Przewodniki
TUVALU - przewodnik, porady, informacje
-
kontynent:
Australia i Oceania
Australia i Oceania
TUVALU
(Terytorium Tuvalu)
Stolica: Fongafale
Waluta: dolar australijski (AUD); 1 AUD = 100 centów
Języki urzędowe: tuvalu, angielski
Ważne informacje dla podróżnych z Polski:
WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
Wiz udziela się na granicy (są bezpłatne). Należy okazać ważny paszport, bilet na powrót lub dalszą podróż oraz odpowiednie środki utrzymania na czas pobytu. Wiz udziela się na okres 1 miesiąca, z możliwością przedłużenia na kolejne 3 miesiące. Przy wjeździe paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy.
PRZEPISY PRAWNE
Surowo karane są wszelkie przestępstwa związane z narkotykami i homoseksualizm. Należy nosić skromny strój.
UBEZPIECZENIE
Zalecane jest wykupienie pełnego ubezpieczenia, zwłaszcza zdrowotnego.
SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
Opieka zdrowotna jest na bardzo niskim poziomie (w przypadku poważnych zachorowań hospitalizacja odbywa się na Guam lub na Hawajach). Występuje podwyższone ryzyko infekcji chorobami zakaźnymi. Zagrożeniem dla zdrowia są choroby układu pokarmowego, wywoływane głównie złą jakością wody pitnej. Odnotowuje się przypadki gorączki tropikalnej - dengi.
PRZYDATNE INFORMACJE:
Kraj położony jest w tropikalno-monsunowej strefie klimatycznej, na obszarze geograficznym o podwyższonym ryzyku występowania trzęsień ziemi i tsunami. Między marcem a listopadem występują bardzo obfite deszcze.
Warto zaopatrzyć się w dolary australijskie przed wjazdem do Tuvalu z uwagi na bardzo ograniczone możliwości wymiany walut.
Słońce operuje bardzo intensywnie - niezbędne jest noszenie ciemnych okularów i używanie kremów przeciwsłonecznych +30 UV.
Dodatkowe informacje są dostępne na stronach internetowych (np. http://www.tuvaluislands.com).
Podczas planowania podróży do opisanego powyżej kraju, zalecamy zapoznanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, zawierającymi najnowsze informacje istotne dla bezpieczeństwa obywateli polskich na świecie.
Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:
Brak placówki dyplomatycznej.
Polskie placówki dyplomatyczne i konsularne:
TUVALU - forum, opinie, porady i informacje
temat | kraj | autor | odp. | data |
---|
TUVALU - artykuły i relacje z podróży
TUVALU - pozostałe materiały w serwisie
Dodaj komentarz
Komentarze
Najaktywniejsi Użytkownicy
Nowi użytkownicy
Nowości
04-18 Wyspa Świętego Tomasza - gdzie to jest?
Państwo Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to jedno z nieczęsto odwiedzanych przez turystów miejsc. Niemal każdy z rankingów popularności turystycznej lokuje ten kraj wśród 10 najrzadziej odwiedzanych. Czego więc można się spodziewać po największej wyspie kraju położonego w Zatoce Gwinejskiej?
04-15 Podróż w czasach zarazy
Kiedy pierwszy raz byłem na pustyni w Jordanii, zastanawiałem się, jak tam można żyć. Z czasem, gdy odwiedziłem Gobi, Saharę, pustynię Judzką w Izraelu, z przyjemnością zacząłem odkrywać subtelny urok pustynnych krajobrazów.