się podróżowanie w konwojach - co najmniej dwoma samochodami. W stolicy kraju należy unikać podróży po zmroku. W Bużumburze turyści mogą paść ofiarą licznych przestępstw pospolitych (drobne kradzieże, kradzieże kieszonkowe, włamania i kradzieże samochodów). Przestępcy działają pojedynczo lub w małych grupach. Zdarzają się też napady na biura i domy cudzoziemców pracujących w instytucjach pomocowych i przedstawicielstwach firm zachodnich.

ŚWIĘTA
5 lutego - Dzień Jedności, 1 lipca - Dzień Niepodległości, 15 sierpnia - Święto Wniebowzięcia NMP, 13 października - Dzień Zamachu na księcia Luisa Rwagosore, 21 października - Dzień Zamachu na prezydenta Ndadaye, 1 listopada - Wszystkich Świętych.

PRZYDATNE INFORMACJE:

- W Bużumburze i kilku innych miejscowościach Burundi przebywają polscy misjonarze i siostry zakonne, chętnie udzielający pomocy polskim turystom.


Podczas planowania podróży do opisanego powyżej kraju, zalecamy zapoznanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, zawierającymi najnowsze informacje istotne dla bezpieczeństwa obywateli polskich na świecie.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:

Brak placówki dyplomatycznej

Polskie placówki dyplomatyczne i konsularne:

Brak placówki dyplomatycznej.

BURUNDI - galerie i zdjęcia z podróży

BURUNDI / Burundi / Burundi / Gishora - występ tamburyniarzyBURUNDI / Burundi / Burundi / Nad jeziorem TanganikaBURUNDI / Burundi / Burundi / Zakupy w drodzeBURUNDI / - / targ w bużumburze / for swiftBURUNDI / Burundi / Burundi / Gishora - występ tamburyniarzyBURUNDI / Burundi / Burundi / Tak się podróżuje po BurundiBURUNDI / Burundi / Burundi / Gishora - występ tamburyniarzyBURUNDI / - / Club du Lac hotel / żuraw koroniasty na sniadaniuBURUNDI / Burundi / Burundi / Dzieci BurundiBURUNDI / - / Gatumba / nad TanganikąBURUNDI / Burundi / Burundi / Wodospady KareraBURUNDI / Burundi / Burundi / Nyanza du Lac nad jeziorem TanganikaBURUNDI / Burundi / Burundi / Rusizi National Park - łowiec jasnyBURUNDI / Burundi / Burundi / Gishora - występ tamburyniarzyBURUNDI / Burundi / Burundi / Oko i ząbekBURUNDI / Burundi / Burundi / Dzieci BurundiBURUNDI / Burundi / Burundi / Rusizi National ParkBURUNDI / Burundi / Burundi / Dzieci BurundiBURUNDI / Burundi / Burundi / Uśmiech tancerzaBURUNDI / Burundi / Burundi / Bujumbura - otwieracz do piwa Heineken

BURUNDI - forum, opinie, porady i informacje

temat kraj autor odp. data
Czy Burundi jest w miare bezpieczne dla turystow? BURUNDI 908 23-10-16
Relacja z Burundi BURUNDI 1059 12-03-13
Przejazd z Burundi do Tanzanii BURUNDI 1050 13-11-12

BURUNDI - artykuły i relacje z podróży

TANZANIA / Afryka / Afryka / W drodze na najwyższe szczyty Afryki
2013-07-16
SzczytyAfryki

kraje: BURUNDI, KENIA, RUANDA, TANZANIA, UGANDA, ZAMBIA
zawartość: zdjęcia
liczba odwiedzin: 2006
liczba komentarzy: 0

W drodze na najwyższe szczyty Afryki patronat medialny Globtroter.pl

W drodze na najwyższe szczyty Afryki to projekt, który ma na celu zdobycie najwyższych szczytów/miejsc w każdym afrykańskim kraju.

Czytaj więcej

UGANDA / - / Rwenzori / Wszystkie kolory Rwenzori
2012-11-09
SzczytyAfryki

kraje: TANZANIA, KENIA, BURUNDI, UGANDA, RUANDA
zawartość: zdjęcia
liczba odwiedzin: 2267
liczba komentarzy: 0

W drodze na najwyższe szczyty Afryki - pokaz slajdów z Tanzanii, Kenii i Ugandy na Stadionie Narodowym na Warszawskich Targach Turystycznych PODRÓŻE

Zapraszam na pokaz slajdów i opowieść o podróżach na najwyższe szczyty Tanzanii, Kenii i Ugandy w ramach projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki"

Czytaj więcej

Komentarze mogą być dodawane przez zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

brak komentarzy

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-25
Samochodem po Argentynie cz. II

Relacja z objazdu Argentyny wzdłuż Andów (Ruta 40), wszerz pampy (droga 25) i wzdłuż Atlantyku. Łącznie 5 430 kilometrów. Ponadto zwiedzanie Cordoby i Buenos Aires.

10-15
Nepal – nie tylko himalajskie szczyty

Nepal odwiedziłam w ramach dwumiesięcznej wyprawy po subkontynencie indyjskim. Nie zdobyłam żadnego ośmiotysięcznika – nie z takim bowiem zamiarem tam jechałam – chociaż nie miałam nic przeciwko temu aby na himalajskie szczyty popatrzyć. Jadąc do Nepalu, bardziej jednak aniżeli na wędrowanie po górach nastawiam się na poznanie architektury i sztuki Newarów.

10-12
Tajwan... z zapachem imbiru w tle...
01-10
Samochodem po Argentynie cz. I > ...
07-07
Funikular - kolejka linowa w Kijo...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl