Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Egipt > EGIPT


Kaja@ Kaja@ Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

W Egipcie byłam trzykrotnie, za każdym razem w innym regionie...

W Egipcie byłam trzykrotnie, za każdym razem w innym regionie. Pierwsza moja podróż do tego kraju miała miejsce w roku 2009, pojechałam wtedy wraz z rodziną do Sharm El Sheykh. Za drugim razem wybraliśmy troszkę mniej znane miejsce – Marsa Alam, z kolei w tym roku odwiedziliśmy Hurghadę. Wszystkie te wyjazdy były bardzo udane, gdyż każde z tych miejsc oferuje coś zupełnie innego.
Sharm El Sheykh jest typowo turystyczną miejscowością. Wszędzie hotele, więc jeśli jedzie się po raz pierwszy do krajów arabskich, można poczuć się tam naprawdę bezpiecznie i komfortowo. Wieczorami możemy odwiedzić Naama Bay, gdzie dostaniemy się taksówką za jedyne 2-3 funty egipskie. Wkoło liczne sklepiki, restauracyjki… Jeśli chodzi o rafę koralową to jak najbardziej na pierwszy raz zaspokoi Wasze potrzeby. Przy odrobienie szczęścia uda się Wam może zobaczyć skrzydlicę…?
Marsa Alam słynie z przepięknych raf koralowych… ale nie tylko. Będąc tam możemy wybrać się na wycieczkę do Luksoru lub Asuanu ( ja szczególnie polecam tą pierwszą).
Zwiedzając Luksor* zobaczyłam wiele ciekawych miejsc m.in. świątynię Hatchepsut, kolosy Memnona, Dolinę Królów oraz Karnak, który zrobił na mnie zdecydowanie największe wrażenie. Musiałam oczywiście zaliczyć także miejsca takie jak fabryka alabastru czy muzeum papirusu (nastawione oczywiście głównie na sprzedaż pamiątek).
*Luksor to miasto położone w południowej części Egiptu, na prawym brzegu Nilu. Luksor jest świetną bazą turystyczną. W roku 1979 został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Będąc z kolei w Hurgahadzie zafundowaliśmy sobie wycieczkę do Kairu*. Była to wycieczka z noclegiem ( Przez całą noc nie udało nam się zmrużyć oka - na zewnątrz było tak strasznie głośno! Ciągłe dźwięki klaksonów, krzyki…). Zobaczyliśmy piramidy (byliśmy wewnątrz mastafy i jednej małej piramidy), sfinksa, odwiedziliśmy Muzeum Kairskie, najstarszy Bazar, meczety, kościół koptyjski, Miasto umarłych…
*Kair to stolica i zarazem największe miasto Egiptu o powierzchni 214 km2. Liczba mieszkańców wynosi blisko 7,5 miliona z czego 2 miliony osób mieszka w ‘’Mieście umarłych’’


Egipt to fascynujący kraj. Na pewno wrócę tam jeszcze nie raz... :D

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

06-16
Wypromuj swój Blog na Globie

Jesteś blogerem? Masz swój profil na FB? Zobacz jak pozyskać więcej ruchu na Twojej stronie używając narzędzi na Globtroter.pl.

05-26
"Na złotym wybrzeżu" Evald Flisar

Polecamy dziennik z podróży samego Flisara, który w latach 80-tych podróżował po Afryce Zachodniej. Autor konstruując tę powieść powraca do swoich ulubionych tematów- pytań o sens życia i ludzkiego działania.

04-26
Urlop na kempingu?...
04-14
Zobacz zwycięskie fotografie...
03-26
Samochodem nad Bajkał?...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl