Przewodniki

ERYTREA - przewodnik, porady, informacje

kontynent:

AfrykaERYTREA
ERYTREA
(Państwo Erytrea)
Stolica: Asmara
Waluta: nakfa (ERN);
Języki urzędowe: tigrinia, arabski (w oficjalnym użyciu jest też angielski)

ERYTREA


Ważne informacje dla podróżnych z Polski:

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
Obywatele polscy wjeżdżający do Erytrei muszą mieć wizę pobytową lub tranzytową. Można ją uzyskać w Ambasadzie Państwa Erytrea w Berlinie i w Konsulacie Generalnym Erytrei we Frankfurcie nad Menem.
Uwaga: Nie należy przebywać w Erytrei po terminie wygaśnięcia ważności wizy z uwagi na grożące sankcje karne. Ważność paszportu przy wjeździe powinna wynosić co najmniej 6 miesięcy.
W przypadku tranzytu obowiązuje okazanie biletu na dalszą podróż. Nie ma wymogu dysponowania określoną kwotą pieniędzy na każdy dzień pobytu. Przy wylocie z kraju obowiązuje opłata lotniskowa (20 USD lub 20 EURO).

PRZEPISY CELNE
Nie ma przepisów ograniczających wwóz i wywóz waluty. Wymiany na miejscową walutę dokonuje się w kantorach państwowych i licencjonowanych kantorach prywatnych. W związku z dużą różnicą między oficjalnym a czarnorynkowym kursem waluty, władze wprowadziły w tej sprawie rygorystyczne przepisy. Cudzoziemiec przy wjeździe musi obowiązkowo zadeklarować posiadaną ilość gotówki oraz okazać dokumenty zaświadczające o dokonaniu legalnej wymiany waluty przy wyjeździe z kraju.

 MELDUNEK
Obowiązek meldunkowy dotyczy pobytu dłuższego niż 30 dni.

 UBEZPIECZENIE
 Nie ma regulacji w zakresie ubezpieczeń osobowych i komunikacyjnych.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
Władze Erytrei nie wymagają szczepień ochronnych przy ubieganiu się o wizę. Zaleca są jednakże zaszczepienie się przeciwko żółtaczce i febrze, a także stosowanie profilaktyki przeciwmalarycznej.
W Erytrei dostępna jest wyłącznie państwowa służba zdrowia. Wizyta u lekarza kosztuje ok. 5 USD. Koszt dobowego pobytu w szpitalu wynosi ok. 40 USD. Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia  jest przebywanie na terenach kraju położonych poniżej 1500 m n.p.m. Dotyczy to zwłaszcza pasa nadmorskiego, gdzie występuje wiele chorób tropikalnych, głównie w okresie od listopada do maja.

INFORMACJA DLA KIEROWCÓW
 Międzynarodowe prawo jazdy uprawnia do prowadzenia pojazdów w okresie 90 dni od daty wjazdu. Jeśli kierujący pojazdem nie jest wymieniony w dowodzie rejestracyjnym, wymagane jest pełnomocnictwo właściciela pojazdu, firmy transportowej lub okazanie podpisanej umowy z firmą leasingową.

 BEZPIECZEŃSTWO
Od 1 czerwca 2006 r. obowiązuje nieprzerwanie zakaz podróży cudzoziemców poza stolicę kraju Asmarę bez specjalnego zezwolenia wydawanego przez Ministerstwo Turystyki Erytrei.  Ze względu na występujące napięcia polityczne pomiędzy Eytreą a Etiopią oraz Erytreą a Dżibuti i - co się z tym wiąże - dużą koncentrację wojsk na obszarze pogranicza, nie zaleca się podróży na te tereny, zwłaszcza w rejon nadbrzeżny Morza Czerwonego, portu Massawa. Odradzamy również odwiedzanie Erytrei oraz podczas tej samej podróży jednego z państw, z którymi pozostaje ona w konflikcie.
Społeczeństwo Erytrei składa się z chrześcijan (ok. 50%) zamieszkujących głównie okolice stolicy oraz muzułmanów (ok. 50%)  osiadłych w strefie nadbrzeżnej.
W Erytrei nie obowiązuje prohibicja, natomiast bardzo restrykcyjne przepisy dotyczą posiadaczy narkotyków.

ŚWIĘTA
Dni wolne od pracy to sobota i niedziela.


Podczas planowania podróży do opisanego powyżej kraju, zalecamy zapoznanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, zawierającymi najnowsze informacje istotne dla bezpieczeństwa obywateli polskich na świecie.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:

Brak placówki dyplomatycznej.

Polskie placówki dyplomatyczne i konsularne:

Brak placówki dyplomatycznej.
Ambasador RP w Jemenie akredytowany jest również w Erytrei.

ERYTREA - galerie i zdjęcia z podróży

ERYTREA / Sar Gon / luty  / dzieciństwo

ERYTREA - forum, opinie, porady i informacje

temat kraj autor odp. data
prosba o informacje - otwarte przejscia graniczne, wiza ERYTREA 2115 14-01-10
czy ktoś tam był? ERYTREA 1494 11-12-09

ERYTREA - artykuły i relacje z podróży

Brak artykułów do wyświetlenia.
Komentarze mogą być dodawane przez zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

brak komentarzy

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

07-07
Funikular - kolejka linowa w Kijowie

Funikular (kolejka linowa) jest jednym z głównych symboli Kijowa. Gdzie się znajduje, ile kosztuje, co jeszcze tam ciekawego?

07-06
Urlop na Ukrainie. Tak, nie ? - reaktywacja

Opis, relacja z podróży z miejscowości Użhorod, Mukaczewo, Berehowe, Schodnica.Informacje, porady przydatne w podróży.

07-05
Muzeum Złota Brama w Kijowie...
07-01
Pierwsze buty wspinaczkowe - jak ...
03-10
Bezpieczeństwo w Maroko...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl