Forum dyskusyjne

KARELIA

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

Yavanna dołączył
25.04.2008

Yavanna 21:08 | 17.09.2009

Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące podróży do Republiki Karelii. Interesuje mnie głównie: Czym najlepiej i najtaniej się tam dostać? Jak to jest z wizą? Czy jest szansa na wynajęcie samochodu na miejscu?
karolka-7@o2.pl

julek dołączył
06.07.2006

julek 08:16 | 18.09.2009

witaj! tak cicho planuje wyjazd na karelie i p kolski w przyszlym roku autami terenowymi na kilka aut z wiza nie problem kosztuje ok300zl zobacz nasza wyprawe na www.kafary.pl  i tegoroczna na www.wyprawa-na-ural.cba.pl 
pozdrawiam jerzy

Toms dołączył
07.09.2008

Toms 09:21 | 18.09.2009

Pytanie do Julka:gdzie taką wizę można załatwić,najaki czas i czy obowiązuje ona w całej Rosji czy tylko w Karelii.Pozdrawiam.Tomek

julek dołączył
06.07.2006

julek 12:30 | 18.09.2009

wiza jest turystyczna sa firmy co je zalatwiaja znajdziesz je na necie i obowiazuje w miejsce zadeklarowane ale rosjanie nie robia wiekszych problemow niestery trzeba je rejstrowac np. w hotelu bo czasem wymagaja potwierdzenia na granicy . Nam w ostatniej wyprawie nie udalo sie zdobyc takiego potwierdzenia ale jakos celnicy nie wymagali ale w drodze powrotnej dwa lata temu to nawet wydzwaniali do hotelu w Archangielsku i sprawdzali .
pozdrawiam.

Yavanna dołączył
25.04.2008

Yavanna 17:31 | 18.09.2009

A jeśli ja nie chcę nocować w hotelach tylko na dziko? Będzie problem?

julek dołączył
06.07.2006

julek 21:02 | 18.09.2009

dla bezpieczenstwa tj. unikniecia problemow na granicy warto to gdzies w hoteliku zalatwic, choc czasem nie jest to proste ! (ale czasem sie udaje hii)

SuShe dołączył
20.02.2009

SuShe 18:36 | 21.09.2009

Tak, tak, słuchać, co Jurij mówi ;). W sumie wystarczy jeden raz zanocować gdzieś w hotelu, by otrzymać rejestrację (ale to najtańsze noclegownie nie bawią się w to). Lepiej to mieć, fart fartem, ale jeśli celnicy się przyczepią, to kara finansowa powala na kolana. Co do wizy to można ją otrzymać na podstawie zaproszenia z Rosji lub tzw. vouchera, który bez problemu można kupić w wielu biurach podróży.

Yavanna dołączył
25.04.2008

Yavanna 08:38 | 22.09.2009

Dziękuję serdecznie za wszystkie podpowiedzi.
Rozumiem, że wybierając się w tamte rejony należałoby znać bardzo dobrze język rosyjski?

julek dołączył
06.07.2006

julek 17:57 | 22.09.2009

witaj choc podstawy jezyka trzeba znac np. jak kupic alkohol ... hiii
pozdrawiam

annanna dołączył
17.10.2009

annanna 23:22 | 17.10.2009

cześć, ja proponuję jechać przez Wilno, wieczorem stamtąd odjeżdża pociąg do Petersburga (nie jedzie przez Białoruś, na przejazd przez którą jest potrzebna wiza), w wagonie plackartnym jest taniej, a z Petersburga przesiadka na pociąg do Pietrozavodska- stolicy Karelii, znów plackartą:) pociągi do Pietrozavodska odjeżdżają z Ladozhskiego vokzala, wróciłam stamtąd pod koniec sierpnia a nadal pozostaję pod duzym wrażeniem:)

stelmach33 dołączył
20.05.2007

stelmach33 00:20 | 25.05.2011

A wiesz moze jak się dostac na wyspe Walaam na Ładodze?

julek dołączył
06.07.2006

julek 10:44 | 30.12.2013

Witajcie koledzy jestem w trakcie planowania wyprawy tym razem na Karelie a dokładnie na wyspe Walaam proponuje ciekawostke na stronie wiadomosci.onet.pl/prasa/nieznosny-halas-protezy/4qfxy 
moze znacie jakies ciekawe miejsca w tej okolicy ?
pozdrawiam julek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl