Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Troldhaugen > NORWEGIA


MarekU MarekU Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie NORWEGIA / okolice Bergen / Troldhaugen / Przydrożne drzewaTroldhaugen w Bergen to eksplozja historii, dziewiętnastowiecznej architektury wspaniałych krajobrazów doprawionych wspaniała muzyką , którą tworzył tu kompozytor Edward Grieg.

Odwiedzając Norwegię pasjonujemy się porywającymi widokami fjordów i surowego krajobrazu tego pięknego kraju. Odwiedzamy miasta te małe i większe aby podziwiać odmienną skandynawska architekturę. Najczęściej jednak omijamy miejsca warte poświęcania czasu by w nich przystanąć choć na chwil kilka. Jednym z takich miejsc, które pragnę polecić jest Troldhaugen. Niedaleko od centrum Bergen, zaledwie ok. 8 kilometrów znajduje się wspaniałe muzeum poświęcone Griegowi. Muzeum to można podzielić na dwa sektory. Nowa część to sale wystawowe, sklepy, restauracja i sala koncertowa, w której można posłuchać muzyki na żywo lub obejrzeć film prezentujący piękno przyrody wraz z żywiołami Norwegii na tle wspaniałej muzyki Griega. Po obejrzeniu tej prezentacji możemy mieć wrażenie, że kompozytor czerpał natchnienie z piękna przyrody Norwegii a muzyka jak słowa opisuje tę przyrodę. Druga część muzeum to dom Edwarda i Niny Grieg, w którym w ostatnich latach swojego życia żył i tworzył. Dom ten wydaje się być dopiero przed chwilą opuszczony przez tego wspaniałego kompozytora, wszystko pozostało na swoim miejscu. Troldhaugen jest jedną z najwspanialszych atrakcji muzealnych i turystycznych w Norwegii. Dom Edvarda Griega został zbudowany w latach 1884 – 1885 a jego szwajcarski styl zachwyca do dzisiaj. Rezydencja Troldhaugen leży na cyplu skąd roztacza się wspaniały widok na jezioro Nordas a okoliczna przyroda zatrzyma uwagę każdego przybysza. Już na wstępie zachwyca aleja prowadząca do Troldhaugen a to dopiero początek widoków jakie możemy podziwiać będąc w pobliżu domu. Na terenie tej ogromnej posiadłości znajduje się również grobowiec kompozytora i jego żony. Miłośnikom muzyki, przyrody, historii i architektury polecam odwiedzenie tego wspaniałego miejsca.

Z Bergen jest bardzo łatwy dojazd samochodem. Można również dojechać regularnie kursującym autobusem z centrum miasta. Pełna nazwa tego miejsca to: Troldhaugen - Hjem Edvard Grieg, Troldhaugveien 65, Paradis 5232.

Zdjęcia

NORWEGIA / okolice Bergen / Troldhaugen / Przydrożne drzewa

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl