Przewodniki

TRYNIDAD I TOBAGO - przewodnik, porady, informacje

kontynent:

Ameryka PółnocnaTRYNIDAD I TOBAGO
TRYNIDAD I TOBAGO
(Republika Trynidadu i Tobago)
Stolica: Port of Spain
Waluta: dolar Trynidadu i Tobago (TTD);
Język urzędowy: angielski

TRYNIDAD I TOBAGO


Ważne informacje dla podróżnych z Polski:

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
Obywateli polskich nie obejmuje obowiązek wizowy przy wjeździe na terytorium Trynidadu i Tobago w celu turystycznym, na pobyt do 30 dni. Aby uzyskać wizę na dłuższy pobyt, należy złożyć w placówce Trynidadu i Tobago lub placówce Wielkiej Brytanii (w krajach nie należących do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów) wniosek wizowy (dostępne na stronie internetowej: www.gov.tt), 1 zdjęcie, ważny dokument podróży, potwierdzenie zakwaterowania na Trynidadzie, wyciąg z konta bankowego potwierdzający posiadanie środków na wydatki związane z pobytem, zaproszenie, rezerwację biletu powrotnego. Przy przekraczaniu granicy trzeba wypełnić kartę imigracyjną, okazać bilet powrotny, rezerwację hotelową, a także środki finansowe potrzebne na czas pobytu (ich wysokość nie została określona). Wymagany okres ważności paszportu wynosi 6 miesięcy.

PRZEPISY CELNE
Nie ma restrykcji przy wwożeniu i wywożeniu pieniędzy.

MELDUNEK
Nie ma obowiązku meldunkowego.

UBEZPIECZENIE
Uznawane są tylko ubezpieczenia firm międzynarodowych.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
Nie ma obowiązkowych szczepień. Turystom zaleca się szczepienie przeciw żółtej febrze, żółtaczce i tężcowi oraz zabezpieczenia przeciw dengue (odstraszacze komarów).
Publiczna służba zdrowia nie stoi na zbyt dobrym poziomie, wiele usług medycznych i lekarstw jest niedostępnych. Lekarze mogą żądać zapłaty z góry, nawet w nagłych przypadkach. Polecane szpitale publiczne to General Hospital w Port-of-Spain i Tobago Regional Hospital w Fort King George. Można też skorzystać z usług prywatnej kliniki St. Claire Medical Center w Port-of-Spain.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Polskie lub międzynarodowe prawo jazdy może być używane przez 90 dni. Ruch uliczny jest lewostronny.BEZPIECZEŃSTWO
Nie ma szczególnego zagrożenia przestępczością. Należy zachować zwyczajową ostrożność przy poruszaniu się po zmierzchu w centrum stolicy oraz w miejscach o charakterze turystycznym (częste okradanie turystów). Nie ma ograniczeń w podróżowaniu po kraju.

ŚWIĘTA
Dni wolne od pracy: Nowy Rok, Wielki Piątek, Poniedziałek Wielkanocny, 30 marca - Święto Kościoła baptystów, 30 maja - Dzień Indian, Boże Ciało, 19 czerwca - Dzień Pracy, 1 sierpnia - Dzień Emancypacji, 31 sierpnia - Dzień Niepodległości, 24 września - Dzień Republiki, Eid ul Fitr (zakończenie Ramadanu), hinduskie święto Divali, 25-26 grudnia - Boże Narodzenie.


Podczas planowania podróży do opisanego powyżej kraju, zalecamy zapoznanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, zawierającymi najnowsze informacje istotne dla bezpieczeństwa obywateli polskich na świecie.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:

Brak placówki dyplomatycznej.

Polskie placówki dyplomatyczne i konsularne:

TRYNIDAD I TOBAGO - galerie i zdjęcia z podróży

TRYNIDAD I TOBAGO / Trynidad / Port-of-Spain / Jeden ze wspaniałej siódemkiTRYNIDAD I TOBAGO / Karaiby / Tobago / Samotna łódź na morzu niedaleko Crown Point na TobagoTRYNIDAD I TOBAGO / Karaiby / Tobago / Gdzie Atlantyk spotyka Morze KaraibskieTRYNIDAD I TOBAGO / Tobago / Crown Point / Chatka w Pigeon PointTRYNIDAD I TOBAGO / brak / St Vincent / Pitons, St VincentTRYNIDAD I TOBAGO / Tobago / Crown Point / Most inviting beach sceneTRYNIDAD I TOBAGO / brak / Tobago Cays / Brain koral, rafa koralowa na KaraibachTRYNIDAD I TOBAGO / brak / Morze Karaibskie / koralowce na KaraibachTRYNIDAD I TOBAGO / tobago / englishman bay / englishman bayTRYNIDAD I TOBAGO / Karaiby / Port-of-Spain / Statek zacumowany w Port-of-SpainTRYNIDAD I TOBAGO / tobago / kolo englishman bay / Dziewczeta z TobagoTRYNIDAD I TOBAGO / trinidad / port of spain / park miejskiTRYNIDAD I TOBAGO / Scarborough / Tobago / Hope CottageTRYNIDAD I TOBAGO / brak / Morze karaibskie / Kareta kareta (zolw morski),TRYNIDAD I TOBAGO / brak / Karaiby / Miedzy niebem a...dnemTRYNIDAD I TOBAGO / tobago / sarborough / sarboroughTRYNIDAD I TOBAGO / Karaiby / Port-of-Spain / Ciemne oblicze Port-of-SpainTRYNIDAD I TOBAGO / trinidad / port of spain / Breakfast shedTRYNIDAD I TOBAGO / Tobago / Tobago / świeży połówTRYNIDAD I TOBAGO / Tobago / Tobago / Czupurek IV

TRYNIDAD I TOBAGO - forum, opinie, porady i informacje

temat kraj autor odp. data
lotnisko na Trynidadzie TRYNIDAD I TOB 1174 19-07-19
Podróż do Trynidad i Tobago TRYNIDAD I TOB 2884 02-01-16
Tobago - uwagi, sugestie, porady? TRYNIDAD I TOB 5058 28-07-15
Port of Spain, Trinidad i Tobago TRYNIDAD I TOB 4148 06-06-15
lot na trynidad TRYNIDAD I TOB 4870 05-11-13
Z Port of Spain do Wenezueli TRYNIDAD I TOB 2522 10-08-12

TRYNIDAD I TOBAGO - artykuły i relacje z podróży

Brak artykułów do wyświetlenia.
Komentarze mogą być dodawane przez zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

Wiza, jest potrzebna jeśli mamy zamiar przebywać na Trynidadzie lub Tobago dłużej niż 30 dni.

2011-02-23 09:42:47 osewska

Wiza, jest potrzebna jeśli mamy zamiar przebywać na Trynidadzie lub Tobago dłużej niż 30 dni.

2011-02-23 09:41:21 osewska

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

04-18
Wyspa Świętego Tomasza - gdzie to jest?

Państwo Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to jedno z nieczęsto odwiedzanych przez turystów miejsc. Niemal każdy z rankingów popularności turystycznej lokuje ten kraj wśród 10 najrzadziej odwiedzanych. Czego więc można się spodziewać po największej wyspie kraju położonego w Zatoce Gwinejskiej?

04-15
Podróż w czasach zarazy

Kiedy pierwszy raz byłem na pustyni w Jordanii, zastanawiałem się, jak tam można żyć. Z czasem, gdy odwiedziłem Gobi, Saharę, pustynię Judzką w Izraelu, z przyjemnością zacząłem odkrywać subtelny urok pustynnych krajobrazów.

04-05
Sedona. Katedra bez ścian...
04-01
Cataratas Iguazu w Argentynie i B...
10-25
Samochodem po Argentynie cz. II...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl